Ganglion nadgarstka prawego

u?ytkownik
Gosia

Jakieś półtora miesiąca temu byłam u chirurga ortopedy, który stwierdził u mnie ganglion nadgarstka prawego. Z powodu jego niewielkiej wielkości zalecił mi stosowanie żelu typu Mobilat. Smaruje to od ponad miesiąca i nie widzę żadnej poprawy- nadal boli mnie nadgarstek, co wyklucza mnie z różnego rodzaju ćwiczeń podczas wf-u i dodatkowych zajęć. Nie wiem, czy powinnam nadal smarować i liczyć na poprawę, czy wybrać się do innego lekarza... Czy w takim wypadku konieczne byłoby odessanie tego płynu lub wycięcie? Po przeczytaniu wypowiedzi osób, które miały przeprowadzone zabiegi, nie jestem co do tego pozytywnie nastawiona. Jeśli i tak niektórym w niedługim czasie pojawiają się nawroty, to czy nie lepiej byłoby to po prostu zostawić?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Najlepszym sposobem leczenia ganglionów jest ich całkowite operacyjne usunięcie. Leczenie doraźne (maści, nakłuwania) nie dają z reguły żadnego efektu.

u?ytkownik
Iga

Operacja tez nie daje zadnego efektu po około 2 miesiacach mam go znow i to w tym samym miejscu..

u?ytkownik
Anis

Ja miałam wycięty ganglion, jednak nie zdążyli zdjąć mi szwów nim ganglion odrósł 2 razy większy niż poprzednio..

u?ytkownik
Paula

Ja mam podobny problem, tylko na lewym
nadgarstku, niestety ból czuć i to mocny ,
mam go już kilka lat , chodź czasami samo
schodziło , a teraz nie chce . Przeszkadza to bardzo
szczególnie na w-f. Czytając na innych forach,
nie jestem do końca przekonana ,
słyszałam też , że można to jeszcze wbić jakoś
tylko , że cholernie boli .

u?ytkownik
mona

Witam ja też mam ten problem ganglion nadgarstka lewego,poszłam do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do chirurga bo nie wiedziałam co to jest i okazało się że właśnie ganglion.Lekarz lekarz złapał mnie za rękę i zaczął tą gulajkę wduszać do środka ale to nic nie dało oprócz bólu wielkiego,to zaprowadził mnie do gabinetu zabiegowego,wziął igłę,bez żadnego znieczulenia wbił mi ją w ten guzek ale żadnego płynu nie wycisnął.Sadysta ten mój lekarz,ale poszłam do niego jeszcze raz tym razem po skierowanie i dał bez słowa *))23 grudnia jadę do chirurga i zobaczymy co dalej.To tyle z mojego dotychczasowego doświadczenia z ganglionem Pozdrawiam i głowy do góry :))

u?ytkownik
DAGA

ALE MNIE ZASTRASZYLISCIE:(:(jwczoraj usunieto mi gangliona z prawego nadgarstka,mam gips,mam miec unieruchomiona reke 3 tyg !!we wtorek do kontroli!!!!jak mi sie to odnowi to nie wim co zrobie,bo ta operacja byla srtaszna,bole niesamowite,chyba wolalabym rodzic drugi raz przynajmniej jakas korzysc:)boje sie ze sie to nawroci!!!!a dopiero w dniu zabiegu sie dowiedzialam ze lubib to wracac:(:(straszne!!!!!!!!![pozdrawiam

u?ytkownik
mona

Hehehe no i byłam u tego chirurga 23 grudnia,a on odesłał mnie do ortopedy.A wy do jakiego lekarza się zwracaliście?Mi się wydawało że to chirurgiczna sprawa,ale cóż,chirurg mi powiedział że ganglionem zajmuje się ortopeda....W styczniu rejestracja do ortopedy .....na maj,najwcześniej,dobre *))Pozdrawiam .

