Torbiel w piersi

użytkownik
Ewa

Witam mam 40lat jestem amazonką ,od jakiegoś czasu stwierdziłam guzek w drugiej piersi w badaniu usg guzek okazał się torbielką wymiary jej wynosiły 7,8x5,6mmw czasie punkcji torbiel zawierała0,5mm żółtawej treści,do światła opróznionej torbieli podano taka samą ilosć powietrza kontrola miała być za 6 tyg. (powinna się wchłonąć) jednak u lekarza pojawilam sie wcześniej przed określonym terminem torbiel która miała sie wchłonąć urosła bardziej jej wymiary to 8,2x10,0 mm powtórnie mi ja nakłuto z tą różnicą iż treść była ponoć bardziej zapalna ,znowu kontrola za 6 tyg wypadałaby na poczatek lutego Ale na dzięń dzisiejszy znowu czuję że guzek zamiast się wchłonąć rośnie ,dodam tylko iż nie można zastosowac u mnie terapi hormonalnej WIĘC CO DALEJ

Reklama
użytkownik
stapler

Najlepiej taką zmianę według mnie usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu. Będzie się miało na 100% pewność co to jest i jakie wdrożyć dalsze postępowanie.

użytkownik
Beata

Proszę o interpretacje badania usg.
Oba gruczoły sutkowe o budowie gruczołowo tłuszczowej o wzmożonym echu podścieliska. W prawej piersi podbrodawkowo i na godz 20.00 zmiana echoujemna o charakterze torbieli o śr do 1,7 cm. Nie uwidoczniono zmian ogniskowych w szczególnosci zmian wysokiego ryzyka. Wężły chłonne w obu dołach pachowych. Przewody wyprowadzające nie poszerzone.
Czy powinnam poddać się biopsji?

Twoja odpowiedź