Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Otwarta biopsja węzła chłonnego pachowego


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa Trzeciak

Mam 56 lat a od kilku jestem pod stałą (1-2 razy do roku ) kontrolą onkologiczą. ( dla siebie samej ) Ostatnio lekarz onkolog stwierdził powiększenie węzła chlonnego i zalecił wykonanie rtg płuc oraz biopsję cienkoigłową Oto mój wynik biopsji cienkoigłowej : * Uzyskano mieszaną populację komórek limfoidalnych z obecnością nielicznych komórek nablonkowych.Obraz cytologiczny może odpowiadaćzarninakowemu zapaleniu węzla chłonnego* Decyzja onkologa : 6.01 2009 usunięcie całego węzła ( Chirurgia jednego dnia ) i jego zbadanie histologiczne. Mammografia z przed pół roku (jak i także roku i z lat poprzednich) jest oki. Jak duże jest prawdopodobieństwo ze to nowotwór złośliwy ? Bardzo proszę także o opisanie ( chociażby w małym skrócie :) ) jak taki zabieg przebiega,ile trwa i czy wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym czy miejscowym . Bedę bardzo wdzięczna za jakokąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam z Poznania Mocno przestraszona Ewa T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to, że jest to nowotwór złośliwy to raczej wątpiące (raczej stan zapalny). Biopsja cienkoigłowa węzła chłonnego jest zazwyczaj mało istotna diagnostycznie.Jednak, żeby być pewnym w 100% należy usunąć w całości węzeł chłonny i poddać go badaniu histopatologicznemu. W znieczuleniu miejscowym (ostrzykująć miejsce nacięcia Lignocainą) dokonuje się nacięcia skóry i wycięcia węzła chłonnego. Zakłada się szwy skórne i opatrunek. Sam zabieg trwa około 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choruję na depresję ,niestety w stanach silnego stresu leki na mnie nie działają,, Dzisiaj jest inaczej ... zadziałał Pan niczym jeden WIELKI ANTYDEPRESANT :))) za co bardzo serdecznie dziękuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylam na zabiegu 10 czerwca jestem juz po czuje sie swietnie mam usuniety wezel pachowy czekam na wynik badan 3 tygodnie napisze gdy go otrztmam ale wszystko wskazuje ze bedzie ok, mam 4 szwy rana czysta ladnie sie zraesta 18 czerwca wyciagniecie szwow odwagi prosze sie nie bac i nie zwlekac pozdrawiam mam 52 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×