Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie przełyku Barretta


Gość Kasia.

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzono u mnie przełyk Barretta (dysplazja małego stopnia) i przepuklinę rozwou przełykowego.Od roku jestem leczona farmakologicznie i to leczenie nie przynosi efektu. Lekarz stwierdził, że można spróbować zastosować APC. Niestety nic nie wiem na temat skuteczności tego zabiegu. Czy jest sens jego przeprowadzania?Czy ta metoda jest naprawdę skuteczna, bo gdzieś czytałam, że ta metoda tylko wizualnie odwraca zmiany likwidując chory naskórek, a nie likwidując jego właściwości(czyli że zdrowy nowotworzy). Będę bardzo wdzięczna za udzielenie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma Pani objawów to zacytuje z doniesienia naukowego z pisma medycznego: Trzeba jednak przyznać, że pomimo leczenia dużymi dawkami inhibitorów pompy protonowej, nie zawsze uzyskuje się regresję zmian. U osób bezobjawowych z przełykiem Barretta nie zaleca się wdrażania szczególnego leczenia ponieważ brak jest danych klinicznych uzasadniających regresję zmian oraz zmniejszanie ryzyka rozwoju raka. Dlatego radzę wykonywać kontrolne badania cytuje z artykułu: U chorych z dysplazją małego stopnia zaleca się wykonanie endoskopii dwukrotnie co 6 miesięcy, a kolejne w odstępach rocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorobę wykryto w maju 2008r. Ale od wielu lat ok. 10 miałam zgagę, nie była ona jednak dokuczliwa. Dolegliwości miałam sporadycznie- 1, 2 razy w tygodniu.Dopiero po porodzie czyli 3 lata temu dolegliwości się nasiliły i występowały już codziennie. U mnie w rodzinie wiele osób miało zgagę i nikt nie chodził z takimi problemami do lekarza, więc i mi to przez myśl nie przeszło. Nie wiedziałam, że mogą być tego tak poważne konsekwencje. Lakarka powiedziała, że przełyk Barretta to jest ostatnie stadium choroby refluksowej, nie leczonej przez długie lata. Zapomniałam dodać, że występująca zgaga była objawem choroby refluksowej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×