Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przerostu fałdu skórnego przy odbycie


Gość Oksana

Rekomendowane odpowiedzi

Coś wystaje mi z odbytu. Myślałam, że to żylaki, ale lekarz proktolog stwierdził, że jest to przerost fałdu skórnego w granicach 8mm. Nie można tego leczyć farmakologicznie tylko usunąć chirurgicznie. Ten lekarz odradza mi zabieg, mam się do tego przyzwyczaić. Nie jest to dolegliwość, która nie dawałaby mi żyć, niemniej nie jest tez przyjemna. Narośl czasem jest bardziej wyczuwalna na zewnątrz czasem mniej. Powoduje zaparcia, czasami daje dyskomfort w utrzymaniu higieny. Czy ewentualne usunięcie tego fałdu jest bolesne? Czy może pojawić się na nowo? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ewentualne usunięcie tego fałdu jest bolesne? - zabieg wykonuje się w znieczuleniu dlatego nie powinien sprawiać dolegliwości bólowych Czy może pojawić się na nowo? - po doszczętnym wycięciu na pewno nie powinien pojawiać się ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zabieg wykonuję się w znieczuleniu miejscowy czy ogólnym? Czy po zabiegu trzeba przebywac na zwolnieniu lekarskim czy można wrócić do pracy? Koleżanka wyżej napisała, że lekarz odradza jej wykonanie zabiegu, a co w przypadku jak fałd się powiększa? Co powoduje że fałd się powiększa? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zabieg wykonuję się w znieczuleniu miejscowy czy ogólnym? - można go wykonać i tak i tak, decyzję w tej sprawie trzeba podjąć wspólnie z chirurgiem Czy po zabiegu trzeba przebywac na zwolnieniu lekarskim czy można wrócić do pracy? - z reguły około tygodnia daje się zwolnienie z pracy Koleżanka wyżej napisała, że lekarz odradza jej wykonanie zabiegu, a co w przypadku jak fałd się powiększa? - radziłbym w takim wypadku zabieg wykonać Co powoduje że fałd się powiększa? - trudno określić, może nie jest to fałd tylko żylak, może to jakaś sprawa rozrostowa, która tym bardziej wymaga interwencji chirurgicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu u proktologa, Prywatnie, jedna wizyta, jeden zabieg, i do domu. Mija miesiąc, nitki sie nie rozpusciły do końca i czuję kłucie. Była fałdka a teraz to już w sumie nie wiem co tam mam. Jakby z jednej zrobiły się dwie. Nie wiem co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie cos wiecej o samym zabiegu, i jak długo się po nim dochodzi do siebie, mam fałd pozostalosc po hemoroidach ,które usunąłem metodą gumowania 3 lata temu. Niestety mam tak ponapinane miesnie posladków przez ten fałd, że chyba zdecyduje sie na zabieg:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam identyczny problem ale niestety tu w UK lekarze ignorują wszelkie dolegliwości zdrowotne.Wstydzę się przy partnerze tej okolicy ciała i staram się unikać kontaktów sexualnych bo nie dość ze to ot jeszcze wargi sromowe są nie równe jedna długa druga ok masakra.Musiała bym przejść operację plastyczną chyba:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczęśliwa

