Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból krzyża przy wstawaniu po długim siedzeniu


Gość ewelinka m.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelinka m.

Mam 26 lat i od dłuższego czasu ponad rok mecze sie z bólem krzyża otóż gdy siedzę długo i wstaję z pozycji siedzacej przeszywa mnie ból w okolicy dolnej czesci kregosłupa .Nie mogę sie wtedy wyprostowac czynnosc musze wykonywac powoli wtedy tak n ie boli Rownież gdy siedzę to czuje jak mi cierpnie ta dolna częsc kregosłupa towarzyszy temu rownież ból musze zmienic pozycje do poł lezacej albo nogę na nogę połozyc wtedy mniej boli w nocy nie mogę spac w pozycji na plecach bo mi sztywnieją plecy i nie moge uniesc nog do gory jedynie na boku mniej odczuwam bol i jakoś przespie noc Proszę o pomoc ponieważ srodki przeciw bolowe ani masci mi nie pomagaja czy to coś powaznego?Wykonuje pracę stojaca w malym stopniu obciązająca kregosłup mało dzwigam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym wykonać RTG dolnego odcinka kręgosłupa (lędźwiowo-krzyżowego). Takie dolegliwości mogą być związane z patologią w zakresie tego odcinka kręgosłupa. Z nieprawidłowym wynikiem (jeśli takowy będzie) skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Julia D.

Mam dokładnie te same objawy. Jednak ja wiem już, że mam skrzywienie w dolnym odcinku kręgosłupa - miałam prześwietlenia. Dawno mnie tak nie bolało. Czekam na rehabilitację (w czerwcu mam wizytę u lekarza, który ustawia grafik). Mam problem, bo mam dwie małe córeczki. Łykam ketonal 1-2 razy dziennie, ale pomaga na krótko, a nie chcę brać tego środka garściami, bo on tylko maskuje ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Intensywna fizyko terapia, albo Ceragem - wyjdzie taniej i skuteczniej, odstawisz leki i będziesz mogła normalnie funkcjonować. Stosuję dwa lata i jest OK. Wypadał mi dysk w lędźwiowym i zmiany w szyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×