Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót nadczynności tarczycy po odstawieniu leków


Gość Alina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 39 lat dwa lata i pięć miesięcy byłam leczona thyrozolem w dawce 2,5 mg (dodatkowo przyjmowałam propranolol), po tym okresie lekarz endrokrynolog odstawił leki. Przez rok i siedem miesięcy nie przyjmowałam żadnych leków na tarczycę.Po tym okresie nastąpił nawrót choroby. Zaczęłam odczuwać wszystkie dolegliwości towarzyszące nadczynności tarczycy tj. bardzo mocne zaburzenia snu, drżenie rąk, drżenie mięśni całego ciała, kołatanie serca, wysokie ciśnienie ( tj. 90/150 ),biegunka, chrypa podczas mówienia, bardzo intensywne pocenie się, brak możliwości koncentracji oraz uczucie duszenia i kluski w gardle. W związku z powyższymi objawami zaczęłam sama przyjmować thyrozol 5 mg i po 24 dniach jego przyjmowania zrobiłam TSH wynik 0.73. Zaznaczam że 4 miesiące wcześniej jak nie brałam jeszcze leków TSH 0,50. Z uwagi na nieustąpienie powyższych dolegliwości wykonałam USG z którego wynika: Tarczyca położona w miejscu typowym ( dolne bieguny obu płatów położone poniżej linii wcięcia mostka), o obniżonej echogeniczności i mniej spoistej echostrukturze. W tarczycy widoczne są zmiany ogniskowe płynowe - największe do 8 mm oraz bardzo liczne mniejsze 2-5 mm, w części z nich widoczne są hiperechogenne odbicia koloidu. Zmian ogniskowych litych nie uwidoczniono. Przepływ miąższowy w tarczycy w opcji PD i CD nie jest wzmożony. Cieśń do 12 mm. Węzły chłonne okołotarczycowe poniżej dolnych biegunów nie do oceny ( dole bieguny schodzą poniżej linii wcięcia mostka ). PP - 35,9 ml PL - 27,7 ml. W obrazie USG widoczne są zmiany które sugerowałyby powiększenie tarczycy na tle licznych guzków z zawartością koloidu. Nie można wykluczyć zapalenia autoimmunologicznego - lub nakładania się tych procesów. Mój stan zdrowia i samopoczucie jest fatalne - dolegliwości nie ustępują pomimo przyjmowania codziennie thyrozolu 5 mg i propranololu 10 mg * 2. Ponadto lekarz psychiatra wykluczył dolegliwości na tle lękowym i nerwicowym. Bardzo proszę o poradę co w takim stanie rzeczy powinnam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×