Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększający się guz nad łukiem brwiowym u niemowlaka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam, moja 9,5 miesięczna córeczka ma od urodzenia guza nad lewym łukiem brwiowym. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że skoro nie powiększa się nie ma podstaw do obaw. Po *wymacaniu* tego miejsca na drugi dzień guz się powiększył. Czy to może być tłuszczak? jeśli tak to jak się takie zmiany usuwa u tak małych dzieci?? Niepokoi mnie to i pójdę po skierowanie do specjalisty, narazie chciałabym czegoś więcej się dowiedzieć, pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, moj synek tez ma taki guzek na prawym łuku brwiowym, ma teraz 3 miesiace, pediatra nie wiedzial gdzie nas wyslac, trafilam z tym do okulisty, powiedzial ze jesli sie nie powieksza, to nie trzeba sie niepokoic, dostalismy jakas masc, ale wg mnie nie pomaga. Okulista powiedzial,ze moze to byc tluszczak, torbiel albo kawalek kosci.. Kolejny termin mamy 10 marca. Lekarz powiedzial, ze jedynym badaniem stwierdzajacym co to naprawde jest, jest biopsja... mieszkamy kolo krakowa i trydno znalezc kogos, kto by sie tym porzadnie zajął. Moj mail to emka100@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, bylismy z naszym dzieckiem u okulisty, narosl od miesiaca nie rosnie, ale skierowano nas na klinike okulistyki na kopernika na porade profesorska, zeby zdiagnozowac dokladnie co to jest, byla tez mowa o rezonansie magnetycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córka ma 9lat i też ok 3 tyg temu zauważyłam u niej guz na łuku brwiowym z początku mnie ti nie niepokoiło ale ostatnio sie powiększyło i lekko zaczerwieniło Nie boli ją ale mnie bardzo niepokoi a więc idziemy do lekarza jak tylko wróci z koloni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłam u okulisty z moją roczną córeczką i też skierowali nas do Krakowa na badania. Okulista wspomniał też coś o neurologu ale to mają sprawdzić już na miejscu. też ma guzka na łuku brwiowym i nie powiększa jej się. Nie wiem co to może być ale mam nadzieję że tam się czegoś dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moja córka ma takiego guzka niemal od urodzenia . Na poczatku sie powiekszał , ale juz stanał w miejscu( ma 7,5 msc) Pediatra jak mała miała miesiac skierowala nas z tym do chirurga na nfz , ten stwierdzil ze przyjsc jak bedzie miala pol roku bo teraz i tak on nie stwierdzi nic (olał nas), ale nie dawało nam to spokoju oczywiscie i trafilismy do dobrego doktora na usg tego guzka- specjalista od spraw podskórnych i to okazało sie najodpowiedniejsze. Zaniepokoil sie tym guzkiem i ubytkiem - wypustem kosci w tym miejscu , rozmiarem itd. Kazał jechac nam do akademii do gdańska na okulistyke i onkologie..... zaczelismy od gorszego czyli wykluczenie onkologi, z tamtad wyslali nas do okulisty i tam odrazu stwierdzono torbie skórzasta do zabiegu pod narkoza ogolna niemal odrazu..ale zaczelismy chorowac i zabieg przesuwal sie w czasie, zrobilismy powtórne usg ostatnio by zobaczyc czy rozmiar sie zmienil i niestety za tydzien idziemy do szpitala... Moja rada - zacznijcie od usg !pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×