u?ytkownik
lucka

Witam ja sie borykam z ganglionem min.od 3lat.odsysali mi go już 5 razy i powracał za każdym razem.często mnie boli i przy pisaniu drętwieją mi palce.ortopeda skierował mnie do szpitala i mam wyznaczoną operację na 9 marca *(bardo się boję....jeżeli ktoś może mi powiedziec jakie będę miała znieczuenie to bardzo proszę*(jeśli to ma jakieś znaczenie to mam 14 lat

u?ytkownik
plastikman

Miałem usuwany ganglion prawego nadgarstka dwa dni temu, nie mam założonego żadnego gipsu tylko opatrunek złożony z gazy jałowe i bandaża. Zdecydowałem się na chirurgiczne usunięcie, gdyż po wcześniejszym odessaniu ganglion powrócił i stawał się coraz większy.

u?ytkownik
Goska

2miesiace temu mialam gangliona usunietego operacyjnie troszke bolało ale co z tego jak mi usuneli i mam blizne jak mi po niecalym miesiacu uroslo*/

u?ytkownik
Tomasz

Witam! Miałem ten sam problem! Ale pozbyłem się go w 10 dni. Na skutek nadwyreżenia nadgarska prawej ręki pojawił mi się ganglion o średnicy ok 10mm. Nie byłem pewien co to jest więc udałem się do lekarza ogólnego, zdiagnozował, że jest to ganglion, wysłał mnie do chirurga, umówiłwm się na wizytę co trwało kilka dni, chirurg oczywiście potwierdził że jest to ganglion ale odesłał mnie do ortopedy, na wizytę u ortopedy czekałem dwa tygodnie, zeby nie tracić czasu wziąłem sprawy w swoje ręce, poszedłem do sklepu sportowego gdzie zakupiłem rehabilitacyjną opaskę uciskowa na nadgarstek - taką z możliwością regulowania ucisku nadkarstka i mocna usztywniającą, przez około tydzię ok 16 godzin na dobę uciskałem ganglion, dość mocno ale tak żeby przypadkiem nie ograniczać krążenia, chyba że już bolał mnie nadgarstek to poluźniałem (zdejmowałem tylko na noc żeby dać odpocząć nadgarstkowi bo czasem już bolał), 7 dnia ganglion nagle *zflaczał* i wchłonął się całkowicie w ciagu kilku nastepnych dni. Opaskę nosiłem jeszcze przez tydzien - profilaktycznie. Do ortopedy oczywiście poszedłem, bardziej w formie konsultacji bo po ganglionie nie było już najmniejszego śladu! ganglion nie wrócił a minał już rok. Zanim dacie się pokroić to spróbujcie. Mam nadzieję że komuś pomogę!!! Opaska uciskowa kosztowało ok 50 PLN...

u?ytkownik
et@

Witam!miałam 2 lata temu zabieg odciągania tego gangliona igłą!nic to nie dało!bolało jak cholera!!i to miałam bez znieczulenia!!a po niecałym roku wyszedł na nowo i to dużo wiekszy!!za 2 tygodnie mam operacje usuniecia pod pełna narkozą!!na termin czekałam 10 miesięcy!wiec jak bede po operacji to napisze jak to wyglądało.

u?ytkownik

Ja też miałam usuwany Igłą bolało tylko przy wbiciu a potem nie(usuniencie w ten sposub jest prawie bezbolesne tylko nic nie daje) usuneli cieszylkam sie 2 dni i znowu go mam mniejszy ale reka boli bardziej wybralam sie do sklepu medycznego to mi dali opaske u ciskowa i juzmnie mniej boli gdy ja nosze ale jak sciogne dalej boli (polecam taka opaske )

u?ytkownik
SARA

Mialam usuniety miesiac temu z prawego nadgarstka.. wydaje mi sie ze moj tez wroci bo pojawilo sie zgrubienie tj poprzednio:/
ale mam inne pytanie jakie cwiczenia powinno sie wykonywac zeby nadgarstek byl znowu sprawny??