Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból miedzy łopatkami z tyłu, zgaga, odbija mi się co jakiś czas


Gość Danka

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę w sprawie mojej .Mam ból z tyłu między łopatkami,męczy mnie zgaga oraz często mi się odbija w ciągu dnia po jedzeniu.Nawet przy jakim kolwiek jedzeniu i przełykaniu nawet płynu czuję ból pleców.Cały czas czuję ból z tyłu pleców.Proszę o radę. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martyna23

od pewnego czasu przy przelykaniu odczuwam bol jakbym miala w gardle jakas kluske ,gdy przelykam wedruje mi ona ,[ale rowniez pokarm ]jakby nie do zoladka ale pod prawa lopatke z takim bolem ze az sie wykrzywiam z bolu .,a teraz jeszcze czuje ten bol w zoladku co to moze byc ?usb brzucha dobre,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle że to przepuchlina wpustu do żełądka mam to samo bóle między łopatkami aż w klatce boli piecze normalnie jak zawał echo wporządku zaciskanie w gardle słaby oddech ta choroba to takie diabelstwo szkoda słów nie życzę nikomu werazie pytań odpisze pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem taki, że od pewnego czasu odbija mi się powietrzem, ale też i tym co zjem, często mam wrażenie takiego parcia na gardło i wtedy wracają mi trochę do ust kawałki jedzenia. Również od pewnego czasu mam bóle w plecach, w okolicy łopatek i kręgosłupa tak w górnej połowie pleców. Zrobiłem zdjęcie RTG klatki pod kątem płuc i wyszło, że wszystko OK. Czasem pobolewa mnie również w okolicach gardła. Jeśli ktoś miałby jakieś informacje na ten temat to bardzo proszę o odpisanie. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam tępy ból pod łopatkami - już kilka lat. Gastroskopia okey - wszystko w normie, żadnych zmian, nadżerek, wrzodów, usg - okey - narządy bez zmian. Mam zespół gilberta, więc nie mam pojęcia czy to może być odpowiedz na mój tępy ból. Choć nie boli bardzo to jednak przeszkadza, bo wiadomo że coś mi jest, ale co? Żołądek coraz częściej też się odzywa, lekarz stwierdził że przyczyną mogą być emocje, czyli nerwy. Z tym mogę się zgodzić, ale akurat bólu pod łopatkami z psychiką bym nie wiązała. No cóż pozostaje mi przyzwyczaić się, bo przyczyny chyba nie da się ustalić, przynajmniej nie na kasę chorych, bo to wymagałoby kompleksowego przebadania się, a na to lekarz rodzinny się nie zgodzi. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie?Mąż zjadł krokiety z kapustą popił gazowanym napojem,poszedł na miasto było ok wrócił zmęczony w pewnej chwili dostał takiego ataku brzucha cały mu się trzepał w dodatku ręce,nie mógł stać wyglądało to jak ktoś ma padaczkę takie wstrząsy tylko to było brzucha w dodatku żadnego bólu przy tym nie miał.Takie ataki powtórzyły się 2 razy.Proszę o odpowiedz co to mogło być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. od ok 3- miesiecy bola mnie plecuy pomiedzy lopatkami. najgorzej jest rano ale jak sie porozciagam troche to jest lepiej. ostatnio doszel bil w dolnej czesci kregoslupa. mam tez tak jakby szczypanie w klatce piersiowej czasami i nieraz serc mi wali jak mlot najczesciej jak leze... co to moze? prosze o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna 11.12.2009

