Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany niedodmowo zapalne w płucach i zwężenie oskrzela


Gość sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Piszę w sprawie mojej 60 letniej mamy. Niedawno wykryto u niej guza na prawym płucu. Była w szpitalu, robili jej wiele badań. Mam w ręcę karte informacyjną i bardzo proszę o interpretację tych wyników. RTG klatki piersiowej: Zmiany niedodmowo-zapalne z zachowanym powietrzym bronchogramem w obszarach przypodstawnych seg 2i3 płata górnego prawego.powyżej zaburzenia upowietrznienia mają mniejsze nasilenie i dają obraz zbliżony do kamieni brukowych.W górnym biegunie prawej wnęki ze zmian niedodmowych nieostro wyodrębnia się obszar miękotkankowy o słabym wzmocnieniu kontrastowym i wym ok.3.6x2.8 cm-najpewniej o charakterze guzowatym. Zmiana ta powoduje odcinkowe zwężenie oskrzela górnopłatowego i modeluje tetnicę pluca prawego w okolicy jej podziału. Rąbek płynu w prawej jamie opłucnej. pasmowaty zrost śródmiąszowy w płacie środkowym i obszar zmian rozedmowych i pogrubienia zrębu w części przyśródpiersiowej seg 3 płuca lewego . W śródpiersiu przytchawiczno a także w dolnym biegunie prawej wneki widoczne są wyodrębnione węzły chłonne śr do 2 cm. Destrukcji kostnej nie wykazano. Stłuszczenie wątroby. Nadnercza niepowiększone. Badanie dodatkowe: krtań tchawicy carina bez zmian.Prawe drzewo oskrzelowe- w ujściu do płata górnego obecny kalafiorowaty twór całkowicie zamykający światło-pobrano z tąd wycinki.Pozostałe ujścia bez zmian.Strona lewa bez zmian.Lewe dzrewo oskrzelowe bez zmian.pobrano aspirat oskrzelowy na KN. Mama ma 21 znowu stawić się do szpitala na ponowne badanie bronchoskopowe. Te pierwsze bardzo żle zniosła , po tym badaniu czuje ucisk na klatce piersiowej i strasznie kaszle. Czy powtórne badanie jest konieczne? Pan doktor najpierw mówił ,że guz(lub węzły chłonne) będzie do wycięcia a teraz z kolei mówi,że chirurg boi się operować mamę bo to coś leży koło jakiejś głównej tętnicy. Więc najpuierw będzie chemia a póżniej się zobaczy. PANIE DOKTORZE mam do pana pytanie : czy na podstawie tego co napisałam może pan określić jaki to jest typ raka? I jak to bardzo jest zaawansowane? Czy są szanse na w miare długie życie? I czy ta operacja była by faktycznie nie wykonalna? Bardzo proszę PANA o szczerą i w miarę możliwości jak najszybszą odpowiedż. Pozdrawiam serdecznie. Sylwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×