Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powbijane w palce opiłki szkła


Gość Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Witam. 6 lub 7 lat temu jak byłem jeszcze mały wspiąłem sie na mur łąpiąc się parapetu na którym (nie wiedziałem) były małe opiłki rozbitego szkła- wielkości od 0,5 mm do kilku mm. Poczułem ból i zeskoczyłem. Powbijało mi sie kilka odłamków, wielkości 0,5 mm do 1 mm , które miałem wbite na palcach lewej ręki (najbardziej) i chyba też jeden odłamek był w prawej. Zaszedłem do domu myśląc że igłą sie to wyciągnie ale sie nie udało. Zapamiętałem to, bo odczuwałem ból jeszcze kilka miesięcy :o po tym zdarzeniu. Byłem mały i głupi wiec zignorowałem to myśląc że samo wyjdzie. Niedawno sobie o tym przypomniałem i pomyślałem że gdyby te opiłki dostały sie do krwioobiegu a potem do serca to nie było by pewnie miło- że tak to ujmę. Oczywiście teraz już tego nie czuje i zastanawiam sie co sie z tymi drobinami stało. Objawy: czasem zakuje mnie serce i w klatce ( możliwe że to jeszcze przez dorastanie ale nie wiem) Pytanie: Co sie mogło stać z tymi drobinami? Czy jeśli się dostały do krwioobiegu to coś mi grozi? Jak ewentualnie można je wyciągnąć lub czy można jeszcze coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×