Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy poruszaniu głową i uczucie sztywności karku


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patryk

Witam, nie bardzo wiedziałem w jakim dziale napisać to pytanie, więc w razie czego proszę Administratora/Moderatora o jego zmianę. Mój problem dot. bólu w karku podczas poruszania głową(ból jest raczej trochę poniżej karku). Kiedy głowę odginam do tyłu, to czuję jakby ucisk w części potylicznej głowie, blisko karku. Myślałem że to od braku sportu, więc zacząłem trochę ćwiczyć, i podczas kręcenia głową(takie ćwiczenie rozgrzewkowe) mam nagłe, bardzo silne zawroty głowy. Podczas kręcenia w lewo, moja głowa po 5-6 okrążeniu odgięta w lewo, i to trwa jakieś parę sekund. Nie wiem czy to wina problemów z tętnicami szyjnymi, czy może kręgosłupem. Dodam że mam też problemy ze częściowym otępieniem */ Nie wiem do jakiego lekarza powinienem się z tym udać */ Będe wdzięczny jeśli powie mi ktoś co może mi być. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Na pewno trzeba w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Być może powodem są zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie (rozważyć wykonanie RTG), które powodują ucisk na tętnice szyjne. Być może (nie podał Pan ile ma lat) powodem są zmiany miażdżycowe w tętnicach szyjnych (Doppler naczyń tętnic szyjnych). Na pewno musi Pana zbadać neurolog i on zadecyduje o dalszej diagnostyce i postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×