Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po prawej stronie klatki piersiowej


Gość elwi

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 3 tygonie temu złapał mnie ostry ból po prawej stronie latki piersiowej, bol ten nasilał się przy głębszym oddychaniu, tak ze nie mogłam wziąć pełnego oddechu tylko musiałam oddychac powoli,po 2 godzinach bol ustapil. Mysłałam ze to sie juz nie powtórzy ale od jakiegos tygodnia codziennie mnie tam boli, przewaznie po jedzeniu ale nie zawsze. poboli okolo godzine i przestaje i tak dwa, trzy razy dziennie. Nie weim czy mam sie zaczac bać, czy to samo przejdzie. Nie sadze zeby to były jakies nerwobóle bo sie nei stresuje wiecej niz zawsze. Nie wiem czy to nie jest bol od żołądka? albo calkiem cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ból po prawej stronie raczej nie pochodzi od żołądka. Może być pochodzenia np. płucnego, naczyniowego. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego na badanie. Nie ma co czekać aż samo przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od miesiąca odczuwam ostry ból po prawej stronie (obok piersi)ból nasila się przy wykonywaniu pracy.Mam też trudności z głębszym oddychaniu.A wraz przy tym towarzyszy mi ostry ból kręgosłupa.-(pracuje w biurze 8 godz może to stąd ten ból kręgosłupa??)w moim wieku myślę że to rzadki przypadek bo mam 23 lata.Proszę o poradę do jakiego specjalisty mam się udać.Gdyż mój lekarz rodzinny nie zna przyczyny mojego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie ból związany z patologią w zakresie kręgosłupa. Najlepiej wykonać RTG odcinka piersiowego kręgosłupa. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Być może konieczna będzie wizyta u neurologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 24 lata. Siedzę z ogromnym bólem pod prawą piersią, nasila się jak kicham, czy nabieram powietrza. wcześniej już bolało ale chwilkę i przestawało a teraz nie. Paranoja jakaś... :( nerwobóle? być może Gdzie iść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo wcześniej mnie to *łapało* rzadko a raczej czułem jakby ktoś mi wbijał długa szpilkę w klatkę piersiową z prawej strony a dzisiaj mnie to złapało na dłużej od jakiś 3 h boli mnie coraz bardziej i chyba nie ma zamiaru przestać a tak po za tym od 5 dni jestem na antybiotyku ponieważ od 3 tygodni nie mogę pozbyć się uciążliwego duszącego kaszlu mimo to nie mam gorączki i nie boli mnie głowa nie wiem co jest ze mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli od linii piersi aż po ramię prawa strona - wrażenie jakby ktoś mnie wkręcił w imadło. Nasila się jak biorę głębszy oddech lub jak próbuję ruszyć prawą ręką. Ból promieniuje chwilami w stronę łokcia, a głównie trzyma na prawej łopatce. I tak już od 2 godzin... mam 32 lata a nie mogę się ruszać jak 82-letnia osoba. Problemem jest zrobienie czegokolwiek. Leżę i czekam na ulgę. Makabra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego jak Razor.Najpierw wystapil bol w plecach,klocie pod lopatka,po tygodniu garaczka,a poaniej suchy kaszel,bylam z tym u lekarza dostalam antybiotyk,biore go juz czwarty dzien i nie czuje fantastycznej poprawy wrecz przeciwnie bol sie przeniosl na klatke piersiowa.Co to moze byc????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam mam 17 lat i od jakiegos czasu prawie codziennie mam ból w klatce po prawej stronie, jak biore oddech glebszy lub poprostu samo z siebie c o jakis czas boli i nie wiem co to jest ?! co o tym sadzicie udac sie do rodzinnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 34 lata. Właśnie siedzę nad ranem i szukam po internecie co to może być. Bolało mnie już wcześniej jak robiłem głębszy oddech, ale wczoraj ból się nasilił i jest nie do wytrzymania. Tzn. boli tylko gdy chcę zrobić głębszy oddech, albo jakiś ruch, np.w łóżku jak chcę się przewrócić na bok, albo schylić się itp. Być może jest to efekt zimnych pryszniców które stosuję z powodu upałów nie do wytrzymania i coś z płucami mam nie tak. Widzę, że nikt nie dał odpowiedzi na wcześniejsze wpisy, nie piszecie też co dalej z bólem się stało, czy minął? Ja postaram się napisać jak przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.07.10 Wczoraj w nocy pisałem o bólu. Byłem u lekarza-zapalenie opłucnej z podejrzeniem wczesnej fazy zapalenia płuc. Wszystko przez lodowate prysznice w czasie upałów. Przepisał mi antybiotyk i przeciwbólowe. Jutro idę na prześwietlenie i badanie krwi i jeśli będzie taka potrzeba to do szpitala. Proszę nie lekceważyć bólu w klatce piersiowej, bo na zapalenie płuc umiera 10 000 ludzi rocznie. