Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odstający guz na pośladku po upadku i rozszczepieniu mięśnia pośladkowego


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina

Witam serdecznie. Ponad 1,5 roku temu spadłam a raczej zjechałam po schodach, na obszarze całego pośladka zrobił mi się ogromny krwiak. Po wizycie u chirurga zrobiono mi usg i zalecono rehabilitacje (laser,lampa solux). Lekarz powiedział że jest to rozszczep mięśnia pośladkowego. Siniak zniknął bardzo szybko aczkolwiek minęło już tyle czasu a ja mam nadal ostający guz na pośladku wielkości zaciśniętej pięści. Chciałbym się go pozbyć, czy masaż na rolletiku lub masaż manualny pomoże? Czy w ogóle się go pozbędę?, czy może będzie potrzebna ingerencja chirurga? Bardzo proszę o odpowiedź - Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jednak w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Leczenie rehabilitacyjne niestety może okazać się już nieskuteczne. Być może krwiak jaki był głęboko w mięśniu uległ zwłóknieniu, a takiego zwłókniałego krwiaka można pozbyć się tylko operacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja mam ten sam problem. Trochę z tym zwlekam co prawda. Jakiś czas temu też spadłam ze schodów i miałam ogromnego krwiaka, zagoił się. Pozostał po nim guz i byłam u chirurga- kazał jeszcze poczekać. Wczoraj znowu powinęła mi się noga na schodach i znowu poleciałam na tego guza i mam fioletowego krwiaka. Nie mam teraz jak iść do lekarza bo pracuję jako nauczyciel i nie mogę teraz. W wakacje idę zrobić z tym porządek bo samo się nie wchłonie. Boję się bardzo. Jeśli ktoś miał podobne zdarzenie to piszcie jak to się zakończyło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobną sytuację, upadek na schodach, dwa dni ból przy chodzeniu i siedzeniu. Stopniowo następowała poprawa ale po ok. 5 dniach znów zaczeło dziwnie boleć, na pośladku pojawiło sie zgrubienie i wielka *buła*. Tydzień po upadku wybrałam się do lekarza- 10cm krwiak i rozerwany mięsień pośladkowy. Zrobiono mi od razu punkcję, usunięto prawie 100ml krwi. Zdecydowanie polecam jak najszybsze udanie się do lekarza, jako że u mnie już po tygodniu usuwana krew była mętna, co może oznaczać początek zbierania się ropy. Póki co smaruję liotonem i owijam mocno bandażem. W każdym razie po tym co usłyszałam od lekarza uświadomiłam sobie jak takie krwiaki mogą być niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez zjechalam ze schodow. Na prawym posladku od polowy w gore zrobil mi sie guz wielkosci melona. Od razu ruszylam na SOR bo byla niedziela. Balam sie zlamania miednicy. Po zdjeciach zlamanie wykluczono. Jednak to co roslo na posladku bylo straszne, wielkie, twarde i po dotknieniu bez czucia, jakby obce cialo. Lekarz przepisal mi antybiotyk, ketonal i Lotion 1000, dal skierowanie do ortopedy i odeslal do domu. Nastepnego dnia ortopeda zobaczywszy posladek wielkosci polowy pilki do rakby zapakowal mnie na oddzial szpitalny i kolejnego dnia wycieto mi krwiaka pod narkoza, zostawiajac w posladku dren z woreczkiem. Sporo tam jeszcze scieklo, ale w nocy dren mi wypadl. Teraz jestem od tygodnia w domu, jeszcze mam szwy, krwiak rozszedl mi sie na oba posladki i gorna czesc prawego uda. Okropnie to wyglada. Jednak dodatkowo niepokoi mnie fakt, ze na gorze posladka, pomimo, ze wycieto krwiak, utworzyl mi sie nowy twardy guz wielkosci grejfruta. Robie cieple oklady z nadzieja, ze to sie wyplaszczy, a nie zwloknieje i otorbieli sie, bo to oznacza kolejny zabieg. Od wypadku minely dwa tygodnie. Nie wiem czy dobrze robie z tymi cieplymi okladami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×