Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne kłucie po prawej stronie klatki piersiowej


Gość Paula2313

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry. Wczoraj w nocy budziłam się kilkakrotnie gdy poczułam silne ukucie z prawej strony klatki piersiowej. Ból pojawia sie od tamtego czasu przy nabieraniu powietrza, kasłaniu, kichaniu, leżeniu na prawej stronie. Zastanawiam się czy iśc do lekarza, czy po prostu można to jakoś wyleczyć domowymi sposobami. Moja mama powiedziała mi, że to nerwoból, piłam syrop Melise, ale to nie pomaga, może na jakiś krótki czas tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy i trwają one od około 2 lat po przejściu grypy. Tak jakby powikłanie. Byłem u lekarza, robiłem prześwietlenie rtg klatki (w Anglii) ale lekarze nie widzą nic co mogłoby być podejrzane. Z moich odczuć wygląda to na jakiś pęcherz z wodą lub coś innego dlatego że jak kicham to mam wrażenie że to się przemieszcza (a raczej zrywa) a podczas przeciągania się czasem słyszę tak jakby coś tam mi pękało albo łamało charakterystyczny dźwięk jak podczas strzelania stawów przy wykręcaniu np. palców i to mnie właśnie najbardziej zastanawia. Jeśli wszystko jest ok *skąd ten dźwięk i to uczucie przemieszczania się jakiejś części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponad miesiac temu zsunela sie zemna drabina w pracy uderzilem prawa strona calego ciala o drabine przimroczylem sie troche mialem stluczony caly prawy bok a teraz wlasnie prziszedl bol w prawym boku zrobiono mi zdiecia rentg.okazalo sie ze mam przesuniete dwa zebra i jest zaklinowany nerw dostalem zastrziki biore tabletki i czekam na termin do tak zwanej rury na przeswietlenie przepraszam za bledy ale od ponad 20lat nie jestem w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam jakieś 25 lat. Mam nerwobóla na klacie z prawej strony. Chyba to od siłowni, bo nic innego sie nie działo w ostatnim czasie. Najbardziej boli jak kręce głową. Czuje jakby ból szedł od żeber, przez ścięgna i mięśnie. Ciekawe czy to naciągnięcie, czy może zapalenie czy coś? Czy wie ktoś co można zrobić żeby pozbyć się tej dolegliwości? Może jakieś ćwiczenia? Maści?? Może końska maść rozgrzewająca by pomogła *myśli* ? Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak również odczuwam ten ból, najbardziej przy kichaniu albo kiedy pojawia się kaszel. Wydaje mi się że to przez ciągłe spacery w mocnym wietrze. Ostotnio ból się nasila nie wiem co robić. Ale radzę wszystkim wizyty u dobrego lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam tak samo od jakichs 4 dni czuje sie fatalnie nie moge jesc i ic goracych napoji.jestem zalamana jestem w anglii dzisiaj jest niedziela a ja z bolu nie moge wytrzymac za chwilke wybieram sie do szpitala ciekawa jestem co mi powiedza mam nadzieje ze nie przepisza mi paracetamlu ta jak w kazdym przypadku tutaj robia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku tygodni mam kucia najpierw pojawily sie kucia z lewej strony klatki piersiowej po paru dniach poczulam rowniez buli kucie pod lewom lopadkom po paru dniach przeszlo za jakiez trzy dni poawil si bul i kucie z prawej strony klatki piersiowej co mi mrze dolegac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też to mialem palilem papierosta i nagle przestraszylem się czegos . I mialem bule w klacie jakies 2miechy. Lekarz nie wiedzial co mi jest , wszystkie badania wychodzily ok. Wkurzylem sie . Bo muwili lekarze ze te bule i klucie z prawej str. To przez to że Pale papierosy ze zaczolem pajic w wieku15lat. Nie umieli mnie wyleczyc to sam sie wyleczylem paląc marihuane . Marycha jest dobra. Moze drogi ale skuteczny lek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam poprostu czuje uklucie i w tym czasie kiedy oddycham czuje bol i silne uklucie, czasem tez nie moge ruszyc reka bo kluje.. tylko ze ja ok 4 lat temu mialam operacje kregoslupa, przy chorobach kregoslupa, skrzywieniach uciskane sa pluca i serce, a po operacji okazalo sie ze mam cos z plucem tak jakby go nie bylo, bylo oslabione, u mnie wlasnie to jest powodem klucia, najlepiej wziasc skierowanie na rtg i zobaczyc czy w tym nie trwi problem, a skolioza to dzisiaj wielki problem i srednio w kl znajomego na 24 osoby mialy ja 22 osoby.... *( pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olka....*