normalnie wariuję ból za bólem gastrolog rtg odcinków krwgoslupa zwyrodnienia bedzie gastroskopia oraz próby watrobowe na dodatek dretwienie prawej strony twarzy lacznie z dziąsłami wrażenie jak po znieczuleniu zęba u dentysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam takie same obajwy jal Pawl. Zaczeło się od infekcji gardła. Wziełam antybiotyk i jeszcze tego samego dnia zaczeły sie moje problemy. ucisk w mostku, ból między łopatkami, walenie serce, głównie w nocy, jak leże. zawsze miałam kłopoty żołądkowe i może to antybiotyk wpłynał tak negatywnie na żołądek. ciagle mi się też odbija oraz mam podwyższoną temp. normalnie co dwa dni chodziłam do lekarza tak mi z tym zle. mialam ekg - ok, przeswietlenie pluc - ok. teraz biore zastrzyki z antybiotykiem bo lekarz twierdzi ze to taka grypa. ale ja mysle ze to albo zoladek albo kregoslup bo czesto bolalo mnie miedzy lopatkami od dlugiego siedzenia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobnie... ból z tył, jednak tylko wtedy gdy mi się odbije... czasem odczuwam bóle w okolicy prawego i lewego płuca. Przez jakiś czas myślałem, że to serce. Prowadzę siedzący tryb życia, a posiłki mam obfite, ale rzadkie. Dlatego pomyślałem ,że to może być serce* od trybu życia. Ale po przeczytaniu tych postów sam już nie wiem, czy to żołądek, czy kręgosłup, czy serce... a może wszystko na raz *] EKG w porządku, magnez na wzmocnienie i tyle. Moje pytanie jest takie: Czy to co mam trzeba już leczyć, czy to jest odwracalne po zmianie trybu życia? Od niedawna spędzam więcej czasu *na nogach* ale poprawy jakoś nie widzę... czy musi minąć jakiś czas? Pozdrawiam i czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyczne objawy i do tego jeszcze ból w górnej części żołądka. okazało się. że mam zapalenie śluzówki żołądka i lekkie stłuszczenie wątroby. dostałam tabletki osłonowe na żołądek i to już bardzo mi pomogło. dodatkowo kupiłam sobie w aptece Liv. 52 firmy Himalaya. Bóle jeszcze są, ale znacznie słabsze. Polecam tez bardzo spirulinę, która jest szalenie odżywcza i wspomaga regenerację wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mialam bardzo podobne objawy jak wy wszyscy- czulam jakby mi cos stalo w gardle, przy przelknieciu sliny masakryczny bol z tylu plecow- eh nigdy tego nie zapomne. Ale zauwazylam, ze dzieje mi sie tak kiedy zjadlam kurczaka czy zupe gotowana na kurczaku. Poszlam wiec na testy i okazalo sie, ze jestem uczulona na drob... Nie jem tego miesa od ok 7 lat i zyje, co wiecej- bol zniknal :) Nie wiem czy ma to jakies powiazanie z waszymi dolegliwosciami, ale moze na wszelki wypadek testy warto zrobic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam podobne objawy ból z tyłu pleców , między łopatkami , promieniuje do mostka , niekiedy przy tym cos mi przeskakuje w klatce ...badania rtg kręgosłupa skolioza , gastroskopia - przepuklina przepony , te objawy są spowodowane przez te choroby , nie wiązałabym ich z sercem(miałam także echo , holtera , ekg- wyniki oki ). proszę mi pow o jaki testy chodzi...??? ktoś wie o co come on? pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od dawna ,gorycz w ustach oczywiście z remisjami mam bóle zołądka promieniujące do gardła łopatki ,cały czas mam kluskę w gardle i ból pod prawym żebrem, zrobiłam już badania krwi na wątrobę trzustkę ob wszystko w normie ,UsG wykazało przepukline w prawej pachwinie mierną czyli małą oraz okresowy refluks dwunastniczo -żołądkowy .Biorę leki takie jak controloc 20-2x dziennie ale to chyba mała dawka bo jakoś słabo pomaga .poradżcie co jeszcze mam zrobić .Gastroskopii nie mogę mam wrażliwe gardło nie dam rady połknąć tej rurki już parę razy próbowałam i nic z tego .Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ponadto takie objawy *może dawać* rak trzustki, można go mieć razem z GERD i IBS i bardzo trudno zdiagnozować na początku.Można zrobić USG,TK,MR EUS i Ca 19.9, a i tak czasami zdarza się ,że się go nie wykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ARNIzNARNI

Witajcie! Jestem Adrian. Mam 26 lat. Od kilku miesiacy nie daje sobie rady. Zaczelo sie od bólów na wysokosci serca. po prawej i lewej stronie mostka. Stwierdzono u mnie na predce neuralgie miedzyzebrowa. Do tego kwasne odbicia, bóle glodowe, rzadko zgagi. wykryto u mnie bez zadnych wiekszych badań przewlekle zapalenie blony sluzowej żołądka. od jakiegos czasu, doszly bole pomiedzy lopatkami. zaczynają byc nie do wytrzymania. Dodatkowo bol pomiędzy obojczykiem i jablkiem adama, oraz uczucie gula w gardle. Za tydzien wybieram sie na gastroskopie wypowiem sie co dalej. pozdrawiam i zycze wszystkim wytrzymalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich którym dokucza w.w ból. też mam to samo też robiłam różne badania serca kręgosłupa nawet gimnastyka i ćwiczenia różnego rodzaju i nic nie pomaga.kiedyś w internecie przeczytałam przypadkowo b.dawną poradę dla wiejskich robotników którzy nie mieli czasu chodzić do lekarza i mieli podobne objawy a mianowicie stanąć w pozycji wyprostowanej stopy prosto. stanąć na palcach jak najwyżej i szybko opuścić na pięty powtórzyć kilka razy-mi pomaga. można przed wypić szklankę wody nawet wskazane pozdrawiam i życzę zmniejszenia bółu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Mam to samo. Kłucie między łopatkami. I jakby kłucie w brzuchu? Żołądku? Powoduje to u mnie ataki paniki i duszcznosc. Podejrzewam neuralgie albo coś z żołądkiem. Może ktoś się na to leczył i ma skuteczne porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×