Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w pachwinie nasilający się przy wysiłku


Gość MICHAŁ GDAŃSK

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MICHAŁ GDAŃSK

Około roku temu po raz pierwszy odczulem bardzo silny ból w pachwinie,dolkadnie troche powyzej ale i ponizej lini brzucha po stronie lewej (mialem wrazenie,ze puchnie mi gwaltownie jakies naczynie-zyla na odcinku okolo 1cm do rozmiarow zołedzia co spowodowalo tak silny bol,ze spadlem ze schodow i nie moglem wstac przez czas około 5minut.) bol po czasie sie zmniejszyl ale byl odczowalny wciaz jako tepy bol razem z rytmem serca. wystraszylo mnie to bardzo i postanowilem odwiedzic kilku lekarzy.ze wzgledu na moj sportowy tryb zycia badania byly pod kontem przepukliny ,ktora zostala wykluczona i po 3mc badan i nie pamietam ilu lekarzy stwierdzono zylaki powruzka nasiennego. zostalem zoperowany 21 grudnia 2010r metoda klasyczna i po 2mc postanowilem wrocic do sportu. bol powrocil razem z treningiem i mimo tego,ze nie cwicze to nawet teraz gdy pisze ten list to odczowam jakby wiercenie w pachwinie.czuje,ze jest to dokladnie ten sam ból co przed operacja lecz jest odczuwalny raz wyzej a raz nizej(przemieszcza sie na odcinku okolo 5cm) przy gwaltownych ruchach lub przy wysilku momentami jest tak silny,ze potrafi mnie sparalizowac na kilka minut ale nigdy nie daje o sobie zapomniec przybierajac lzejsza forme.mam wrazenie,ze przy silnym wysilku moze nie wytrzymac to cos (zyla?) cisnienia krwi . jakie badania wykonac by poprawnie mnie zdiagnozowac? czy jest to ból po operacji? ile czasu wynosi powrot do pelni zdrowia po takiej operacji.nie ukrywam,ze ten bol zabiera mi duzo energi z zycia i nie pozwala uprawiac sportu od prawie roku. prosze o pomoc. serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MICHAŁ GDAŃSK

byłem badany przede wszystkim pod tym kontem ( przepuklina)ze wzgledu na moj sportowy tryb zycia. przepuklina została wykluczona. sadzicie,ze lekarze mogli by to przeoczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MICHAŁ GDAŃSK

witam Tomku. usg mialem robione i rowniez doplerem no i nic lekarz nie stwierdzil poza zylakami powrozka nasiennego ktore mialem zoperowane w grudniu 2010 a bol powrocil po drugim treningu i od tej pory juz boli na codzien tak jak i przed operacja :( do tej pory nie wiedza lekarze skad u mnie ten bol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

sluchajcie, mam to samo bola mnie pachwiny, jak odpoczne dlugo to niby jest okej ale do tego boli mnie podbrzusze tak jakby najnizsze miesnie brzucha i czuje ze to ma zwiazek z pachwinami, juz leci tak 4 miesiac bólu, nasila sie po wysiłku a na nastepny dzien nie moge ruszac nogami tak mnie boli przez nastepne pare dni, robilem usg jader i jamy brzusznej 2x co moze byc problemem? nikt nie wie co mi jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×