Ja też mam ten sam problem. Kłuję mnie tak jakby pod prawą piersią, a tak jakby pod żebrami. Ból nasila sie przy większym oddechu, bieganiu. Zaczeło sie to mniej więcej rok temu, ale wtedy takie kłucia występowały ok.2/3 razy w miesiący i trwały 5min lub nawet 1 godz. Dzisiaj to kłucie czuję już od samego rana.....w szkole i wg. czuję sie nie dotleniona i wciąż nie mogę załapać wystarczającego oddechu:( nie wiem czy iść z tym do lekarza.....jak powiedziałam to lekarzowi rodzinnemu to powiedział że żadne kłucia nie powiiny występować! To obłęd nawet jeżeli to powinien to sprawdzić a on powiedział tylko żebym się nie denerwowała....Nigdy się nie stresuje a jeżeli juz to przez siostre xd.i czasem gdy mie się nie chce sprzątać a musze. Nie jestem nerwową osoba. Gdy tak kłuje nasilając się przy oddechu czasem czuję jakby kłucie szybko zjechało w dół. Wtedy jakby czuję kłusie w punktcie i nitke schodzącą w dół przez sekundę.....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja również mam kłucia w prawym boku tak jak by pod piersią! Masakra ostatniej nocy myślałam że umrę!!! Nie mogłam oddychać ani się ruszać! Obudziłam męża delikatnym pukaniu po ramieniu on wstał i mnie delikatnie podniósł.Dał mi wody i Nurofen expres i za jakieś 30 min przeszło!!! Nie pracuję jestem w domu z rocznym dzieciaczkiem,ani się nie denerwuję sama nie wiem co to jest!!! Dziś wybieram się do lekarza,mieszkam w Anglii więc zobaczymy co mi powiedzą.Pewnie paracetamol he he *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim Tez mam te bóle od jakiegoś czasu ale do tej pory były krotko trwale....Dzisiaj w pracy jednak dostałam tak silnego ataku że menadżerka wysłała mnie do szpitala.... Mieszka w UK wiec jak sami możecie się domyślać co mi powiedział lekarz...... Zbadali mnie mam książkowe ciśnienie i dobra prace serca a w klatce nadal ten kłujący ból wzięłam juz dwa ketanole pomogło na tyle ze mogłam zasnąć teraz jednak ból powrócił.... Nie wiem co mam robić przecież skoro wszystko gra chce wracać do pracy ale z drugiej strony nie będę jechała na przeciwbólowych non stop..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 15 lat kuje mnie mnie po prawej stronie jakby pierś, tyle, że to właśnie nie pierś mnie boli */ nwm co robić ... tyle, że ból pojawia się tylko przy ruchach klatki piersiowej *c pomóżcie ktoś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie klucia od 2 dni wszystko bylo ok poszedlem na silownie zrobilem prawie wszystko co mialem zrobic zostalo mi ostatni cwiczenie i nagle poczulem taki bol ze sobie odpuscilem nie moge lezec a juz nie mowie o spaniu czy to moze miec cos wspolnego z zebrami czuje jak by mi cos prawe pluco uciskalo przy glebszym oddechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×