Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skrzywienie kręgosłupa, koślawość kolan i wystający nadgarstek


Gość papapapa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż w tym czasie zmagam się ze skrzywieniem kręgosłupa, koślawością kolan oraz wystaje mi nadgarstek ( z tym nic nie robie ) Wiecie co może być przyczyną? Krzywica występuje u małych dzieci, tak ? Więc chyba mnie nie dotyczy, jak przeglądałem zdjęcie sprzed 4 lat to jeszcze tego nie miałem, dopiero w wieku 13 lat mi się to *rozwinęło*, we wtorek ide z tym do KOLEJNEGO ORTOPEDY, wcześniejszy powiedział mi że to od szybkiego wzrostu i nawet sie z nim zgodze, jestem najwyższy w szkole ( prawie ) Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że właśnie ma to związek z szybkim wzrostem Twoich kości. W miarę upływu czasu i dojrzewania Twojego ciała te zmiany powinny się wyrównywać. Lecz w takim przypadku ważne byłyby ćwiczenia rehabilitacyjne. Dlatego warto byłoby z tym problemem jeszcze udać się do poradni rehabilitacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę ze zdjęciem RTG za dwa dni do specjalisty od wad podstawy, zobaczymy co on zaleci ( zwykłe ćwiczenia mi nie pomagają ) te takie z * kartki * . Moim marzeniem jest zostanie zawodowym żołnierzem, albo coś związane z ćwiczeniami ( jakiś sport ) Ale myśle że ciężko by było się dostać z takimi wadami * / Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość papapapa

Witam ponownie ... Zamieszczam moje zdjęcia rentgenowskie ( gdyby były nie wyraźne mogę dorzucić ) : Z boku : http://imageshack.us/photo/my-images/857/dsadq.jpg/ Z przodu lub tyłu ( jak kto woli ) : http://imageshack.us/photo/my-images/508/sssdad.jpg/ Lekarz stwierdził że mam za małą kifoze i troche za dużą lordoze, mam wklęśnięcie między łopatkami i wystający kręgosłup w odcinku piersiowym ( troche poniżej środka pleców cały odcinek w dół jest wystający no i przy krzyżu się *unormalnia * : ) Prosze was o ewentualne rady i porady *D Od lekarza wiem narazie tyle, że mogę grać w siatkówke, skakać na trampolinie :P Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×