Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przerostu fałdu skórnego przy odbycie


Gość Oksana

Rekomendowane odpowiedzi

Mija 3 doba po zabiegu. Ku mojemu zdziwieniu wizyty w toalecie nie są bardzo bolesne. Gorzej z higieną po...niestety obrzęk wokół odbytu jest chyba jeszcze większy a przynajmniej nie mniejszy...:( Ponoć czasem tak się zdarza,że dochodzi do stanu zapalnego ,tak twierdzi lekarz...ja jestem przerażona tym co widzę :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja 05.10 mialem laserowy zabieg wszystkich hemkow 3-4 stopnia. Rowniez mam opuchnięty caly odbyt, gorzej niz przed zabiegiem, ale tak ma byc, wczoraj wyslalem zdjecia lekarzowi cobil zabieg* a mam 500 km do kliniki w Wawie, i Dr. pisal ze tak ma byc, jeszcze kupki nie robilem od zabiegu, poszcze, i tego najbardziej sie boje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris ja miałam zabieg w Warszawie a teraz też jestem 500 km dalej i też mam ochotę wysłać zdjęcie chirurgowi ale głupio mi. Po pierwszym zabiegu miałam jedynie opuchnięty kawałek a teraz to wygląda jak du...a pawiana a nawet gorzej. Po prostu wielki ponton wokół . Leżę już 4 dzień, moczę tyłek w korze dębu, łykami ketonal, smaruję maścią i wkładam czopki ale ledwo wchodzą,tak jest zaciśnięte. Wypróżnienia jakoś idą. Jem zupki, piję dużo wody i Wit C. Stolec jest luźny przez to. Ostatnio po zabiegu zwlekałam z toaletą i myślałam,że oczy wyjdą mi na wierzch...nie czekaj z tym...bo będzie gorzej. Ja jestem na skraju depresji a to dopiero 4 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6 doba po zabiegu. Cały dzień okłady z rumianku + Tribiotyk zrobiły swoje. Opuchlizna lekko zmalała. Pierwszy raz od zabiegu mogę usiąść na półdupku...Obawiam się niestety,że kilka dni z tak gigantycznie opuchniętym odbytem spowoduje, że znów zostaną mi nowe fałdy :-( ... wówczas zabieg okazałby się bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 doba po zabiegu, opuchlizna ciągle majele. Tym, którzy wciąż czekają na zabieg napiszę tak: usunięcie pierwszej fałdy laserowo: bolało znieczulenie oraz 2 godziny po ,jak znieczulenie puściło. Przez to,że nie trzymałam diety,to podczas wyprozniania odczuwałam okropny ból i pieczenie. Poza tym goilo się szybko,mała gulka w miejscu wycięcia zagoiła się po 1,5 tygodnia. Efekt naprawdę zadowalający. Drugi zabieg: na odwrót,znieczulenie prawie w ogóle nie bolało...2 godziny po ból również znośny ,dzięki diecie wyproznianie prawie bezbolesne. Niestety wdał się stan zapalny nieusunietych jeszcze fałd,które napuchly jak ponton ale to bywa wpisane w ryzyko zabiegu. Opuchlizna zaczyna schodzić w 6 dobie. Reasumując: każdy zabieg może mieć inny przebieg ale mimo tego warto! Pozdrawiam wszystkich,którzy są przed &#128522* mam nadzieję,że trochę pomogłam swoimi doświadczeniami. Przede mną jeszcze 2 zabiegi. Będę czasem tu zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem faldy skornej która się powiększa po zabiegu w lipcu 2016 roku. Piecze i boli podczas siedzenia.Założenie spodni jest niemożliwe. Wybieram się do proktologia żeby zobaczył to i powiedział co dalej z tym zrobić. Przeczytałam wszystkie zamieszczone wiadomości i mam wątpliwości czy następna operacja uwoni mnie od bólu. Napiszę co mi powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem dlaczego mam dalej takie dolegliwosci Następny proktolog stwierdził że po usunięciu guzkow krwawniczych oraz luźnych faldow anodermalnych śluzówka z kanału odbytu zostala za wysoko przeniesiona na zewnatrz. Jest