Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból pośladka nasilający się po ćwiczeniach fizycznych


Gość Sonia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat. Od kilku lat (około 6) wciąż boli mnie prawy pośladek (tak w bardziej w górnej części). Jest to ból dokładnie taki, jak ból mięśni, kiedy ma się zakwasy, tylko trwa non stop. Szczególnie nasila się po ćwiczeniach (nawet lekkich), po wysiłku fizycznym i noszeniu ciężkiej torby. Myślałam, że może być to spowodowane kręgosłupem, ale regularne używanie Ceragemu ani trochę nie pomaga. Wyjątkowo mocno boli mnie, kiedy kładę się na plecach (chociaż nie zawsze) - tak jakby coś bardzo uciskało na jakiś nerw* a czasem także, kiedy się schylam. Wydaje mi się, że ból rozpoczął się kiedyś po bardzo intensywnych ćwiczeniach na wzmocnienie mięśni pośladków i wielu ćwiczeniach rozciągających. Pewnien pan ortopeda powiedział mi niedawno, że mam bardzo słabe mięśnie pośladków. Ale tego prawego to nawet nie mogę ćwiczyć, bo przez długi czas po tym utrzymuje się silny ból. Czy mogłam sobie zerwać mięsień? Co innego mogłoby być powodem? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wydaje mi się, że bóle związane są jednak z patologią w zakresie kręgosłupa i to odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Najlepiej byłoby wykonać RTG tego odcinka kręgosłupa i wynik skonsultować z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam podobny problem aktualnie, z tym ze ostry bol (w maju tego roku)zaczal sie w okolicy stawu krzyzowo-biodrowego na siłowni. bol nasilal sie po wchodzeniu po schodach, przewracania sie z boku na bok w lozku i nigdzie nie promieniowal. Skonczyla sie sesja. Oczywiscie bagatelizowalem to przez ten czas mowiac sobie ze to naderwanie jakies wiezadla i zaczna sie wakacje to zaczne chodzic na basen, rower i wylecze to... niestety rzeczywistosc okazala sie inna.. z czasem rzeczy ktore bardzo lubie powoduja jeszcze wiekszy bol. wizyty u ortopedy, neurologa nic nie poweidzialy. na RTG stwierdzono skrzywienie prawoboczne, zwezenie l4/l5 i splycona lordoze ledzwiowa. wynik wskazywal ze to dyskopatia... ale... ortopeda powiedzial ze to nic powaznego lekkie zwezenie i przepisal olfen 100SR 2xdziennie dopoki bol nie ustapi a jak ustapi to zejsc do 1xdz.. no i nie ustapil a ja lykalem tak tabletki prawie mieisac az odbilo sie to na zoladku.. potem pojechalem na wakacje, przez miesiac mialem kilka dni ze nic nie czulem. wrocilem wzialem zabiegi i wszystko wrocilo :/ teraz kazde bieganie i inne cwiczenie powoduje bol, ktory teraz sie przeniosl dodatkowo tez na prawy posladek :/ strasznie czasem boli... neurolog zbadal mnie i powiedzial ze to nie dyskopatia.. zadnych ubytkow neurologicznych wskazujacych na dyskopatie w badaniu a jedynie patrzac na zdjecie RTG, ze to niewielkie zwezenie l5/s1 :/.. i ze jak pojawia sie typowe objawy korzeniowe to dostane skierowanie na TK. wystarczy ze sie podciagne na drazku a bol cholernie wraca i ciezko go wypedzic tabletkami, masciami :/ pytanie, czy jest mozliwe naderwanie jakiegos wiezadla przy kregoslupie dajace takie objawy skoro neurolog ortopeda wykluczyli dyskopatie :/ I pytanie do Pani wyżej, czy poradziła sobie z tym bólem i wie co jej dolega w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. tez mnie bola posladki odkad zaczalem chodzic na silownie. Z tym ze mam 32lata i problemy w odcinku ledzwowym. Ale bylem juz diagnozowany na zzsk i poki co ok ale caly czas mam to w glowie. Wiec chcialbym zwrocic wasza uwage ze moze to byc bol zapalny. Z doswiadczenia wiem ze do wlasciwej diagnozy tego typu dolegliwosci trzeba konsultowac sie u : ortopedy.neurologa , reumatologa. Problem w tym ze na 3 lekarzy u ktorych bylem tylko reumatolog okazal sie kompetentny (w miare). Zanim znajdziecie kogos ktp sie waszymi plecami porzadnie zainteresuje to z reguly troche potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×