Pękające sutki, rany, strupy, swędzą i bolą

użytkownik
Zmartwiona

Witam. Na moich sutkach zaczęły się pojawiać rany, strupy, a podrażnione miejsce jest czerwone. Dzieje się tak długo dla mnie, że nie pamiętam od kiedy, ale raczej w okresie ok 2-3 miesięcy. Strasznie mnie swędzą i bolą brodawki. Mam 16 lat i od razu mówię, że ciąża nie wchodzi w rachubę! Używałam kremu Nivea oraz Avene przepisaną kiedyś przez dermatologa (uczulenie na klamrę metalową od paska do spodni), ale nic nie pomagało, a z czasem jest coraz gorzej. Co się dzieje? Mogę sama to *wykurować* np jakimś kremem czy zgłosić się do lekarza? Czy grozi mi ... operacja, a może coś gorszego? I jeśli mam się gdzieś zgłosić to gdzie: do dermatologa czy może lekarza rodzinnego?
Proszę pomóżcie!

Reklama
użytkownik
a.s.

Być może to kwestia alergii (jak widać masz do niej skłonność)- na bieliznę, środki czystości? Zgłoś się do dermatologa, bez skierowania.

użytkownik
marta marciniak

Witam no raczej powinnas sie zglosic do ginekologa on wtedy skieruje cie na badanie usg wtedybedzie wiadomo co ci dolega ale z tego co przeczytalam to zaciekawie to nie wyglada idz jak najszybciej do ginekologa

użytkownik
Justyna12

Mam podobny problem i równierz byłam u dermatologa ale to nic nie pomogło jeśli*Zmartwiono* znalazłaś przyczynę to prosze podpowiedz mi co mam zrobic!

użytkownik
MeG

Hmm...ja też to mam tylko ze mnie nie bolą a ni nie swędzą,mam isć do lekarza.? tu lepiej tez idz

użytkownik
.

Tez mam coś takeigo . na brodawkach mam rany i teraz już strupy. bardzo mnie swedzą .

użytkownik
Mada

Ja tez :( któryś rok juz*/ zasychaly jak naklejałam plastry, teraz nie pomaga juz nic, a powstały jeszcze swedzace rany na drugiej brodawce! na poczatku bylo to przyjemne swędzenie,ale teraz ostre, kłujące (chodz nie boli). Na jakims forum poradzono mi wizyte u lekarza jak najszybszą*/ póki co odwlekam, ale prolem jest juz nie do wytrzymania, wiec niestety juz czas*-/. JEsli ktos wie, co to jest tez byłambym wdzieczna!

użytkownik
wera

A ja nie mam jednego sutka i nie wiem co robić
co to może być

użytkownik
madzitsu

Mnie od jakiegoś miesiąca też swedzą sutki oba w ciązy nie jestem bo biore tabletki już 8 lat a poza tym robiłam 3 testy wiec nie wiem co sie dzieje może ktoś też tak miał??

użytkownik
Ada

Ja mam na sutkach małe strupy czy muszę też iść do lekarza

użytkownik
Marzena

Jest to jeden z objawów Atoowego zapalenia skóry, natomiast nie czesty. Byłam z tym u dermatologa przepisał mi płyn do przemywania po tygodniu rany sie zagoiły ale wiem że to dość nieprzyjemne.

użytkownik
Marika

Mnie tylko jeden sutek swędzi tylko i tak samo nie wiem co robić:( Czy Wam również wydziela sie taki przeźroczysty płyn z sutka? Proszę o odpowiedź.

użytkownik
Bożena

Ja mam podobny problem - tylko że ja mam rane która nie chce sie goić i czesto leci krew - swedzenie czasami tylko czuje zazwyczaj wtedy okazuje sie ze ranka krwawi - u lekarza bylam powiedzial ze tak musi byc tylko wydalam pieniadze niepotrzebnie na prywatnego bo panstwowy mial zapisy na usg za pol roku

użytkownik
renata

Ja też mam z tym problem. Od pewnego czasu zaczęły mi dość mocno pękać sutki, nie dość, że brzydko to wygląda to jeszcze szczypie i swędzi. Byłam z tym u ginekologa, robiłam USG piersi, USG nic nie wykazało. obydwie panie kazały mi smarować bephanolem i alantanem ale niestety nic nie pomogło. Zarejestrowałam się do onkologa i czekam na wizytę. Mam nadzieję, że on mnie pocieszy i poradzi

użytkownik
asia

A z tym problemem tryeba sie udac do dermatologa cyi ginekologa