ona bardzo unerwiona i wrazliwa dlatego pieczenie i problemy z siedzeniem.Za 2 dni czeka mnie zabieg w znieczuleniu miejscowym polegający na usunięciu śluzówki i wycięciu faldy skóry który jest przedłużeniem śluzówki. Mam nadzieję że tym razem będzie lepiej.Z moich doświadczeń wynika że nie należy polegać na jednym lekarzu zwłaszcza takim który nie potrafi przyznać się do błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem drugi dzień po zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Nieprzyjemne znieczulenie ale potem już można wytrzymać. Wycięte błona sluzowa i fald skórny Po zabiegu nie bolało i na razie nie biorę żadnych środków przeciwbólowych. Boję się czy po załatwieniu się w toalecie będzie nadal tak cudownie. Jeżeli kogoś z Was interesuje ciąg dalszy to napiszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam tu od dłuższego czasu, i wciąż nie potrafię się zdecydować na zabieg usunięcia pamiątki po dwóch porodach. Względy estetyczne to jedno, ale kwestie higieniczne są równie ważne. Zastanawiam sie jaki finalnie jest efekt kosmetyczny takiego zabiegu, czy blizny są mocno widoczne? Czy rzeczywiście gra jest warta zachodu? Która metoda usunięcia fałd jest lepsza, laser czy skalpel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena każda metoda może być dobra.Jeżeli te faldy przeszkadzają Ci to trzeba zrobić z nimi porządek. Same się nie wchlona. Po każdej takiej operacji trzeba się liczyć z wielkim! bólem w toalecie. Najważniejsza jest dieta bo można uszkodzić blone sluzowa. Tak mi się zdarzyło po pierwszej operacji. Pomimo bólu zdecydowałam się na drugą i nie żałuję To już 7 dni po jest coraz lepiej. Niestety koło wycietej i zużytej faldy zrobiły się 2 mniejsze. Proktolog dzisiaj na kontroli powiedział że może się wchłoną. Zobaczymy czas pokaże. Napiszę po miesiącu jak to wygląda. Na następną operację raczej się nie zdecyduje jeżeli nie będzie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem trzecia dobe po usunięciu fałdy. Mam jeden szew ktory ciągnie. Nie brałam zandbych tabletek przeciwbólowych, wypróżniłem się po 6 godzinach od zabiegów - zero bólu. Sam zabieg nieprzyjemny :/ mnie lekarz zrobił to z NFZ. Przyznam ze trzecia doba jest gorsza od wcześniejszych, powstała opuchlizna i szew bardziej ciągnie. Przy siedzeniu nie odczuwa zadbanych dolegliwości juz po samym zabiegu wróciłam do pracy. Boli jak dotykam ...nie podcieram sie tylko podmywam. Mam nadziej ze szybko sie zagoi. Najgorsza jest dla mnie przerwa w sporcie az do ściągnięcia szwu - 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj 6 dzien na razie blizna ze szwem jest większa od usuniętej fałdy skórnej, ale nie mam żadnych dolegliwości bólowych nawet zaraz rozpoczynam trening i mysle by ściągną szew. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już czwarty tydzień po zabiegu i jeszcze do końca rana się nie wygoila. Byłam dwa dni temu i proktologia który stwierdził że jest to normalne ale nie ma stanu zapalnego. Mam dalej problemy z siedzeniem. Zaraz pojawia się pieczenie i swędzenie. W miejscu gdzie miałam założone szwy rozpuszczalne pojawiły się dwie małe faldki. Pomału się zmniejszają ale czy do końca się rozejda to nie jestem pewna. Rana goi się przez ziarnowanie a to może trwać do 8 tygodn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci przeszkadza, to usuń to. Najlepiej udaj się do innego specjalisty i poproś o poradę. Może można się tego pozbyć w sposób nieinwazyjny? Gdy ja miałem problem z hemoroidami, poszedłem do