Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niezstąpienie jądra do moszny u dziecka


Gość Wiktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktoria

Dziecko 2 marca br. skonczyło 13 miesiecy, lewe jadro nie zeszło do mosznej, usg wykazało ze jest z pachwinie (podobno dosc wyskoko), czy operacyjne sprowadzenie jadra jest konieczne i czy operacja ta jest konieczna?, czy odbywa sie pod narkoza?, jesli tak to czy narkoza nie jest niebezoieczna dla dziecka w tym wieku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy operacyjne sprowadzenie jadra jest konieczne i czy operacja ta jest konieczna? - tak, taki zabieg jest konieczny, bo może dojść do powikłań związanych z nieobecnością jądra w mosznie (braku jego funkcjonowania, a w przyszłości do wystąpienia nawet nowotworu) czy odbywa sie pod narkoza? - w pełnym znieczuleniu ogólnym jesli tak to czy narkoza nie jest niebezoieczna dla dziecka w tym wieku? - jest w pełni bezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj synek 4 letni wlasnie jest po takiej operacji i potwierdzam ,że nie ma co sie obawiać .Jest 2 dzien po zabiegu i całkiem normalnie funkcjonuje nie liczac tego ze ma normalne obawy co do dotykania miejsca operowanego czyli troszke powyzej pachwiny i moszny 6 marca mial operacje a 17 juz bylismy w domku wiec długo nie leży się w szpitalu a i dziecko dośc szybko dochodzi do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o małych dzieciach,więc ja napiszę o moim synku,który ma 7lat. Zabieg miał wykonywany o godz.13:20,trwał jedną godzinę ponieważ syn jest troszkę otyły i zabieg wymagał więcej czasu.Otrzymał pełną narkozę.Tego samego dnia o 20:00 wyszliśmy do domu. Wszystko się udało.Był bardzo obolały,ponieważ jądro było w brzuchu i tam też miał nacięcie. Przy mosznie miał mały odważnik,którym było przywiązane operowane jądro.Po 7 dniach są usuwane szwy. Synek czuje się dobrze i wykonuje wszystkie czynności,które wykonywał przed zabiegiem. Pozdrawiam Wszystkich i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktoria

Serdecznie dziękuje za odpowiedz i informacje mam, które przeszły wraz ze swymi dziećmi przez to. Obawiałam się, czy aby nie jest przełużona w czasie operacja, ale czytam, że starsze dzieci poddawane sa operacjom tego typu. Dziękuję raz jeszcze za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktos powiedziec czy konieczna jest narkoza przy tym zabiegu?,mój synek ma 8lat i miec taki zabieg nie wiemy czy wogóle jest on konieczny gdyz jadera zniakaja w pachwinie na pare chwil i znów wracają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×