Ból po prawej stronie klatki piersiowej

u?ytkownik
agag

Hej
tez mam ból obok piersi zaraz z obu stron tak jakby pod pachami nie wiem co to jest , kaszle od 2 tygodni no od 3 w sumie juz teraz bylam u lekarza tydzien temu ale nic mi nie dal tylko syrop powiedziala ze jestem czysta osłuchowo a ból pojawił się wczoraj nie mogłam spać a jak kaszle to jest jak koszmar bo boli jak cholera nie wiem co to może byc czy to zapalenie płuc może? muszę czekać do poniedziałku bo teraz nie ma z kim dziecka zostawić zeby iść do lekarza a jeszcze w niedziele czeka mnie lot samolotem mam nadzieje że nie będe żle sie czuła pod wpływem zmiany ciśnienia

Reklama
u?ytkownik
oxy

Boli mnie pod prawą łopatką , aż po pierś. Jest to przeszywający , i silny ból , zabierający oddech . Nie mogę kasłać kichać , śniać sie , jednak po zarzyciu środków przeciwbólowych jestem w stanie egzystować .Ten stan trwa od 5 dni (i nocy). Niemam pojęcia co jest przyczyną nie przeziębiłem się ani nie uderzyłem .Czy iść do lekarza?

u?ytkownik
dorota

Miałam taki sam ból i po 3 dniach udałam sie do lekarza,bo ból był tak dokuczliwy,ze nie mogłam wziąć pełnego oddechu,przy kazdym kaszlnieciu był bardzo dokuczliwy ból. Lekarz mnie przebadał i stwierdził,ze mam zmiany na prawym płucu powstałe w skutek uzywania klimatyzacji. Przepisał mi antybiotyk Duomox i leki przeciwbólowe.I po dwóch dniach ból minął. Więc jesli pojawia sie komukolwiek taki ból nie bagatelizujcie go tylko lepiej udac sie do specjalisty. Zycie mamy jedno!!!!!

u?ytkownik
oxy

Jest ok. Ból przeszedł sam po jakimś mieciąsu. ( leki przeciw bólowe pozwalały przeżyć ten czas) . Był to nerwoból .

u?ytkownik
trojan

Mam 17 lat, boli mnie prawa dolna cześć płuca przy oddychaniu ale tlyko gdy jestem pochylony do tyłu(gdy pochylam sie do przodu bol ustępuje) czym moze to byc spowodowane?

u?ytkownik
robek

Witam.Od pięciu dni mam ból z prawej strony tuż pod klatką piersiową.Ból jest odczuwalny przy głębszym wdechu i przy niektórych ruchach,najgorzej jest nocą podczas leżenia,nie można się obrócić.W pozycji siedzącej i stojącej ból jest mniej dokuczliwy,a gdy głowę mam pochyloną w dół to mogę swobodnie odetchnąć bez bólu.Byłem dziś u lekarza i powiedział że jest to ból neuralgiczny-nerwoból i przepisał Nimesil.Wziąłem dopiero jedną saszetkę,ale czuję małą poprawę.Może dziś będę miał lżejszą nockę.

u?ytkownik
Ania

Hej, mnie strasznie boli pod prawą piersią, nie mogę głębiej oddychać, a przy kaszlu czuję jakby ktoś wbijał mi szpikulec w płuco. Nie śpię już 3 noce, bo każdy dotyk jest bolesny i budzę się przewracając z boku na bok. Do tego bardzo boli przy ruszaniu się. Byłam dziś u lekarza, jutro mam prześwietlenie płuc. Dostałam leki na powstrzymanie kaszlu i mocne przeciwbóle. Przyczyna jednak nie tkwi w płucach, tylko prawdopodobnie w guzie piersi, który uciska mi płuco. Jezeli kogoś tak boli, to naprawdę idźcie do lekarza, bo jak widać może być bardzo dużo przyczyn, a sami możecie zrobić sobie krzywdę. Pozdrawiam!

u?ytkownik
Waldi

Witam,widze ze wszyscy maja to samo,mnie tez boli prawa piers i promieniuje od pachy do ramienia ,nie moge oddychac bo boli ,nawet jak spokojnie siedze.Wczoraj byłem u dentysty,wiercil i zatrul mi zab,moze to od tego????

u?ytkownik
Henia

Dziękuję za rady, były pomocne i to od używania klimatyzacji tak się stało
i objawy identyczne jak Dorota - życzę zdrowia

u?ytkownik
Damian

Mnie raz zaczeło boleć prawe ramie w miejscu gdzie jest staw, czułem jak ból promieniował na całą klatkę piersiową i trochę na szyję, ból był strasznie dokuczliwy jakby nakładał się na siebie i bolało coraz bardziej, po 3 dniach ból przeszedł sam i dowiedziałem się sam od siebie że to było przez kontuzje, bo ćwiczyłem na hantlach a się nie rozgrzałem.
Ale ogólnie co jakiś czas czuje ból w klatce piersiowej po prawej stronie raz na 3-4 miesiące się zdarza czasami nawet większa przerwa i zazwyczaj bolało tylko pare minut, i najczęściej po jedzeniu. Złapał mnie teraz lekki ale dokuczliwy ból znowu po jedzeniu oczywiście tym razem dłuższy, po 2 godzinach ból na chwile przeszedł na kłucie i po 5 minutach przeszło z kłucia na ból ale mniejszy.

u?ytkownik
Waldemar

A ja miałem też lekki ból po prawej stronie i po paru dniach kuło mnie w 3-4 miejscach i przeleżałem 7 dni na kanapie aby przeszło. Jak ból przeszedł to nie mogłem nabrać oddech i poszedłem do lekarza. Okazało się że mialem zator płucny i przez ten tydzień co leżałem moje płuco umierało. Miałem 1 zabieg i teraz odbywam już miesięczną rehabilitację odechową więc dlatego radze!! Jak zakuje idździe do lekarza bo ja przez powiedzenie *samo przejdzie* straciłem życie.

u?ytkownik
Michal

Witam.mam bóle od prawej lopatki aż do klatki piersiowej przy głębokim wdechu.ale ja niemal klimatyzacji w aucie,staram sie nie palić od jakiś 5 tygodni a od 3 miesięcy pływak bardzo dużo,czy to może mieć związek z bólem???bol jest taki jak ktoś by mi preta wbijal w lopatke i nie mógł przebić cię przez płuca a potem przez skórę.o co chodzi?

u?ytkownik
daro

Mam podobne bóle od prawej łopatki aż do klatki piersiowej nic po za tym oddycham normalnie nie mam innych dolegliwości czy ktoś miał taki przypadek

u?ytkownik
krysia

Boli mnie od trzech godzin po prawej stronie w klatce piersiowej ból ten prominiuje do prawej łopatki co to jest czy to mogą być wrzody na żołądku już prosiłam męża żeby dzwonił po pogotowie ale ten kulminacyjny atakminąl lecznadal boli pomócy !

u?ytkownik
Sysia1123

Mnie również boli z prawej strony przy oddychaniu tzn. przy głębszym wdechu, przy kichaniu i kaszlu. Byłam ostatnio chora miałam kaszel i ból gardła ale to zaleczyłam domowymi sposobami i myślałam że będzie ok ale od prawie już 2 tygodni odczuwam ten ból. Byłam u lekarza zbadał mnie osłuchał myśle że rzetelnie powiedział że płuca są czyste wiec że ten ból nie jest spowodowany z płucami. Dostałam antybiotyk wzięłam dziś już 6 tabletkę ale ból nie mija. Czy podczas badania osłuchowego lekarz może stwierdzić że płuca są naprawdę czyste?