Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilające się bóle brzucha, czy to wyrostek?


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

15 lat temu wystąpiło u mnie podrażnienie wyrostka robaczkowego, które usąpiło i nie była wymagana ingerencja chirurgicznego usunięcia, ale od tego czasu pojawiały się u mnie bóle brzucha. Na samym początku bóle te pojawiały się co kilka miesięcy, ale ostatnio pojawiają się zbyt często tzn. dwa, trzy razy w miesiącu i to w dodatku bardziej znasilają się niż zwykle. Zgłosiłam się do mojego ginekologa myśląc, że może bóle mają inne podłoże, ale on wykluczył sprawy ginekologiczne z podejrzeń. Na początku np. bóle pojawiały po jakiejś godzinie do dwóch po zjedzeniu posiłku w biegu. Ale ostatnio ciężko jest mi określić ani przewidzieć kiedy zacznę się źle czuć. Ból na początku jest łagodny a potem nasila się, dochodzi do tego, że ostatnio nie byłam w stanie poruszać się, gdyż prawa noga zaczęła mi trochę drętwieć od bólu. Zawsze jakoś szybko mi mijał ból po lekach rozkurczowych i soku z dziurawca, a teraz ból utrzymuje się nawet do dwóch, trzech godzin. Dopiero gdy zaczną działać leki rozkurczowe powoli mijać mi to. Dziwi mnie jedna rzecz, że gdy wystąpiło u mnie 15 lat temu podrażnienie wyrostka oprócz silnych bólów brzucha miałam też wymioty, a teraz mam wyłącznie bóle brzucha. Pamiętam, że chirurg, który mnie wtedy badał powiedział mi, że prawdopodobnie wyrostek i tak trzeba będzie z czasem usunąć, bo już raz był podrażniony. Proszę powiedzieć czy powinnam się zgłosić do chirurga, czy będzie konieczne usunięcie wyrostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba skonsultować się z lekarzem. Na początku lekarzem pierwszego kontaktu. Wątpię, aby tak długo występujące dolegliwości były spowodowane zapaleniem wyrostka robaczkowego. Nie ma w medycynie pojęcia podrażnienia wyrostka robaczkowego. Musi być Pani zbadana przez lekarza i dopiero on podejmie decyzje co do dalszego postępowania. Może będzie Pani wymagać badań dodatkowych jak badania krwi, USG jamy brzusznej, gastroskopia lub kolonoskopia. Trudno określić co Pani jest bez badania fizykalnego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×