Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki między żebrami


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę, ponieważ wyczułem 3 zgrubienia między zebrami na wysokości płuc u mojego znajomego, który przyszedł do mnie z pytaniem właśnie o nie. Mamy po 18 lat, ja wybieram się na studia medyczne, więc myślał, ze będę wiedział coś na ten temat. Niestety, jedyne co mogłem mu poradzić to wizytę u specjalisty. Z drugiej strony kolega zamierza wybrać się do lekarza, ale z racji tego, ze są święta, jak to ujął *wolałby nie psuć atmosfery*, więc dokona tego dopiero w styczniu. Próbowałem poszukać odpowiedzi w internecie, jednakże jedyne co znalazłem to rak płuc albo sarkoidoza. Nie mam pojęcia czy to może być nowotwór. Żadnych typowych objawów opisywanych na forach nie posiada, przynajmniej tak twierdzi; brak gorączki, zero bólu głowy czy mięśni, zero problemów z oddychaniem, funkcjonuje sprawnie. Co ważne ja także niczego innego nie zauważyłem - brak powiększonych węzłów chłonnych, tempo stabilne, nawet po wysiłku fizycznym kształtuje się w ustalonych normach, reakcja na bodźce prawidłowa, jedynie narzekał na mały ból przy uciskaniu wspomnianych zgrubień. Moje wiedza na poszczególne tematy i przypadki ogranicza się tylko i wyłącznie do lektury, dlatego uciekam się z pytaniem do Państwa. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany typu sarkoidoza czy rak płuc lokują się w samym miąższu płuc i nie są wyczuwalne w powłokach klatki piersiowej. Z tego co Pan opisuje być może są to tłuszczaki. Zmiany takie bardzo często występują na klatce piersiowej i mogą być wyczuwalne między żebrami. To zmiana łagodna w formie przerostu ogniskowego tkanki tłuszczowej. Radzę z tym problemem udać się do chirurga. Zmiany takie najlepiej usunąć w Poradni Chirurgicznej i poddać następowemu badaniu histopatologicznemu. Wtedy w 100% będzie wiadomo czym są te guzki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania. Może to jakiś tłuszczak, włókniak, jeśli związany jest z żebrem chrzęstniak lub kostniak. Trzeba z tym problemem udać się na badanie do chirurga. On po badaniu wyjaśni zapewne czym może być taki guz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×