Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo silny ból pod potylicą przy dyskopatii


Gość Karina

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z ogromną prośbą o udzielenie mi informacji.Od wielu lat borykam się z bólem który jest umiejscowiony pod potylicą w jednym miejsu po prawej stronie(pomiędzy uchem a kręgosłupem szyjnym tak posrodku).Boli mnie ciągle tylko z różnym nasileniem(przy ucisku ból się wzmaga,tak jak by się uciskało nerw),ból ten obejmuje prawą strone głowy ,oko,ucho,staw skroniowy promieniuje do karku i ręki.Jestem już wykończona psychicznie i fizyczne.Co to może być ,mam problemy z kręgosłupem Mam skolioze 37stopni skrzywienie,szyjny-dyskopatia w 3 miejs.,złamanie kompresyjne piersiowego.Neurolog twierdzi że tak silne bóle nie mogą byc od kregosłupa,psychiatra twiedzi że to nie od nerwów.Zażywałam wiele leków uspakajających łacznie z antydepresantami ale nic nie pomogło.Co to może być,może tutaj któryś lekarz mi podpowie co mi może dolegać,jakie badania wykonać.Jestem trudnym pacjentem do lecznia ponieważ jestem uczulona na wiele leków po 2 wstrząsach.Uczulenie mam na aspiryne,NLPZ,antydepresanty nawet po softasepcie N dostałam alergi.Jakim lekiem przeciwbólowym mogę sobie pomóc który by mnie nie uczulił?Czy to może być neuralgia potyliczna?Bardzo proszę o udzielenie mi odpowiedzi.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego tylko ból promieniuje jeszcze do biodra i nogi i mam parastezje.Już nie wiem sam jak sobie pomóc.Robię okłady ciepłymi żelami ale na długo to nie pomaga.Jestem ciekaw co na to pani odpowie lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się w poradni rehabilitacyjne. Może odpowiednio dobrane zabiegi rehabilitacyjne przyniosą spodziewany efekt terapeutyczny i chociażby zmniejszenie dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 18 lat chodzę na zabiegi i mało pomaga,mogę powiedzieć że jest coraz gorzej. Stenek ja też mam ból promieniujący do nogi ,biodra oraz parastezje.Prawa strona cała inna niż lewa,a przy tym jeszcze prawą łopatke wystająca i obolała,krótszą nogę i uczulenie na leki.Tragedia,idzie zwariowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdiagnozować dokładnie stan kręgosłupa. Najlepiej wykonać rezonans magnetyczny. W przypadku zaawansowanej patologii kręgosłupa może okazać się konieczne wykonanie operacyjnej korekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedż.Ja mam zrobiony rezonans. MR kregosłupa szyjnego. Spłycenie fizjologicznej lordozy.Prawostronna rotacja kręgów szyjnych w związku z wyrównawczym skrzywieniem lewobocznym kręgosłupa szyjnego.Dehydratacja i obniżenie krążków międzykręgowych C4-C5,C5-C6.Częsciowadehydratacja krążków C3-C4 i C6-C7. Pogrubienie więzadła podłużnego tylnego. Na poziomie C3-C4 i C6-C7 niewielkie wypukliny pierscienia włóknistego modelujące worek oponowy.Nerwy rdzeniowe wolne. Na poziomie C4-C5 i C5-C6 wypukliny krążka międzykręgowego na ok.3mm w głąb kanału kręgowego z uciskiem worka oponowego,zmniejszeniem przedniej rezerwy płynowej..Nerwy rdzeniowe wolne.Sygnał rdzenia kręgowego w badanym odcinku prawidłowy.Zmiany w stawach międzykręgowych małych zwężaja nieznacznie otwory międzykręgowe. RTG szyjnego Ograniczenie ruchomosci w zakresie przodo i tyłozgięcia.Niestabilnośc C4-C5.Dyskopatia C5-C6.Spłycona lordoza.Lewostronna skolioza z rotacją trzonów kręgów. RTG piersiowego. Skrzywienie prawowypukłe z rotacją kręgów w górnym odcinku.Kąt skrzywienia wyznaczony metodą grucy wynosi 31 stopni.obniżenie wysokosci trzonu kręgu Th4-złamanie kompresyjne trzonu.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze pod postacią osteofitów i sklerotyzacji blaszek granicznych.Kilka guzków Schmorla,zaostrzenie krawędzi trzonów na poziomie skoliozy. RTG L-SSkrzywienie lewowypukłe z rotacją kręgów.LumbalizacjaS1.Na poziomie L4-L1 widoczne sa guzki Schmorla. Opis tych wyników MR sprzed 7 lat,RTG sprzed 10 lat.Nowyszych nie mam. Bardzo bym prosiła,czy ten opis może świadczyć o tak silnych u mnie bólach ,cierpnięciach ,parastezjach i róznych innych objawach. Biorę od 18 lat różne zabiegi a od 10 jestem pacjentką poradni leczenia bólu,gdzie biorę akupunkturę.Biorę iównież leki betaserc,cinnarazinium,rozlużniające oraz wiele leków uspakajających ale nic nie pomaga.Z góry dziękuje za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze,jak by pan znalazł troszeczkę czasu i spojrzał na ten mój rezonans magnetyczny,byłabym bardzo wdzięczna.Czy te moje objawy sa od tego czy może przyczyny szukac gdzie indziej.Wczoraj np. ogłuchłam na prawe ucho i cały policzek martwy dziś już trochę lepiej słyszę,a może to od przepływów ?,nigdy nie miałam robionych.Z góry bardzo dziękuję. Mam 45 lat,trzeba pracować,a tu siedzenie w fotelu to męka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×