Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągnięcie nogi po fenestracji i usunięciu jądra miażdżystego


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Witam , chciałbym wam coś zaprezentować. Wynik MRI Zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych L4-5 i L5-S1 pod postacią ich obniżenia i odwodnienia. Centalna przepuklina jądra miażdzystego L4-5 znacznie uciska worek opony twardeji modeluje oba korzenie nerwowe L5 w obrębie zwężonych zachyłków bocznych kanału kręgowego. Centrolno-lewoboczna kierowana ku dołowi przepuklina jądra miażdzystego L5-S1 uciska worek Opony twardej i lewy korzeń nerwowy. Epikryza wypisowa po opercaji Zabieg operacyjny - fenestracja L5-S1 usunięcie jądra miażdzystego dysku L5-S1, stabilizacja międzykolczysta L5-S1 m. DIAM. Jestem miesiąc po operacji , niby wsztko jest dobrze ale nadal ciagnie noga :/ nie mogę podnieść wyprostowanej , jak dostawiam podczas chodzenia ciągnie , nie mogę się położyc na plecach z róno ułożonymi nogami bo ciągnie udo. Kaszel kichanie czuć pociągnięcie . Dlaczego miałem operację na 1 poziomie skoro miałem przepuklinę na dwóch ????? Może mi ktoś to fachowo wytłumaczyć?? Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Niestety tego konkretnie nie wytłumaczę. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z ośrodkiem, gdzie wykonywano ten zabieg. Rzeczywiście zmiany przepuklinowe jądra miażdżystego są na dwóch poziomach i obie te przepukliny raczej nadają się do leczenia operacyjnego. Być może brak wycofywania się całkowitego dolegliwości jest związane z przepukliną powyżej. Najlepiej fachowej odpowiedzi na ten temat uzyskać od lekarza operującego Pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×