Ból po prawej stronie klatki piersiowej

u?ytkownik
elwi

Jakies 3 tygonie temu złapał mnie ostry ból po prawej stronie latki piersiowej, bol ten nasilał się przy głębszym oddychaniu, tak ze nie mogłam wziąć pełnego oddechu tylko musiałam oddychac powoli,po 2 godzinach bol ustapil. Mysłałam ze to sie juz nie powtórzy ale od jakiegos tygodnia codziennie mnie tam boli, przewaznie po jedzeniu ale nie zawsze. poboli okolo godzine i przestaje i tak dwa, trzy razy dziennie. Nie weim czy mam sie zaczac bać, czy to samo przejdzie. Nie sadze zeby to były jakies nerwobóle bo sie nei stresuje wiecej niz zawsze. Nie wiem czy to nie jest bol od żołądka? albo calkiem cos innego?

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Ból po prawej stronie raczej nie pochodzi od żołądka. Może być pochodzenia np. płucnego, naczyniowego. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego na badanie. Nie ma co czekać aż samo przejdzie.

u?ytkownik
kari87

Witam
Od miesiąca odczuwam ostry ból po prawej stronie (obok piersi)ból nasila się przy
wykonywaniu pracy.Mam też trudności z głębszym oddychaniu.A wraz przy tym towarzyszy mi ostry ból kręgosłupa.-(pracuje w biurze 8 godz może to stąd ten ból kręgosłupa??)w moim wieku myślę że to rzadki przypadek bo mam 23 lata.Proszę o poradę do jakiego specjalisty mam się udać.Gdyż mój lekarz rodzinny nie zna przyczyny mojego bólu.

u?ytkownik
stapler

To prawdopodobnie ból związany z patologią w zakresie kręgosłupa. Najlepiej wykonać RTG odcinka piersiowego kręgosłupa. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Być może konieczna będzie wizyta u neurologa.

u?ytkownik
kasia86

Witam mam 24 lata. Siedzę z ogromnym bólem pod prawą piersią, nasila się jak kicham, czy nabieram powietrza. wcześniej już bolało ale chwilkę i przestawało a teraz nie. Paranoja jakaś... :( nerwobóle? być może Gdzie iść??

u?ytkownik
razor

Ja mam tak samo wcześniej mnie to *łapało* rzadko a raczej czułem jakby ktoś mi wbijał długa szpilkę w klatkę piersiową z prawej strony a dzisiaj mnie to złapało na dłużej od jakiś 3 h boli mnie coraz bardziej i chyba nie ma zamiaru przestać a tak po za tym od 5 dni jestem na antybiotyku ponieważ od 3 tygodni nie mogę pozbyć się uciążliwego duszącego kaszlu mimo to nie mam gorączki i nie boli mnie głowa nie wiem co jest ze mną

u?ytkownik
Xara

Mnie boli od linii piersi aż po ramię prawa strona - wrażenie jakby ktoś mnie wkręcił w imadło. Nasila się jak biorę głębszy oddech lub jak próbuję ruszyć prawą ręką. Ból promieniuje chwilami w stronę łokcia, a głównie trzyma na prawej łopatce. I tak już od 2 godzin... mam 32 lata a nie mogę się ruszać jak 82-letnia osoba. Problemem jest zrobienie czegokolwiek. Leżę i czekam na ulgę. Makabra.

u?ytkownik
ana

Mam cos podobnego jak Razor.Najpierw wystapil bol w plecach,klocie pod lopatka,po tygodniu garaczka,a poaniej suchy kaszel,bylam z tym u lekarza dostalam antybiotyk,biore go juz czwarty dzien i nie czuje fantastycznej poprawy wrecz przeciwnie bol sie przeniosl na klatke piersiowa.Co to moze byc????

u?ytkownik
Paweł

Ja też tak mam mam 17 lat i od jakiegos czasu prawie codziennie mam ból w klatce po prawej stronie, jak biore oddech glebszy lub poprostu samo z siebie c o jakis czas boli i nie wiem co to jest ?! co o tym sadzicie udac sie do rodzinnego ?

u?ytkownik
Marek76

Mam 34 lata. Właśnie siedzę nad ranem i szukam po internecie co to może być. Bolało mnie już wcześniej jak robiłem głębszy oddech, ale wczoraj ból się nasilił i jest nie do wytrzymania. Tzn. boli tylko gdy chcę zrobić głębszy oddech, albo jakiś ruch, np.w łóżku jak chcę się przewrócić na bok, albo schylić się itp. Być może jest to efekt zimnych pryszniców które stosuję z powodu upałów nie do wytrzymania i coś z płucami mam nie tak.
Widzę, że nikt nie dał odpowiedzi na wcześniejsze wpisy, nie piszecie też co dalej z bólem się stało, czy minął? Ja postaram się napisać jak przeżyję.

u?ytkownik
Marek76

22.07.10 Wczoraj w nocy pisałem o bólu. Byłem u lekarza-zapalenie opłucnej z podejrzeniem wczesnej fazy zapalenia płuc. Wszystko przez lodowate prysznice w czasie upałów. Przepisał mi antybiotyk i przeciwbólowe. Jutro idę na prześwietlenie i badanie krwi i jeśli będzie taka potrzeba to do szpitala.
Proszę nie lekceważyć bólu w klatce piersiowej, bo na zapalenie płuc umiera 10 000 ludzi rocznie. Mam nadzieję, że mnie to nie spotka.
Czyta ktoś wogóle te wpisy?

u?ytkownik
Ola

Mam podobne bóle po prawej stronie Okazało się że mam zwyrodnienie poprzecznych stawów międzyżebrowych. Ból trwał zawsze ok. 2,3 godz. promieniowł do szczęki , miałam wrażenie jakby parzące imadło ściskało mi klatkę piersiową.Myślę że na to też ma wpływ stres, woda gazowana i czasami kiedy zdarzy mi się za dużo zjeść.Biorę ketonal - po ok. 20 min.mogę funkcjonować normalnie, ból mija.. Martwi mnie tylko że coraz częściej po niego sięgam. Zaczęłam ćwiczyć,może dzięki temu będzie lepiej.

u?ytkownik
Amelia

Ja również od 4 dni mam przenikliwy ból z prawej strony i nie wiem czy to jest związane z tym ze okres mi się zbliża i tak bardzo bolą mnie piersi czy z bólem wątroby a może jeszcze coś innego.. w nocy mogę spać jedynie na lewym boku bo mnie tak strasznie boli. masakra to nie pozwala normalnie funkcjonować.

u?ytkownik
Anka

Mam to samo. Wieczoram poczułam straszny ból w okolicy prawego płuca, więc wydawało mi się że to od serca. Wziełam kropelki ale ból nie ustał,jedynie delikatnie się zmniejszył. Myślałam,że rano będzie wszystko dobrze ale nadal odczuwam ten ból.co to może być??

u?ytkownik
juda96

Hej ja mam 14 lat i też mam czasami strasznie boli mnie w klatce piersiowej różnie z prawej lub lewej strony,ciężko mi się oddycha i mam różne zaćmienia w głowie... Nie wiem co mam zrobić... Proszę pomożcie mi....