Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niedokrwienny udar mózgu


Gość Kacha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W maju przeszłam niedokrwienny udar mózgu. Wg lekarzy przyczyną były zmiany miażdżycowe. Miałam straszne zawroty głowy, które utrzymują się do dzisiaj ale już w mniejszym stopniu. Gdy wróciłam ze szpitala w ogóle nie chodziłam, gdyż nie mogłam utrzymać równowagi, ale dzięki rehabilitacji chodzę samodzielnie. Mam jednak kilka pytań: czy te zawroty kiedykolwiek miną czy pozostaną już do końca?Nadmienie, że przyjmuje vestibo na zawroty głowy. Drugie pytanie odnosi się do aspektu psychicznego. Rodzina uważa, że dziwnie się zachowuję...wiele razy powtarzam wydarzenia, które mnie denerwują...stałam się uszczypliwa i bardzo pamiętliwa...czy to minie?czy konieczna jest wizyta u psychologa?jesli tak to czy są specjaliści którzy leczą chorych po udarach?z góry dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani dalszym leczeniem powinni zająć się neurolodzy. To oni najlepiej znają się na leczeniu stanu poudarowego. Zawroty głowy oraz objawy psychiczne zapewne są związane z następstwem niedokrwienia mózgu. takie objawy powoli mogą ustąpić, ale wymaga to dłuższego czasu (zapewne z rok po udarze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek miał udar mózgu niedokrwienny . Ma zator mózgu. Czy zator zostaje na zawsze czy znika? Czy skutki udaru : niewyraźna mowa, niechodzenie mogą ustać ? Dziadek ma 82 lata więc jego organizm jest już słabszy. Czy należą mu się jakieś rehabilitacje z państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czy zator zostaje na zawsze czy znika? - taka zatorowość może powoli ustępować, wchłaniać się na skutek działania odpowiednich leków Czy skutki udaru : niewyraźna mowa, niechodzenie mogą ustać? - mogą w pewnym stopniu wycofać się, ale rzadko zdarza się, aby całkiem ustąpiły Czy należą mu się jakieś rehabilitacje z państwa? - tak, rehabilitacja jest możliwa w ramach NFZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×