Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silnie hipoechogeniczny obszar o gładkim zarysie w okolicy kości gnykowej


Gość Magdalena Sadowska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena Sadowska

Witam U mojej 18 miesiećznej córeczki odryłam guzek.Poszłam z nią na usg , Pani Doktor powiedziała że nie ma powdów do zmartwień , wolałabym jednak zasiegnąc opini innego lekarza i prosiłąbym o wytłumaczenie opisu badania. Opis badania: W okolicy kości gnyowej , pośrodkowo widoczny jest silnie hipoechogeniczny obszar o gładkim zarysie , o wym.10x8x5,5 mm-sugeruje torbiel środkową szyi. Węzły chłonne w okolicahc żuchwy i w górnej części szyi obustronnie nieznacznie powiększone do 12mm Węzły chłonne w dolnej części szyi niepowięszone. Nie wiem czy to istotne ale córka nadal ząbkuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana sugeruje właśnie występowanie torbieli środkowej szyi. Węzły chłonne raczej mogą być powiększone na skutek właśnie ząbkowania. O torbieli środkowej szyi można poczytać na stronach: http://pl.wikipedia.org/wiki/Torbiel_przewodu_tarczowo-j%C4%99zykowego http://forum.echirurgia.pl/temat1288.htm Niestety, ale najskuteczniejszym sposobem pozbycia się takiej torbieli jest jej wycięcie. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wielu lat okresowo powiększa mi się kość gnykowa albo jej okolice(tego nie wiem, choć taką diagnozę otrzymałam od foniatry wiele lat temu). czego przyczyną może być taki stan. Powiększenie to powoduje uczucie duszenia się. Laryngolog u którego byłam przed kilkunastoma minutami potraktowała mnie jak nienormalną. czy mam lekceważyć to powiększenie, czy powinnam szukać lekarza a nie leniwego doktora. uczucie duszności zwiększa się w sytuacjach silnie stresujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×