Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w klatce piersiowej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie w listopadzie długo chorowałem , kaszel zapalenie krtani, po pewnym czasie poczułem ból pod mostkiem i po prawej stronie pod żebrami przy mostku, po pewnym czasie mi to przeszło teraz juz długo okres znowu boli, gdy stoje i oddyczam nie czuje objawów, tylko jak skręcam ciało w lewą strone czuje mały ból i takie kłócie, gdy mam skręcone ciało i nacisnę prawą stronę zeber tuż przy mostku ból sie nasila. co to może by? czytałem że to nerwo bóle , zapalenia mięśni przyżebrowych lub żle wyleczona choroba i płuco prawe,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej udać się do lekarza i poprosić go o skierowanie na rtg klatki piersiowej, usg jamy brzusznej, badania krwi (morfologia, CRP). Rtg pokaże czy przyczyna jest pochodzenia płucnego, natomiast usg czy ból pochodzi od pęcherzyka żółciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moja corka ma to samo juz okolo 3 miesiace po przebytej ostrej infekcji paciorkowcowej, serce zdrowe rtg klatki tez ok, a bole w klatce sa ostre trwaja kilka sekund i w roznych miejscach lekarze zachodza w glowe ale nie pomagaja, co to moze byc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o interpretacje moich wyników.TSH 3-cio generaja 0,624 FT3-3,05 FT4-1,45 Zatoki czyste po wcześniejszym leczeniu.gastroskopia żołądka16-09-2009-(opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie z obecnością owrzodzenia pokrytego włóknikiem o średnicy1cm.Test urazowy na obecność H.Pylori dodatni.)leczenie zakończone sukcesem ponownym badaniem09-02-2010.badanie kardiologiczne EKG metodą Holtera:Rytm zatokowy miarowy o śr.czestosci88/min,zwalniajacy w nocy do 55/min, w dzień okes tachykardii zatorowej 130-156/min.Ekstrasystolia nadkomorowa, pojed.3zapis. Ekstrasystolia komorowa 1/zapis.pauzy:najdłuższa1,18sek o 3:52:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już u drugiego kardiologa,u którego nic nowego sie nie dowiedziałem mam miec ponownie zrobione EKG Holterem za dwa tygodnie.juz nie wiem do kogo i gdzie sie udać bo endokrynolog też mi powiedział ze to nie są bóle od tarczycy.prosze o jakąś wskazówke do jakiego specjalisty jeszcze sie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry, moj problem polega na tym ze od kilku dni pobolewa mnie w klatce piersiowej, lekko po lewej stronie, jednoczesnie kiedy łapie mnie ból to równiez boli mnie lewa reka od barków do łokcia i pod lewą łopatką.Ból ten jest krótkotrwały, od kilku sekund do kilku minut, ale jest on bardzo silny, jakby scisk czy pieczenie.Czasem jest to sekunda ale tak silnego bólu ze zamieram.I tak kilka razy na dzien.Mam 29 lat.Nie wiem czy konieczna jest wizyta u lekarza czy to nic takiego.Co moze byc przyczyna tego bólu.Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Problem polega na tym , że od miesiąca pobolewa mnie klatka piersiowa z sercem. Gdy leżę i coś robię nic się nie dzieje tyle , że jak leżę nie ruchomo czuje ból. Kłucie , nie mogę się wtedy ruszyć. Co mi dolega ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu odczuwam bóle w klatce piersiowej. Byłem z tym u kardiologa stwierdził, że nie są to typowe bóle wieńcowe. Zrobiłem próbę wysiłkową, badanie Holtera i USGK. Nic specjalnego w badaniach tych nie znaleziono, ale ból odczuwam dalej. Nasila się w pozycji siedzącej. Zmniejsza się w pozycji wyprostowanej. Co może być jego przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

Mam 14 lat i od pewnego czasu kiedy się zmęczę czuję ostry kujący ból w klatce piersiowej tuż pod piersią. Po krótkim odpoczynku on ustaje. Nigdy nic takiego mi się wcześniej nie zdarzyło. Nawet jak piszę tę wiadomość to już go odczuwam. Zwykle pojawia się późno po południu kiedy wrócę ze szkoły. To nie jest chyba jakiś rodzaj kolki, bo czasami mam inny ból *łapie* mnie i trudno jest oddychać ale to nie to.Czytałam problemy innych ale żaden nie opisuje mojego. Nie wiem czy to samo przejdzie czy muszę iść do lekarza... Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość StaryWyga

