Dieta i oczyszczanie jelit przed kolonoskopią

użytkownik
paweł

No własnie tez mi sie tak wydaje ze napewno jesli nie jest to badanie w narkozie to i tak podaja jakies przeciwbolowe bo na sto procent przed badaniem zakładaja wenflon i podaja jakis srodek, zastanawia mnie tylko jedno skoro to jakies przeciwbolowe to czemu w zaleceniach przygotowania pisza ze godzine przed badaniem mozna zazyc lek przeciwbolowy,,,,

niech ktos opisze diete przed kolono..... ja dzis zjadłem tylko jeden kisiel i ,wypilem słabo harbatke i poł litra rosolku z kostki-praktycznie sama woda, mam pytanie jaka zupe na kostce bulionowej mozna jesc?//

i jeszcze jedno pytanie czy mozna jesc kisiel np zurawina,wisnia,truskawka, bo one jak wiadomo sa zabarwienia czerwonego a gdzies na necie czytałem ze nie wskazane to samo z galaretkami , a inni pisza ze to niema znaczenia,jesli ktos wie to prosze o odp jak to z tym jest?????????

Reklama
użytkownik
iwona

Zalecenie ze szpitala miałam takie:(badanie miałam rano o8)zażyć espumisan 4razy4kapsułki,o godz.6-12,18-24 NIE NALEZY SPOZYWAĆ!sałatek,warzyw,owocow pestkowych,sosow,miesa, maku,mleka,tłuszczów, pieczywa ziarnistego,gazowanych napoi.Taką kartke dostałam gdy byłam umawiana na badanie

użytkownik
paweł

Ja mam kolonoskopie w piatek po południu, i od dzis dieta czyli wypiłem słaba harbatke, 2 rosołki bulion kostka, i rano i popołudniu kisiel, jutro zero jedzenia tylko pic mozna i popołudniu 2 butelki olopeguz 2 litrami wody , i w piatek rano nastepne 2 buteleczki olopegu z 2 litrami wody mineralnej, jak to bedzie wytrzynac az do piatku popołudniu bez jedzenia::)):):

użytkownik
iwona

Spoko dasz rade!po badaniu też2 godz. sie nie je!Ale dzis zjadłeś dużo!powiedz domownikom ,że jutro mieszkasz w toalecie!Prawda niemiłe badanie,ale potrzebne!

użytkownik
paweł

Dzis wypiłem tylko 2 szklanki wody mineralnej i jak narazie nie jest zle , nawet nie odczuwam jakiegos wiekszego głodu,,, oprucz małej rewolucji w brzuchu :((czyli burczenie, chwilami jakby sie woda gotowała, przelewanie itp,,,

użytkownik
ela

Współczuję Ci bardzo. To jest okropne badanie.

użytkownik
paweł

Własnie jestem w trakcie picia srodka oczyszczajacego jelita wypiłem juz 6 szklanek ,jeszcze zostało 4:(:((: jesli mozesz to opisz co dla Ciebie było najgorsze w tym badaniu , oczyszczanie picie tego cholerstwa, strach , wstyd czy ból w trakcie badanie?????????????

użytkownik
ela

Strach, wstyd - mnie kazano się z boku przekładać na plecy i nogi kolanami do brzucha dociskać, więc wszystko na wierzchu i kilka osób było przy badaniu, ale to trudno. Gorszy był silny ból w czasie badania - mnie chwilami bardzo bolało, aż prawie płakałam i jęczałam, gorsze chyba od porodu, ale nie chciałam przerwania badania po takim męczącym przygotowaniu, no i jak ból to strach. Powiem tak - nigdy więcej kolonoskopii bez narkozy. NIGDY się na to nie zgodzę!!!

użytkownik
paweł

A dawno temu miałas kolonoskopie ? w szpitalu czy prywatnie w przychodni czy klinice??/ to mnie nie pocieszyłas, ale przynajmiej szczerze..wypiłem 2 litry tego pysznego specyfiku w ciagu 1.50 minut i nic dopiero tak po godzinie zaczałem latac chyba około 15 wizyt w wc zaliczyłem. mysle ze na dzis to juz starczy :(::(: jutro rano nastepne 2 litry::(::(:(:(::

użytkownik
ela

Dwa miesiące temu - prywatna przychodnia. Koszmarnie było. Zero intymności, dość chamskie podejście personeli. Krzyczeli prawie na mnie, ze panikuję, gdy mnie bardzo bolało.

użytkownik
paweł

A podaja jakies srodki przeciwbolowe w zyłe przed badaniem czy nic, bo troszke zdziwił mnie fakt ze na ulotce dotyczacej przygotowania do badania pisze ze godzine przed badaniem mozna zazyc tabletke przeciwbolowa......

użytkownik
janek

Paweł, i jak samopoczucie? Pewnie dziś to masz na maxa stresa i chyba największego w życiu ... Po południu to będziesz kłębek nerwów. Ale wszyscy przed kolonką tak mają...

użytkownik
paweł

Nie jest najgorzej,ale stres bardzo duzy.....zobaczymy jak bedzie.................

użytkownik
Ola

Ela robiłaś badanie w prywatnej przychodni i nie dali Ci spodenek jednorazowych? jak ja mialam badanie to dostałam spodenki, a przy badaniu był tylko lekarz i pielęgniarka, bez żadnych widzów. I mam zupełnie inne wspomnienia po tym badaniu, ze mną obchodzili się bardzo delikatnie i kulturalnie. Jak bedę musiała powtórzyć badanie to nie będę się tym w żaden sposób stresować. Przykro mi że nie trafiłaś na takiego lekarza co ja, nikt nie ma prawa krzyczeć na pacjenta.Przeciaż badanie jest trochę krępujące jeżeli ktoś niewłaściwie traktuje pacjenta to tylko zwiększa tym u niego strach. Życzę żebyś w przyszłości trafiała do kulturalniejszych lekarzy. Pozdrawiam

użytkownik
paweł

Ja jestem juz po wynik badania ok:))) jesli ktos ma jakies pytania to chetnie opisze jak było..............