Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym po ćwiczeniach na siłowni


Gość FiLip

Rekomendowane odpowiedzi

Wiek 16 lat.Wzrost 178.Waga 72 kg . Boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym po siłowni.Pracuję z średnimi/ciężkimi ciężarami i wykonuję wszelakie ćwiczenia na różne partie.Czy bóle mogą powodować zmniejszenie hormonu wzrostu lub nierośnięcie,czy bóle te mogą doprowadzić do kalectwa ? Omijać ćwiczenia,które angażują kręgosłup ? Czy bóle pleców mogą powstawać z nadmiernej masy mięśniowej? Możliwe jest skrzywienie kręgosłupa? Czy wyciskanie sztangą na bary może zahamować wzrost ? (akurat po tym ćwiczeniu boli mnie kręgosłup) Czy rozciąganie pomaga na te bóle ? (Po treningu na bary przechodzę do rozciągania i bardzie boli mnie w odcinku lędźwiowym,gdy się schylam) Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bóle mogą powodować zmniejszenie hormonu wzrostu - nie lub nierośnięcie - nie powinny czy bóle te mogą doprowadzić do kalectwa ? - trzeba najlepiej wykonać RTG kręgosłupa, aby ocenić jego stan (zwłaszcza odcinka lędźwiowo-krzyżowego) Omijać ćwiczenia,które angażują kręgosłup ? - tak, radziłbym Czy bóle pleców mogą powstawać z nadmiernej masy mięśniowej? - raczej nie Możliwe jest skrzywienie kręgosłupa? - tak Czy wyciskanie sztangą na bary może zahamować wzrost ? (akurat po tym ćwiczeniu boli mnie kręgosłup) - przy nadmiernych przeciążeniach, częstych i systematycznych i długich - tak Czy rozciąganie pomaga na te bóle ? - z reguły przynosi ulgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiek29 lat ćwiczyłem na siłowni i było wszystko dobrze na drugi dzień w momencie schylania coś się stało ze boli mnie już drugi tydzień dolna cześć kręgłpsłupa byłem u lekarza przepisał mi żel PHORPAIN GELale nic mi nie pomaga ból mam caly czas główniw jak siedze i gwałtownie sie obracam jasli mozecie to pomuscie cos na to dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×