Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie pełnego brzucha, ból i pieczenie pod mostkiem przy refluksie żołądka


Gość Danuta

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 55 lat,nadmieniam,że jestem bardzo nerwowa,wszystko mi przeszkadza,i wszystkiego się boję,leczę się u lekarza psych...biorę AFOBAM.Od wielu lat mam problemy z żołądkiem i z zaparciami.Przy wypróżnianiu się wychodzi chemorojdy ,a ostatnio czuję jakbym nie miała śluzu i oddaję stolec jak ,,królik*,Piję ziółka,i siemię lniane, biorę ranigast,odbija mi się,czuję pełny brzuch ,mam od miesiąca bóle i pieczenie podchodzące pod mostek po kilka razy dziennie,Z początku bałam się że to może zawał,ale lekarz uspokoił mnie.Robiłam USG całego brzucha,nic nie wykazało.Lekarz dał skierowanie do gastrologa,który wystawił mi skierowanie na gastroskopię,jeszcze nie byłam,boję się .Co mi jest i czy te pieczenie jest groźne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

witam ja mam przepukline rozworu przelykowego i refluks i mecze sie z tym juz 2 lata...myśle że raczej niema Pani refluksu...pieczenie za mostkiem może wiązac sie z wysiłkiem, nerwami albo przepukliną rozworu przełykowego - mósi stwierdzić to jednak gastrolog po wykonaniu gastroskopi. Refluks nie ojawia sie tylko pieczeniem za mostkiem. Jest to wiele dolegliwości uprzykszających normalne życie. Przy refluksie ma sie uczucie pełności w gardle, zgaga, ból w nadbrzuszu, gęsta ślina w przełyku, czasem poranna chrypka i w nocy suchy kaszel....jeśli okaże się jednak,że mimo braku tych dolegliwości ma Pani refluks - proszę się nieprzejmować - niejest to nic niebezpiecznego - po prostu trzeba brać leki zmniejszające kwas żołądkowy,który podrażnia przełyk i należy pilnować się specjalnej diety - aby dane dolegliwości niebyły tak uporczywe....Myślę jednak,że może mieć również Pani nerwice żołądka - wszystkie stresy wpływają i odreagowują na żołądku - wtedy może zwiększać się pod wpływem stresu kwas żołądkowy i z tego te pieczenia w mostku.Życzę szybkiego powrotu do zdrowia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×