Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwane wędzidełko


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze jakieś 2 miesiące temu naderwało mi się wędzidełko, zauważyłem to dopiero po pewnym czasie. Ostatnio podczas stosunku znów się naderwało leciała krew i strasznie bolało. Minęło 2 dni i jak ściągam skórkę z żołędzia to boli. Powiem jeszcze tyle, że te naderwanie to około 0,5 cm. Boję się o następny kontakt fizyczny, nie chcę, żeby znów się to powtórzyło, żeby tego było mało to chyba mam zapalenie. Wiem, bo raz już to miałem, zaraziłem się od dziewczyny, byłem u urologa i wydałem troszkę pieniędzy. Nie wiem jakiej maści mam używać i czy w ogóle mam iść na obcięcie tego wędzidełka. Dla mnie to jak bym szedł na skazanie. Nie wiem co mam robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pan udać się z tym problemem do urologa. Trudno mi cokolwiek pisać bez badania. Niestety może być taka sytuacja, że wędzidełko jest za krótkie i w czasie stosunku dochodzi do jego nadrywania. Najlepszym sposobem leczenia tej przypadłości jest zabieg na wędzidełku napletka (jego podcięcia lub plastycznego wydłużenia). Trzeba skonsultować się z urologiem, który musi zadecydować o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wczoraj gdy chcialem sie kochac z dziewczyna to wczasie stosunku poleciala mi krew .czy moze to byc naderwanie tego wedzidelka.boli mnie dzis i jak dotykam to lekko szczypie ,czy to sie zrosnie samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to może być naderwane wędzidełko. Takie wędzidełko naderwane zazwyczaj goi się w przeciągu 2 tygodni. W tym czasie trzeba zachować wstrzemięźliwość seksualną. Oczywiście goi się taki stan samoistnie. Nie trzeba stosować żadnych leków tylko utrzymywać należytą higienę tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały penis to czułe miejsce, na tym to polega, że po kilku-nastu minutach seksu jest wytrysk a penis musi być wrażliwy aby do tego doszło. Jeżeli pomimo regularnego współżycia masz problemy z przedwczesnym wytryskiem to jest to sprawa dla seksuologa a nie chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ja o jednym, a Ty o drugim. Podsumowując, jak zaczniesz uprawiać seks to wtedy się przekonasz czy krótkie wędzidełko będzie Ci przeszkadzać (wtedy zabieg chirurgiczny) oraz czy będzie problem z przedwczesnym wytryskiem (wizyta u seksuologa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.współżyje intensywnie od około roku jednak ostatnio nastapilo u mnie naderwanie wędzidelka czy istnieje możliwośc że zostało to spowodowane skróceniem się wędzidelka??po naderwaniu odczuwam ból przy ściąganiu napletka,czy potrzebna jest wizyta u specjalisty czy rana samoistnie się zagoi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kochałem się z dziewczyna oboje pierwszy raz i mi poleciała krew z penisa czy to naderwanie wiazadła? Po 15 przestało boleć, podczas dotykanią żołędzia przez napletek nie czuje bólu lecz przy ściąganiu napletka, czy ten zabieg jest płatny jak tak to ile i gdzie się zgłosić na wykonanie, oraz oczywiście kiedy znowu będę mógł się kochać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Zdarzyło mi się naderwać wędzidełko. Nawet dwa razy. Drugi raz był dolegliwszy. Było to kawałek temu, jakiś rok temu. (oczywiście wszystko się zagoiło bez problemu). Od tamtego czasu mam ogromny problem z wczesnym wytryskiem. To przypadkowy zbieg okoliczności, czy jednak to może mieć jakiś związek z tym??? Nie wiem, np. nadwrażliwość spowodowana uszkodzeniem? Dodam, że nigdy wcześniej nie miałem problemu z wczesnym wytryskiem (Nawet przy pierwszych w życiu stosunkach). Może to podlegać pod badanie urologa, czy jednak jak w typowym przypadku wczesnego wytrysku tylko seksuolog? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×