szpitala św. Elżbiety w Warszawie. Trafiłem tam do docent Kołodziejczyk, która wykonała zabieg ich gumkowania i udało mi się ich pozbyć. Teraz wszystko jest w porządku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tygodni po zabiegu a rana po wycięciu nie do końca zagojona. Dodatkowo zamiast jednej faldy mam 3 mniejsze. Stosuję maść proktis M . Mam dalej problemy z dłuższym siadaniem. Nie wiem czy jest to normalne.Lekarz stwierdził że trzeba czekać aż rana się sama zagoi. Wiem jedno jeżeli nowe faldy nie będą mnie bolały to nie ma sensu je usuwać bo jest to błędne koło. Piszę o tym bo często wszyscy robią to że względów estetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 9 dni po zabiegu usunięcia jednej fałdy, dosyć dużej. Trochę to kłopotliwe miejsce ale goi się dobrze. Efekt estetyczny pozostawia jednak wiele do życzenia. Jestem opuchnięta a niektóre szwy są nadal na miejscu (rozpuszczalne). Mam nadzieję, że te nowe fałdki się wchłoną. Dostałam zalecenie smarowania rany kremem cicatridina. Nawilża i pomaga w gojeniu. Mocno sie jednak zastanowię czy zrobić kolejny zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena musisz uzbroić się w cierpliwość. Moje rozpuszczalne szwy - miałam ich trzy zaczęły rozpuszczac się między 10 tym a 21 dniem. Czuje się wtedy pokluwanie ii swędzenie. Jutro minie 6 tygodni a rana jest jeszcze w środku nie do końca zagojona. Czuję też szwy które jeszcze rozpuszczaja sie w skórze . Przy siadaniu ciągną i bolą. Ale zewnetrznie wygląda to coraz ladniej. Miejsca opuchniete - poczatkowo okragle golki rozchodzą się. Myślę że i Ciebie będzie podobnie. Ja smaruję tę miejsca proktis M i wtedy jest nawilżenie. Wyczytałam że szwy rozpuszalne mogą się rozpuszczac 2-3 miesiące a nawet do 6 miesięcy a rana aż do 8 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija 2 miesiące po usuwaniu jednej faldy skornej. Na pamiątkę została mi jedna mniejsza. Na dodatek okazało siey ze wewnętrznie powstała szczelina która przy siadaniu pieczę i boli. Jestem już po dwóch zabiegach. Dostałam teraz maści do leczenia szczeliny. Mam nadzieję że pomogą. Nie wyobrażam sobie następnej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wczoraj miałam zabieg usunięcia największego fałdu laserem co2. Po lekturze tego forum byłam bardzo źle nastawiona do tego zabiegu a moje przerażenie było ogromne. Jestem mile zaskoczona, bo poki co nie boli nic. Nic nie spuchło,nie mam żadnych gulek, a na tyłku siedzę gdyby nigdy nic. Proszę powiedzcie, ze nie rozczaruje sie w toalecie podczas wyprozniania&#128539* bardzo boję się tego momentu. Mam do usunięcia jeszcze trzy mniejsze fałdy i nie chciałabym się do tego zniechęcić, ponieważ dają mi mocno popalić. Robią mi się w nich zakrzepy bardzo bolesne. Wcześniej miałam dosyć dużą szczelinę po ktorej pozostala mi ta najwieksza,usunieta fałda. Wiem zatem dobrze co oznacza ból podczas wyprozniania i boję sie powtorki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 2 miesiące od zabiegu usunięcia wystajacej z odbytu śluzówki i faldu skornego. Na zewnatrz wyglada to bardzo ladnie. Pozostał co prawda jeden malutki zewnętrzny fald Ale mi on nie przeszkadza. Miałam zabieg laserem i niestety do tej pory piecze mnie rana w środku. Po wizycie tydzień temu okazało się ze mam szczelinę która nie chce mi się zaleczyc. Znów wybieram się na wizytę do proktologia który mi wykonał zabieg. Może ktoś z Was leczył taką szczelinę i może mi napisze co stosował. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×