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka. Czyta ktoś wogóle te wpisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne bóle po prawej stronie Okazało się że mam zwyrodnienie poprzecznych stawów międzyżebrowych. Ból trwał zawsze ok. 2,3 godz. promieniowł do szczęki , miałam wrażenie jakby parzące imadło ściskało mi klatkę piersiową.Myślę że na to też ma wpływ stres, woda gazowana i czasami kiedy zdarzy mi się za dużo zjeść.Biorę ketonal - po ok. 20 min.mogę funkcjonować normalnie, ból mija.. Martwi mnie tylko że coraz częściej po niego sięgam. Zaczęłam ćwiczyć,może dzięki temu będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również od 4 dni mam przenikliwy ból z prawej strony i nie wiem czy to jest związane z tym ze okres mi się zbliża i tak bardzo bolą mnie piersi czy z bólem wątroby a może jeszcze coś innego.. w nocy mogę spać jedynie na lewym boku bo mnie tak strasznie boli. masakra to nie pozwala normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo. Wieczoram poczułam straszny ból w okolicy prawego płuca, więc wydawało mi się że to od serca. Wziełam kropelki ale ból nie ustał,jedynie delikatnie się zmniejszył. Myślałam,że rano będzie wszystko dobrze ale nadal odczuwam ten ból.co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej tez mam ból obok piersi zaraz z obu stron tak jakby pod pachami nie wiem co to jest , kaszle od 2 tygodni no od 3 w sumie juz teraz bylam u lekarza tydzien temu ale nic mi nie dal tylko syrop powiedziala ze jestem czysta osłuchowo a ból pojawił się wczoraj nie mogłam spać a jak kaszle to jest jak koszmar bo boli jak cholera nie wiem co to może byc czy to zapalenie płuc może? muszę czekać do poniedziałku bo teraz nie ma z kim dziecka zostawić zeby iść do lekarza a jeszcze w niedziele czeka mnie lot samolotem mam nadzieje że nie będe żle sie czuła pod wpływem zmiany ciśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie pod prawą łopatką , aż po pierś. Jest to przeszywający , i silny ból , zabierający oddech . Nie mogę kasłać kichać , śniać sie , jednak po zarzyciu środków przeciwbólowych jestem w stanie egzystować .Ten stan trwa od 5 dni (i nocy). Niemam pojęcia co jest przyczyną nie przeziębiłem się ani nie uderzyłem .Czy iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam taki sam ból i po 3 dniach udałam sie do lekarza,bo ból był tak dokuczliwy,ze nie mogłam wziąć pełnego oddechu,przy kazdym kaszlnieciu był bardzo dokuczliwy ból. Lekarz mnie przebadał i stwierdził,ze mam zmiany na prawym płucu powstałe w skutek uzywania klimatyzacji. Przepisał mi antybiotyk Duomox i leki przeciwbólowe.I po dwóch dniach ból minął. Więc jesli pojawia sie komukolwiek taki ból nie bagatelizujcie go tylko lepiej udac sie do specjalisty. Zycie mamy jedno!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od pięciu dni mam ból z prawej strony tuż pod klatką piersiową.Ból jest odczuwalny przy głębszym wdechu i przy niektórych ruchach,najgorzej jest nocą podczas leżenia,nie można się obrócić.W pozycji siedzącej i stojącej ból jest mniej dokuczliwy,a gdy głowę mam pochyloną w dół to mogę swobodnie odetchnąć bez bólu.Byłem dziś u lekarza i powiedział że jest to ból neuralgiczny-nerwoból i przepisał Nimesil.Wziąłem dopiero jedną saszetkę,ale czuję małą poprawę.Może dziś będę miał lżejszą nockę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mnie strasznie boli pod prawą piersią, nie mogę głębiej oddychać, a przy kaszlu czuję jakby ktoś wbijał mi szpikulec w płuco. Nie śpię już 3 noce, bo każdy dotyk jest bolesny i budzę się przewracając z boku na bok. Do tego bardzo boli przy ruszaniu się. Byłam dziś u lekarza, jutro mam prześwietlenie płuc. Dostałam leki na powstrzymanie kaszlu i mocne przeciwbóle. Przyczyna jednak nie tkwi w płucach, tylko prawdopodobnie w guzie piersi, który uciska mi płuco. Jezeli kogoś tak boli, to naprawdę idźcie do lekarza, bo jak widać może być bardzo dużo przyczyn, a sami możecie zrobić sobie krzywdę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,widze ze wszyscy maja to samo,mnie tez boli prawa piers i promieniuje od pachy do ramienia ,nie moge oddychac bo boli ,nawet jak spokojnie siedze.Wczoraj byłem u dentysty,wiercil i zatrul mi zab,moze to od tego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie raz zaczeło boleć prawe ramie w miejscu gdzie jest staw, czułem jak ból promieniował na całą klatkę piersiową i trochę na szyję, ból był strasznie dokuczliwy jakby nakładał się na siebie i bolało coraz bardziej, po 3 dniach ból przeszedł sam i dowiedziałem się sam od siebie że to było przez kontuzje, bo ćwiczyłem na hantlach a się nie rozgrzałem. Ale ogólnie co jakiś czas czuje ból w klatce piersiowej po prawej stronie raz na 3-4 miesiące się zdarza czasami nawet większa przerwa i zazwyczaj bolało tylko pare minut, i najczęściej po jedzeniu. Złapał mnie teraz lekki ale dokuczliwy ból znowu po jedzeniu oczywiście tym razem dłuższy, po 2 godzinach ból na chwile przeszedł na kłucie i po 5 minutach przeszło z kłucia na ból ale mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×