Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból i drętwienie ramion przy przepuklinie jądra miażdżystego


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Opis: Zniesienie fizjologicznej lordozy w odcinku C2-C7. Centralno-boczna lewa przepuklina jądra miażdżystego C5-C6 z cechami uszkodzenia więzadła podłużnego tylnego, zwężając światło kanału kręgowego i otworu międzykręgowego lewego, oraz uciskająca worek oponowy i rdzeń. Obniżenie i osłabienie sygnału krążka międzykręgowego na poziomie C5-C6. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie rdzenia. Zwyrodnienie krążka międzykręgowego na poziomie C5-C6. Jestem po operacji ponad pół roku. Ból w dalszym ciągu nie ustąpił. Wciąż mam drętwienia ramion rąk . Wykonałam dodatkowe badania po operacyjne (przewodnictwo nerwowe prawej ręki). Cechy neuropatii aksonalnej w zakresie n.nadloapadkowej i skórno-mięśniowej prawych o nieznacznym nasileniu jako wyraz wysokiego uszkodzenia (korzenie C5-6 lub pień górny splotu barkowego). Byłam na wizycie kontrolnej u neurohirurga stwierdził że wszystko jest w porządku a ból jest gorszy niż przed operacją. Założono mi implant Cage+ Wynik Badanie wykonano w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej, w sekwencjach SE, TSE, TRIM w czasach T1, T2, PD zależnych. Wyprostowanie fizjologicznej lordozy w części górnej i środkowej odcinka szyjnego kręgosłupa. Na poziomie C4/C5 niewielkie obniżenie przestrzeni międzykręgowej oraz miernego stopnia centralno paramedialna prawoboczna ekstruzja migrująca ku dołowi na ok. 5-6mm z cechami uszkodzenia więzadła podłużnego tylnego., przylegającego do przednio prawo-bocznego zarysu rdzenia, bez cech jego ucisku. Niewielkie zwężenie prawego otworu m/kręgowego , bez jednoznacznych cech uścisku korzenia nerwowego. Stan po dyscektomii C5/C6 i implantacji grafu międzykręgowego. Na tym poziomie niewielkie przemieszczenie trzonu C5 do przodu na ok. 2mm względem trzonu C6. Kanał kręgowy na tym poziomie bez cech stenozy, cechy przepukliny materiału krążka m/kręgowego nie widać. Otwory m/Kręgowe niezwężone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×