Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc


Gość Henryka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana doktorze i bardzo dziekuję za odpowiedź w kwestii mojego zapytania dot.rtg.kl.p.- spłycenie kąta lewego*, ale pozwolę sobie jeszcze Pana *dopytac* -- czy gdyby występował płyn to co to oznacza, czy jest b.zagrażający zdrowiu,i czy można go usunąc droga farmakologiczną bez konieczności ingerencji w płuca??? Odczuwam taki troszkę ciężar na lewej stronie kl.p.i przy głębszym oddechu, przy zmianie pozycji/ np.skłon nisko/słyszę takie forczenie,tak jakby coś mi się przemieszczało. Proszę mi odpowiedziec co oznacza zdanie* wzmożony rysunek śródmiąższowy pól płucnych*. Przepraszam, że tyle treści, ale bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie i dziekuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gdyby występował płyn to co to oznacza, - płyn może być oznaką odczynu ze strony opłucnej na stan zapalny w płucach (np. zapalenia płuc, oskrzeli, przebytego zapalenia) czy jest b.zagrażający zdrowiu - w przypadku niewielkiej ilości takiego płynu nie ma on zbytniego znaczenia klinicznego, z reguły wchłania się samoistnie i czy można go usunąc droga farmakologiczną bez konieczności ingerencji w płuca? - tak, z reguły skuteczna farmakoterapia (głównie antybiotyki, leki przeciwzapalne) niwelują takie niewielkie ilości płynu co oznacza zdanie* wzmożony rysunek śródmiąższowy pól płucnych* - oznaczać to może niewielki stan zapalny oskrzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×