Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki tarczycy i inne zmiany


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo idę na operacje tarczycy i bardzo się boję. Nawet nie samej operacji co wyników histopatologicznych. Proszę o ewentualne przygotowanie mnie, czy mam się czego obawiać? Oto moje ostatnie usg: tarczyca dwuplatowa - pogrubiala zmieniona guzowato ciesn. w ciesni widoczne roznej wielkosci przylegajace do siebie guzki, w wiekszosci normo-echogeniczne z płynowymi zmianami wstecznymi. w czesci srodkowej ciesni jeden guzek o obnizonej echo-genicznosci 9x9.5 mm z zwapnieniami w scianie. najwiekszy guzek 14x15 mm w pl.prawym, reszta do 7 mm. w gornej polowie plata prawego guzek niejednorodny normo-echogenniczny 7x5.3 mm. Dodam, iz co pol roku robie poziom TSH, FT3 i FT4 i od lat wszystko jest w porzadku. Scyntygrafia, ktora robilam 12 lat temu wykazala guzek chlodny. Od tamtej pory guzkow przybywa i rosna. W czwartek ide do szpitala, a w piatek mam operacje w szpitalu na Szaserow. Dr., ktora wykonywala mi USG powiedzila, ze to nowotwor lagodny, ale szybko musze isc na operacje, bo guzki mnie przyduszaja i deformuja mi tchawice, co za tym idzie grozi mi wiotkosc tchawicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście opis zmian w badaniu ultrasonograficznym wygląda na typowe wole wieloguzkowe tarczycy czyli łagodne zmiany przerostowe, guzkowe gruczołu tarczowego. Jednak oczywiście ostateczne rozpoznanie będzie postawione dopiero po badaniu histopatologicznym materiału dostarczonego po resekcji tarczycy. Nic więcej na ten temat nie mogę napisać bez ostatecznego wyniku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się dowiedzieć jaki był wynik badania histopatologicznego ?? Mam ten sam problem z matką miała resekcje tarczycy i na jednym i na drugim płacie masę guzów . Teraz tylko czekam na wynik badania i dostaje kociej mordy za przeproszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój opis usg: w obu ołatacg tarczycy guzki izoechogenne, w części dolnej przyprzełykowej 8mmm i drugi 14x7mm, unaczynione słabo. cały prawy płat zmiana guzkowata izoechogenna 22x20x26mm, słabo unaczyniona. Prawy plat 24x23x37 mm iobj. 11ml lewy płat 18x26x27mm iobj.6,8ml wola zamostkowego nie widać, po stronie lewej w okolicy naczyn pojedynczy węzeł chłonny bez odczynu zapalnego d.23 mm Proszę o pomoc w interpretacji - bardzo się boję i nie wiem czego oczekiwać przed kontrolą i kolejnymi badaniami, Dodam, że rok temu tego nie było, hormony idealnie wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niedawno dowiedziałam sie że mam tarczyce prawy płat o wymiarach 65x20x19,5mm,a lewy plat o wymiarach 67x22x23mm.cieśń nieposzerzona,w górnym biegunie prawego płata dobrze odgraniczony guzek o nieco obniżonej echogeniczności o wym.16x11x8mm z drobną przestrzenią płynową wewnątrz,w środkowej i dolnej części tego płata kilka guzków o mniekszej dyskretnie obniżonej echogenicznościod 7mm do 11mm.a w dolnej czescilewego płata lito-płynowy guzek o mniejszej echogenicznościw przewadze normoechogeniczny o wym 26x22x19mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam pytanie po ostatnim USG dowiedziałem sie że mam 3 guzki izoehogenne z komponentą hypo wielkosci 8mm,8mm i 5 mm,tarczyca prawidłowa,cieśń również czekam na odpowiedź,Czego mog się spodziewać po wizycycie u endokrynologa?czy czeka mnie operacja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam bardzo podobny problem, tzn. guz o charakterze torbielowatym. lekarze mówią, że o tym czy jest to zmiana nowotworowa czy nie dowiem sie dopiero po usunięciu. Kontroluję to juz od dwóch lat, ale tylko przybyly mi kolejne ogniska zapalne w drugim płacie a ten paskudny guz zaczął rosnąć:/ Za półtora tygodnia idę na operację. Jedynie czego się boję to to, że może sie to okazać czymś złośliwym. Bo wówczas zacznął się męczące badania czy nie ma przerzutów i czy nic złego się nie dzieje-tak mi lek. powiedział. A jeszcze pół roku temu w wyniku było, że guz uległ zwapnieniu, czyli niby dobrze-ALE! Ale mimo to, przez kolejne miesiące sporo urósł i doszły mi nowe ogniska zapalne tym razem:( A miało być lepiej... Dlatego polecam nie czekać na zbawienie. Czekałam 2 lata. Teraz zamiast usunąć jeden płat, będę miała usuniętą tarczycę w całości. PS. Zastanówcie się dobrze czy chcecie coś takiego trzymać i kontrolować z myślą **a może będzie dobrze** czy lepiej odrazu się pozbyć problemu... Ja teraz żałuję, że po pierwszej kontroli sie nie zdecydowałam. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Na ostatnik USG dowiedziałem się, że w lewym płacie w biegunie dolnym widoczne są dwa sąsiadujące ze sobą guzki: izoechogenny z mikrozwapnieniami wielkości 11x6mm oraz Izo - hypoechogenny ( z komponentą płynową) wielkości 10x6mm. Co mnie czeka,będę operowany?Proszę o pilną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na lewym płacie guza o wymiarach 6x9x11mm.Okoliczne węzły chłonne nie powiększone.Naczynia szyjne nie zmienione.Miałam robioną biobsię wyszło zmiana o charakterze wola guzkowatego torbielatowego.Bardzo boli mnie ta szyja i również styłu kark.W zupełności nie wiem co mam robić czy iść na operację czy nie.Proszę o pilną poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×