Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i guzek na palcu po mocnym zaciskaniu ręki


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zacząłem uprawiać sport jakim jest trial rowerowy. Ogólnie sport w którym trzeba w miarę mocno trzymać kierownicę. Sport zacząłem jakoś uprawiać 4 miesiące temu. Zdążyłem jednak wyjść tylko z 10 razy na trening. Podczas treningu palce szczególnie lewej ręki mnie bolały... tzn jak dłużej ćwiczyłem z ciągle zaciśniętymi rękami na kierownicy to później był taki ból że nie mogłem rozprostować palcy musiałem sobie pomóc drugą ręką ale uznałem to za normalne. Kwestia przyzwyczajenia palcy do takiego wysiłku, poza tym ból przechodził po 30 min. Jednak zaczął zostawać ból palca serdecznego lewej ręki (jestem praworęczny). Ból ten najbardziej był odczuwalny w miejscu które jest zaznaczone na zdjęciu. http://img832.imageshack.us/img832/9728/raczka4.jpg Po 2-3 dniach bez treningu i zbytniego nie forsowania tej ręki ból przechodził ale wystarczyło nawet że jakieś drzwi z ciężej chodzącą klamką próbowałem otworzyć tą ręką i to bolało. No nic miałem miesiąc przerwy poszedłem do ortopedy prywatnie bo na fundusz to w życiu bym się nie doczekał. Pierwsza wizyta oczywiście diagnoza: nic mi nie jest *urojenie*, ponieważ palec wykonuje pełen zakres ruchów. ale ok. skierowanie na prześwietlenie dostałem. Zrobiłem prześwietlenie i nic nie widać rzekomo na nim wszystko ok. Mam coś z głową nie tak... Jednak ja ewidetnie odczuwam ból przy czynnościach w których muszę zaciskać ten palec. O uprawianiu trialu rowerowego nie wspomnę. Do tego odczuwam w miejscu zaznaczonym na zdjęciu guzek wielkości ziarenka ryżu. Przynajmniej tak mi się wydaje. Pytałem na forum przeznaczonym do tego sportu który uprawiam i się okazuje że ktoś miał identyczny przypadek i że to jest jakaś narośl na ścięgnie od nadmiernego wysiłku. W jego przypadku wyglądało to właśnie tak że ortopeda nic nie wyczuł, prześwietlenie nic nie pokazało później chyba usg ręki zrobili i coś pokazało. I uwierzył mu lekarz dopiero wtedy jak sam to wyciął ale chłopak chyba pół roku się męczył żeby w końcu to mu zrobili. Podobno robili mu też jakieś zastrzyki ze steryd ale mu to niewiele pomogło. Jedynie odczuwał mniejszy ból. Co radzicie? Bo już mam szczerze mówiąc dość płacić za wizyty i usłyszeć że mam jakieś urojenia w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być guzek coś o nazwie H widać go na prześwietleniach dopiero co najmniej po pół roku. Jeśli rentgen był wcześniej może być niewidoczny taką informację uzyskałam od lekarza rehabilitacji w sanatorium. Mam takie bóle w małym palcu prawej ręki - często palec jest sztywny i muszę go pozginać kilka razy(mimo bólu) aby stał siue choć trochę giętki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam identyczny problem u tej samej reki i ten sam palec. Bylam u lekarza i on stwierdzil ze nic mi nie jest a na ból oczywiscie leki przeciwbolowe. Najgorsze jest to ze wykonuje prace w sklepie wykladanie towaru i strasznie boli za kazdym razem. Do tego u mnie dochodzi dretwienie całej ręki od ramienia do dłoni. Czy wiesz już co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×