Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz śródbrzusza z naciekiem na jelito cienkie, poprzecznicę i żołądek


Gość sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

U mojej babci w badaniach wykryto guz śródbrzusza z naciekiem na jelito cienkie, poprzecznicę i żołądek naciek jest wielkości 12x6 cm.Proszę mi odpowiedzieć czy to bardzo poważne i czy lepiej to operować natychmiast czy w ogóle tego nie ruszać??Czy jest jakaś nadzieja, że babcia z tego wyjdzie ? proszę o jakieś informację na ten temat z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taka zmiana jeszcze nie jest dokładnie zdiagnozowana. Nie wiem dokładnie w jakim badaniu taka zmiana wyszła czy w USG czy w tomografii komputerowej. Wynik należy skonsultować z chirurgiem bezpośrednio. Oczywiście celem pogłębienia diagnostyki i określenia wyjścia procesu naciekowego do rozważenia gastroskopia i być może też kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to badanie USG i chirurg u którego babcia była skierował ją na operację tzn. na wycięcie tego guza, jutro ma odbyć się operacja bez badań o których Pan wspominał .czy pana zdaniem naprawdę konieczna jest ta operacja? Z tego co mówi babcia to ten guz rośnie i przeszkadza jej coraz bardziej.Wiem że nie ma Pan zbyt wielu informacji na temat tej choroby ale proszę mi powiedzieć czy to jest bardzo poważne. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja te ściowa ma 2o cm.guza w śródbrzuszu ,wykryto go na ginekologii,więcej go nie badali,poniewż prof.stwierdził,że to nie jego dzialka i wyslał ją na chirurgie przewodu pokarmowego.Tam stwierdzili,że nie będą go usuwac,ponieważ rana może się nie zagoic i boją się tego podjąc.Docent wysłał ją do onkologa,a onkolog powiedził że nie może jej pomóc ponieważ spowrotem musi iśc na chirurgię i muszą pobrac wycinek,a na chirurgi nie chcą się tego już podjąc.Jest guz 20cm ,są nacieki.Nacieki wyszły w tomografi.Proszę mi powiedziec,czy to już jest tak zaawansowane,że boją się ją ryszac,nie chcą sprawiac jej już bólu?.Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×