Witam sprawa w skrócie jest taka Od jakiegoś czasu nękają mnie bóle w klatce piersiowej bóle są za mostkiem czasami powyżej czasami koło tej kości gdzie się kończy klatka piersiowa a od kilku dni ból kręgosłupa Byłem oczywiście u lekarza robiłrm 3 razy ekg - wszystko ok mam też kłopoty z żołądkiem tak zwany refluks więc piłem ipp 20 bo mam nadkwasotę żoładka ostatnio jak mnie boli to nawet mi się trochę cmiło w oczacch mama stwierdziła to mam od zoładka oraz mnie zawiało i to może boleć do tego od kilku dni w nocy strasznie się w nocy pociłem itd I TERAZ BARDZO WAŻNE po południu gdzień zaczeło mnie boleć w górnej części klatki piersiowej ból silny trochę zawrcało mi sie w głowie Mam miała diklak w czopkach bo też jąkiedyś cos zawiało gdy założyłem sobie czopka to już po 20 sekundach poczułem ulgę a po pół godzinie juz tego bółu nie było wogółe Mama twierdzi że w związku z tym ze tak zadziało to lekarstwo wskazuje3 ze to może być od zawiania mój znajomy bioenergoterapełta sądzi że to jest od przełyku Natomiat kosultowałem się z moim znajomym, chirurgiem twierdzi że to jest zdecydowanie od zawiania zwłaszcza że jeszcze się czasami pocę Jutro idę do mojego rodzinnego mam pytania 1- Czy od zawiania może tak bardzo boleć 2- niepokoi mnie zawroty głowy 3- co powiedzieć mojemu lekarzowi 4- czy nalegać żeby skierował mnie do kardiologa Kto ma racje Co robić 2 cześć Właśnie zakończyłem śledztwo w tej sprawie proszę się nie śmiać można napisać na ten temat a oto wyniki 1- Jestem bardzo pobudliwy na ból 2- Ten ból to też nerwy bo myślałem że od serca 3- Byłem u znajomego psychologa ( 50 metrów ode mnie jest największy szpital psychiatryczny w Mąłopolsce ) a- jesli chodzi o żołąndek są to zaburzenia somatyczne b- tak samo w cześci ból w klatce piersiowej m apodłoze nerwowe 4 na razie gastroskopia nie wchodzi w rachube po nie jesy potrzeban 5 Jak już pisałem 3 razy w przeciągu 3 tygodni robione było EKG więc serce jest zdrowe 6- przyczyną bółu jest zawianie lub stan zapalny albo jakieś ugniecenia spowodowane dzwiganiem cięzkich rzeczy chodzi o kręgosłup piersiowy 7- sprawę potwierdził mój lekarz rodzinny i neurolog 8- to morze boleć 2 do 3 tygodni 9- od razu humor wrucił nerwy uspokoiły się 10 - z leków to tylko diclak w czopkach gdyby strasznie bolało 11- w późniejszym terminie kolejna seria masażów od 21 września oraz basen Proszę o komęntarze pytanie co byłoby dobre dla mojego kręgosłupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból za mostkiem mają przeróżny rodzaj. Czasami powody takich dolegliwości są banalne i nie powinno się się nimi zajmować, nieraz jednak są przejawem istotnej choroby, czasami wymagającej pilnej interwencji medyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 24 lata od jakiegoś czasu odczuwam ból w klatce piersiowej z prawej strony dokładnie przy prawej piersi obok mostka czasem nawet jak się inaczej połżę odczuwam ten ból ale niepokoi mnie to że łapie mnie czesto silniejszy zatykający ból w tym miejscu czemu towarzyszą poty i uczucie osłabienia co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trudno mi określić przyczynę takich dolegliwości bez bezpośredniego badania, bez badań dodatkowych. Radzę w tej sprawie skontaktować się osobiście z lekarzem. Poza badaniem fizykalnym mogą być potrzebne dodatkowe badania jak np. badania laboratoryjne czy też RTG klatki piersiowej, EKG. Lekarz po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania, może wyda od razu opinie. Takie dolegliwości zwłaszcza u osób młodych najczęściej mają podłoże samoistnego nerwobólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×