Szczelina złamania przy złamaniu kości śródręcza

użytkownik
Łukasz

Złamałem II kość śródręcza(złamanie chrząstki nasadowej tys II według Harrisa) miałem szyne gipsową ponad 3tygodnie. po tym czasie stwierdzono że mam przemieszczanie o 41stopni. położono mnie do szpitala na operacje. leżałem 5dni operacji nie zrobiono. zastosowano rehabilitację. po wyjściu ze szpitala po paru dniach miałem kontrolę. mam teraz takie pytanie. otóż mam szczelinę złamania, ręką mogę normalnie ruszać ale gdy położę ją gdy druga ręką podnoszę ten złamany palec. to sam z siebie opada. czy ta szczelina sama z siebie zniknie? i co z tym palcem czy tak już mi zostanie?

Reklama
użytkownik
stapler

Taka szczelina złamania powinna ulec zarośnięciu. Najlepiej, aby nadal były przeprowadzane zabiegi i ćwiczenia rehabilitacyjne, które zapewne spowodują wycofanie się wszelkich defektów ruchowych tego palca.

użytkownik
Łukasz

A ile czasu się taka szczelina zrasta?

użytkownik
stapler

Niestety, ale gojenie może być powolne nawet 2-3 miesiące.

użytkownik
robert

Ja ma zlamanie czwartej kosci w dloni prawej w gipsie mam trzy palce licz&#229*c od malego palca w gipsie mam jua 4 tygodnie w tym dwa po operacji w ktorej montowali mi dwa druty w dlon ,i musze przyznac ze nadal mnie boli . mam pytanie kiedy bol ust&#229*pi i niewien czy wszystko jest dobrze bo palce mam zdretwiale.

Twoja odpowiedź