Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból brzucha i pachwiny po dźwiganiu


Gość sue

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieta lat 29, praca fizyczna. Ostry ból brzucha który wystąpił po 6 godzinnym dźwiganiu (ciężary o masie 40 kg samodzielnie zdejmowane z wysokości klatki piersiowej, podnoszenie ciężarów 70-80kg z pomocą drugiej osoby). Ból najpierw występował w całym podbrzuszu przez noc bardziej zlokalizował się po stronie prawej( od wysokości pępka po pachwine), wystąpiły wymioty. Czterodniowa hospitalizacja, wykonane prześwietlenie rentgenowskie i usg jamy brzusznej, badania krwi i moczu. Wszystkie organy jak i zarówno wyniki badań w normie. 9 dni od wystapienia objawów ból nadal się utrzymuje. Nie jest bardzo ostry ale silny.Dalej jest to przestrzeń p-m pępkiem a pachwiną, ale ból w pachwinie jest mocniejszy i jakby promieniował na udo. Pojawił się ból w pośladku nie stały ale pojawiający się czasami tak ostry że trzeba przerwać chodzenie. Prosze bardzo o pomoc za dwa dni wybieram się do ponownie do lekarza a przez to że nie jest to w Polsce czasami mam problem ze zrozumieniem lekarzy. Nie potrafią jak narazie powiedzieć co mi jest wspominają tylko coś o bólach mięśni szkieletowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zemdlałam nie wiem jak długo byłam nieprzytomna. Z upadku (mam taką nadzieję) zrobił mi się siniak na brzuchu koło pępka, brzuch strasznie boli. Doszły do tego wymioty. Czy ktoś miał podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam to za ciezko pracujesz Sue wiem ze ciezko jest z praca w Polsce ale kodeks pracy wyraznie mowi ile powinny dwigac kobiety a pracodawca nie moze cie zmusic do dzwiganie ciezarow takich jak piszesz Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem po operacji, lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie do szpitala a tam podjęto decyzji o operacji. Podejrzewano wyrostek ale po otwarciu okazało się że jest z nim wszystko ok, a znaleziono mnóstwo cyst na lewym jajniku i kilka większych na prawym. Najprawdopodobnie ból jest z nich. Jednakże usunięto mi wyrostek, wyraziłam na to zgodę przed operacją. Jestem na zwolnieniu jak narazie na 2 tygodnie choć lekarz zalecił 4-6 tygodnii. Pielęgniarka która mnie wypisywała stwierdziła że dwa wystarczy, ale już dzwoniłam do przychodni i oni mi przedłużą bo to nie tylko wyrostek. Ból odczuwam nadal a teraz jest jeszcze gorzej bo dochodzi ból pooperacyjny i niestety zaczyna mi się miesiączka więc umieram. Czekam na kontakt konsultanta z ginekologii, który podejmie decyzzje o leczeniu. Mirku ja niestety nie pracuje w Polsce ale w Anglii. A tu nie jest tak różowo. Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego te cysty mi tak dokuczają i dlaczego zaczęło się to po tym dźwiganiu?Będe wdzięczna za jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem na chorobowym już prawie dwa miesiące i ani bliżej diagnozy. W końcu doczekałam się wizyty u ginekologa. ON natomiast stwierdził że z moimi organami rozrodczymi jest wszystko w porządku a cysty to cysty funkcjonalne i same znikną. Czekam na następne usg miednicy . Czas oczekiwania to 4-6 tygodnii. Więc prosze nie narzekać na służbe zdrowia w Polsce. Po tym usg jeżeli nic nie wykarze to wyśle mnie na tomografie komputerową.Ciekawe jak długo będe czekać On zgaduje że zerwałam , naderwałam jakieś mięśnie miednicy, które są przyczepione do kości. Tylko że dolegliwości utrzymują się już prawie dwa miesiące może nie jest to ból który nie pozwalał mi chodzić ale jest. Nawet coś wyczuł pod skórą (jakieś zgrubienie , stwardnienie), ja również tam uciskałm. Nie wiem ale za 2-3 miesiące może się dowiem co mi jest. Tylko czy warto czekać. Bo jak narazie faszerują mnie lekami przecowbólowymi. Za 6 tygodni wybieram się do Polski proszę o radę do jakiego specjalisty powinnam się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po usunieciu narzadow rodnych trzy lata myslalam ze bedzie ok, a tu niespodzianka czuje sie zle bole brzucha wzdecia nudnosci od kwietnia rwa kulszowa to dopiero bol nie moge chodzic nic podnosic i praccuje o zwolnieniu lekarskim nie ma mowy w chwili obecnej mnie diagnozuja zobaczymy co bedzie dalej sue* musisz szukac naprawde dobrego lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po usunieciu narzadow rodnych trzy lata myslalam ze bedzie ok, a tu niespodzianka czuje sie zle bole brzucha wzdecia nudnosci od kwietnia rwa kulszowa to dopiero bol nie moge chodzic nic podnosic i praccuje o zwolnieniu lekarskim nie ma mowy w chwili obecnej mnie diagnozuja zobaczymy co bedzie dalej sue* musisz szukac naprawde dobrego lekarza w tarnowie bardzo dobrym ginekologiem jest pani dr* smida polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×