Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone aminotransferazy


Gość krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 29 letnim mężczyzną. trzy lata temu stwierdzono u mnie > podwyższone aminotransferazy, aspat 51 ,alat 121 i bilirubina 41, GGT > 48, antygen giardia lamblie-ujemny, hbs-ujemny, anty > hcv-ujemny,badanie jamy brzusznej b z. zastosowano leczenie-heparegen > i kontrole w poradnii hepatologicznej co rok. przez kolejne dwa lata > wyniki były w normie, lub niewiele podniesione. natomiast we wrześniu > tego roku na badaniu kontrolnym stwierdzono:alat-91, bilirubina-49.od > tego czasu do dziś brałem hepatil na zmianę z esencionale forte. w > dniu dzisiejszym zrobiłem wyniki i przedstawiają się one > następująco:ast-50, alt-135, bilirubina-26. poza tym nic mi nie > dolega.jaka może być przyczyna tych nieprawidłowości?z poważaniem > Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno takie badanie trzeba wykonać całkowicie na czczo, 24 godziny po diecie lekkostrawnej, bezmięsnej, bezalkoholowej i przez 24 godziny bez nadmiernego wysiłku. Jeśli znowu wyjdą takie wyniki być może wątroba jest w fazie zwyrodnienia np. tłuszczowego lub włóknistego, w początkowym stadium, wtedy jest to niezauważalne w badaniu USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam ten sam problem tylko ja mam wyniki aminotransferazy ast 47 alt 70 a bilirubina 16.8 i okazało się że mam marskość wątroby w początkowym stadium czyli może do wyleczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wystraszona

Mam podobny problem* ale muszę powiedzieć że u mnie wygląda to wiele gorzej tzn. alat wynik podan 300 a aspat mam na poziomie 130 :-( od tygodnia leżę w szpitalu i nie mogą mnie zdiagnozować wykluczono juz wszyskie wirusy i żółtaczki nawet typu C(po czym oddychłam z wielką ulgą) dodatkowo muszę powiedziec że obecnie jestem w ciąży i dopiero na rutynowych badaniach zleconych przez gilekologa okazało że cos jest nie tak. Muszę nadmienić że WSZYSTKIE inne tj morfologia bilirubina itd badania mam bardzo dobre. W badaniu usg wyszło że mam powiiększoną wątrobę a w woreczku zółciowym 5-6 kamieni. Czy ktoś miał juz podobny przypadek ???? Może borykał się z podobnymi problemami jak ja ?? Proszę o jakieś wskazówki* Porady co to może oznaczać??? pozdrawiam czytających i dzięki za odpowiedż !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×