właśnie jestem po takim zabiegu , zdecydowałam sie tylko dlatego ze moje życie seksualne legło w gruzach , no i z higieną też nie było za wesoło . próbowałam maści ,czopków -wszystkiego przez 4 lata . lekarz równiez odradzał ... jestem 2 dzien w domu po zabiegu , czuję sie ogolnie dobrze tylko z wydalaniem mam problem ... po prostu sie boję i też jednak troche piecze , trochę też krwawię ale to normalne . lekarz mowi o regeneracji ok 10-14 dni zalęży od wielu czynnikow . nie żałuję że się na to zdecydowałam . teraz tylko przetrwac ten czas i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam taki zabieg. Znieczulenie miejscowe szybko puściło więc na wyjście dostałam jeszcze zastrzyk przeciwbólowy. Teraz odpoczywam łykając prochy przeciwbólowe. Niestety jak przestaja działać ból jest dokuczliwy. Ponadto podobnie jak koleżanka problem z wypróżnieniem bardziej na tle psychicznym. Zalecona dieta lekkostrawna, duuużo zielonej pietruszki (zawiera błonnik) i colon c. W poniedziałek ściągnięcie szwów. Trudno mi jeszcze powiedzieć czy było warto, ale skórki nie wyglądały estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj usunęłam sobie malutki fałdzik w znieczuleniu miejscowym, bez szwów. Na razie nic mnie nie boli, nie wiem, może to znieczulenie jeszcze trzyma, bo niedawno wróciłam od lekarza. Bardzo jestem ciekawa czy on naprawdę zniknął, ale nie chcę tam zaglądać. Sam zabieg nie bolał, chwilę po trochę, ciekawe jak będzie za kilka godzin. W każdym razie muszę iść jutro do pracy, więc mam nadzieję że nie będzie źle. W każdym razie, strasznie się krępowałam, myślałam że to bardziej skomplikowany zabieg, a tu kilka minut i po krzyku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam usunięcie takiego fałdu wczoraj. Sam zabieg mało przyjemny ale jest znieczulenie. Gorzej jak puści. Nie mogę spać pomimo środków przeciwbólowych. Musiałam ze wzg na wielkość i podrażnienia ale jakbym miała wybór nie robiłabym tego nigdy. Bo boli mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłam się z ładem skórnym odbytu jakieś 8 lat :(. Wstydziłam się iść do lekarza i początkowo myślałam, że to hemoroid. W tym roku poszłam do lekarza rodzinnego i poprosiłam o skierowanie do chirurga, ponieważ żadne maści na to nie pomagały i chciałam to usunąć. Po wizycie u chirurga stwierdzili, że to przerośnięty fałd skórny i że na NFZ mi tego nie usuną, ponieważ to już medycyna estetyczna i muszę prywatnie zgłosić się do proktologa. Zgłosiłam się do takiego, o którym słyszałam same pozytywne opinie. Lekarz od razu zalecił usunięcie i po tygodniu po zdjęciu szwów czuję się jak nowo narodzona :). Sam zabieg usunięcia mnie nic nie bolał - nawet znieczulenie mnie prawie nic nie bolało... Okropny ból dopada chwile po zabiegu. Dokładnie w drodze do domu, czułam każdy kamyszek na drodze, a nawet przełączanie biegów (miałam kierowce oczywiście). Po silnych lekach przeciwbólowych i ok 3 godzinach - ból był znośniejszy. Po tygodniu jak już po wszystkim żałuje tylko tego, że wcześniej nie zdecydowałam się na pozbycie się tej dolegliwości.... Zabieg kosztował mnie łącznie 750 zł plus koszty paliwa na dojazd plus leki. POWODZENIA dla wszystkich którzy borykają się z podobnym problemem! Nie bójcie się! I nie odkładajcie zabiegu na później! naprawdę komfort życia po usunięciu fałda jest nieporównywalny! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam usunięte fałdy odbytu 4 tygodnie temu. Po zabiegu nie wzięłam nawet jednego proszka przeciwbólowego, bo nie było to potrzebne. Ból raczej niewielki, odczuwa się tylko dyskomfort przez kilka dni. Szwy rozpuściły się po tygodniu i nie ma żadnych kłopotów, ale jedno co mnie denerwuje to fakt, że ciągle mam zgrubienia przy odbycie i wygląda to nieładnie. Lekarz powiedział, że to może potrwać 6 tygodni, ale i tak zamierzam pójść na wizytę. Mam nadzieję, że w końcu wszystko zniknie i zapomnę o tym *brzydkim* dodatku :) Dodam, że usuwałam fałdy laserowo w prywatnej klinice w Warszawie, koszt 1.900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tydzień po usunięciu zakrzepu. Pojawił sie drugi raz po zaparciach. Bolał tylko przy dotykaniu *badaniu*. Zdecydowałem sie usunać bojac sie nawrotów i dyskomfortu. Teraz dolegliwosci bólowe ogólne znikneły a po zabiegu po scianach chodziłem, wiec jest dobrze. Jedynie bardzo boli przy wypróznianiu jeszcze...po prostu czuje jakbym rodził. Masakra ale to wina znów zaparć.Wdrozone leczenie i mam nadzieje, ze szybko o tym zapomnę. A jak Wasza rekonwalescencja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MADZIAAAA

HALINKA - Po czterech latach zdecydowałam się na usunięcie bolesnego przerostu anodermy przy zwieraczu. Prof. chirurg który to usuwał pomylił się i usunął obok zdrową tkankę zwieracza. Po trzech tygodniach koszmarnego bólu doszło do następnego zabiegu podczas którego usunięto ten nieduży fałd skórny. Cierpię potworny ból, a szczególnie przy defekacji. Zwieracz, który był lużny po zabiegu jest bardzo spięty, zaciśnięty do granic wytrzymałości. Chirurg operator kazał zgłosić się do kliniki za miesiąc. Z powodu tego cierpienia schudłam 5kg w ciągu miesiąca, a ponadto jestem psychicznie na skraju depresji. Ulgę przynosi tylko leżenie, ale juz mam za sobą jak NOE 4o dni leżenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witajcie w klubie bolących dupek :) właśnie dwie godziny temu również usuwane miałam fałdy okoloodbytnicze i co? Ból, okropny ból, krwawienie i z jednej strony wielka opuchlizna (dlaczego z jednej?) ponieważ faldy miałam wycinane po obu stronach żeby nie powiedzieć naokoło odbytu. Na dowidzenia został mi jeszcze włożony jakiś tampon w tylek, który ma tam być do jutra, masakra bo odczucie jest takie jakby się z kolkiem w d...chodziło. Czy żałuję nie wiem, tylko jak spoglądam na ranę do jednej strony nie mam zastrzen za to druga wygląda okropnie, gdyż jest mega opuchnięta... No i to krwawienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×