Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Anomalia rozwojowa kręgów lędźwiowych z cechami dorsalizacji


Gość Benefe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kręgosłup bolał mnie od czasu do czasu przez 10 ostatnich lat. Ostatnimi czasy bóle te bardzo się nasiliły. Dostałem od lekarza ortopedy skierowanie na TK, jako że wizytę mam dopiero za miesiąc prosił bym o jakąś interpretację tych wyników: * Anomalia rozwojowa VI-ść kręgów lędźwiowych -I-szy z cechami dorsalizacji, VI-ty z cechami sakralizacji i wytworzeniem połowiczego lewostronnego stawu poprzeczno-krzyżowego. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Przestrzenie między trzonowe L5L6S1 węższe. Na poziomie L5L6 objawy dyskopatii oraz dyskretne cechy niestabilności -przemieszczenie trzonów kręgów ok. 3mm, z towarzyszącym szerokopłaszczyznowym osteofitem na tylnej krawędzi trzonu L5, który wpukla się w obręb kanału, modelując worek oponowy oraz ograniczając szerokość lewego zachyłka kanału kręgowego. Na tym poziomie objawy okrężnej wypukliny tarczy międzykręgowej z modelowaniem strukty wewnątrz kanałowych oraz zmniejszeniem rezerwy zachyłków bocznych, bez cech ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych. Kanał kręgowy prawidłowej szerokości. W obrębie części kostnych i pozostałych krążków międzykręgowych zmian nie uwidoczniono.* W razie potrzeby mogę załączyć jeszcze zdjęcia i filmy z tomografii Od siebie dodam że odczuwam ciągły, duży ból w lędźwiach i czasami w lewej pachwinie.Bólu tego ostatnio pozbyłem się dzięki olfenowi w zastrzykach i milgammie, ale np. teraz wystarczył jeden nieostrożny skłon i cały ból wrócił na nowo .Mam 34 lata i czuję jak te problemy z kręgosłupem się szybko pogłębiają.Będę wdzięczny za jakąkolwiek radę co z tym robić.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×