Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na prawym jądrze


Gość Paweł B.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł B.

Witam... Mam pytanie... Bo ja w tych sprawach jestem zielony. W ogole na sprawach leczniczych sie nie znam wiec moga wystapic troche dziwne pytania... ..ostatnio wyczułem na prawym jądrze dosyc duzy guz.. ktory oczywiscie boli przy dotyku... Pojawił sie ten problem jak ostatnio grałem na hali w piłke nozna i pierw dostalem w to czule miejsce pierwszy raz (dosyc mocno:/), a pozniej drugi raz - tylko delikatnie mnie pilka musnela ale ból byl nie milosierny... I teraz pytania.. 1) czy po takim krotkim opisie mozna stwierdzic co to jest i czy jest to powazne?? Oczywiscie do lekarza chce sie wybrac jak najszybciej...tylko...: 2) pierw musze isc do mojego rodzinnego? czy odrazu kierowac sie do specjalisty?? (lepiej platnie gdzies czy sa mozliwosci wykonania badac za darmo?) 3) specjalista to znaczy kto? Kto sie zajmuje takimi sprawami?? Jaki lekarz?? (serio niewiem-unikam lekarzy jak tylko moge,woiec dla mnie pewne sprawy to nowosc) 4) Jakie badania, co musze zrobic by byc pewnym co to jest i jak sie tego pozbyc ewentualnie?? 5) JAkie badanie powinien wykonac mezczyzna w moim wieku?? Chcialbym aby jakas kompetentna osoba odpowiedziala mi na te pytania.. Bym byl bardzo wdzieczny.. Bo w chwili obecnej mysle tylko o tym a mam jeszcze inne sprawy na glowie.. Pozdrawiam Paweł lat 25 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli pojawienie się bólu wiążesz z urazem, prawdopodobnie doszło do zmian pourazowych np. krwiaka. Koniecznie należy udać się do lekarza, najlepiej urologa. Po skierowanie musisz zgłosić się do lekarza rodzinnego, w innym przypadku wizyta będzie raczej płatna. Warto jeszcze zrobić USG jąder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł B.

Na początku dziękuje za odp... A co do temat... to łącze właśnie to z urazem *piłkarskim*, bo po tym zdarzeniu pojawił się ten guz. Jeśli jest to krwiak to jest to coś groźnego?? Operacja...? Jakich skutków mogę się spodziewać? Staram sie w chwili obecnej przebić przez kolejki do lekarza rodzinnego...może uda mi się jutro załatwić skierowanie do urologa. Jeszcze pytanie... w jakich innych przypadkach (niż opisany przeze mnie), może powstać taki guz na jądrze?? Może wtedy zaczął bym kojarzyć inne fakty... Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł B.

Aha.. jeszcze zapomniałem dodać.. ... w chwili obecnej ból jest mniejszy i tylko przy dotknięciu... i zdaje mi się że owy guz jest trochę mniejszy... Czy jest szansa ze guz sam zniknie??? Proszę o odpowiedz.. *na te wyżej wymienione pytania i na te tutaj) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić to jeśli chcesz to w miarę szybko zdiagnozować to poszukaj dobrego prywatnego urologa, który robi na miejscu usg. Bo tak to najpierw czeka cię wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który da Ci skierowanie do urologa - tam też musisz sie zapisać na wizytę - co może potrwać - czasem kilka dni, czasem tygodni. Jeśli potrzebne będą kolejne badania /usg/ i znów ze skierowaniem oczekiwanie potem kolejna wizyta u specjalisty - to zrobi się naprawdę niezly czas. Jeśli jeszcze, tak jak u nas nie mają podpisanych kontraktow to za wizytę też trzeba zaplacic, nie mówiąc juz o zmarnowanym czasie. A Ty potrzebujesz pomocy teraz a nie za miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×