Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie przerostu fałdu skórnego przy odbycie


Gość Oksana

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mijają 4 doby. Jak już pisałam wczoraj obrzęk jest ogromny i bolesny. mam też zasiniony odbyt. Zasinienie się zmniejsza ale obrzęk niestety nie. Tabletki przeciwbólowe muszę nadal łykać ponieważ boli i piecze. Nie mogę siedzieć ani stać więc leżę. Wypróżniam się mimo bólu bo biorę tabletki na rozluźnienie stolca. dzisiaj skontaktowałam się z moim lekarzem prowadzącym i powiedział ,że taki obrzęk jest bardzo duży ale nadal jest dopuszczalny. Nie jest czymś nienaturalnym czy niepokojącym. Ingerencja w moim przypadku była dość duża plus moja reakcja na zabieg. Zalecił: - nasiadówki w naparze z kory dębu i rumianku 4 x dziennie przez 6 dni - czopki proktosedon 2x dziennie przez 6 dni - tak jak do tej pory po każdej toalecie mycie mydłem do higieny intymnej - optisept - linomag napisze jakie będą efekty bo sama czytając ten wątek chciałam dowiedzieć się jakie były dalsze etapy rekonwalescencji a niewiele osób kontynuowało wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takich zabiegach rana goi sie ok miesiaca...skoro mialas za jednym razem połączoną interwencję chirurgiczną, to nie masz się co dziwić ze boli i jest opuchlizna...nie stresuj się, za ok 3-4 tyg dochodzi się do siebie... co do duzego nabrzmienia to czy jest to miejsce ktore bylo nacinane czy nie ma to zwiazku z zabiegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałąm plastykę pochwy, krocza, zmniejszenie warg sromowych i usunięcie fałd. I właśnie wszystkie szwy świetnie wyglądają i nie ma obrzmien i ta częśc wcale nie boli, tylko po tych fałdach sie tak spaprało. Czytając te wpisy tutaj dochodze jednak do wniosku ,że tak widocznie moze być. 3-4 tyg wytrzymam chyba. Najwazniejsze ze juz po pierwszej nasiadowce i czopku czuje ulgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj to podziwiam za odwagę - mialaś wszystko za jednym razem? jesli chodzi o fałdy miałaś je z powodu hemoroidów i ile ich bylo? moje wyszly wlasnie przez nie i mialam usuwane 3 podczas 1 zabiegu... nie bolalo az tak bardzo jak myslalam, ale naprawdę dopiero po miesiacu przestalo byc tkliwe, nie szarpało i nie swędziało... niestety chyba od zastrzyku albo ogolnego podpuchniecia w innym miejscu wyszla mi jedna fałdka... na razie nie wyglada to bardzo zle ale jednak w najblizszej przyszlosci chialabym ją usunać...u Ciebie 4 doba to bardzo wczesnie... z dnia na dzien bedzie coraz lepiej... ja smarowalam proctis -m...moze te nabrzmienia to jeszcze opuchlizna - mialas laser czy wyciecie chirurgiczne? masz szwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałam wszystko za jednym razem w znieczuleniu ogólnym. Fałdę jak i wszystkie problemy były wynikiem dwóch porodów ogroooomnych dzieci :) hemoroidów w sumie nie miałam. Tzn miałam po porodzie jednego ale fałd był raczej powiązany z ogólnym obniżeniem całego *narządu*. Stąd ta cała -kompleksowa operacja. 5 doba i czuję ulgę . Tzn obrzek nadal jest ale jakoś te nasiadówki i czopki powodują ,ze czuję mniejsze *ciśnienie* :) Teraz to już z każdym dniem chyba będzie lepiej ale przerażona jestem ściąganiem szwów w przyszły piatek. Zszyta teraz jestem jak indyk bożonarodzeniowy :) Jak to przeżyję to potem już tylko z górki - mam nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. 6 doba za mną- odstawiłam tabl przeciwbólowe Dzisiaj cały dzień bez tabletek przeciwbólowych. Tylko czopki proktosedon i nasiadowki z kory dębu. Boli nadal ale skoro już jestem bez prochów to chyba znaczy ze jest lepiej. Obrzęk już sama nie wiem . Chyba się nie zmienia i wciąż jest tej samej wielkości tyle, że mniej napięty . Zasinienie schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde to porod niezle spustoszenie sieje *) az sie obawiam czy mi sie nie odnowią fałdy jak w koncu zajdę w ciąże *) ale że zdecydowałas sie na usuniecie wszystkiego za jednym razem to podziwiam... pewnie koszty tez spore... ale warto - chwilę pocierpisz i bedzie super efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już dzieci nie planuję :). Dzisiaj mija 9 doba. Bólu nie ma prawie wcale. Nie biorę żadnych środków przeciwbólowych. Ponieważ nadal mam szwy to czasem coś pociągnie, niewygodnie siedzieć ale takie rzeczy to już absolutnie nic nieznaczące dolegliwości. Bąbel, narośl , obrzęk jakkolwiek to coś nazwałam, po nasiadówkach i czopkach zmniejsza się. Wygląda teraz jak balon z którego zeszło powietrze. Troszkę się obawiam ,że zostanie po nim taka skórka , która wygląda właśnie jak fałd- wtedy to cały zabieg nie miałby sensu. Mam nadzieję jednak,że tak nie będzie i wchłonie się w całości. Część szwów zaczęła mi się wysuwać więc chyba jednak mam rozpuszczalne. Nie wiem w takim razie co ten lekarz chce mi w sobotę wyciągać. Może mam część rozpuszczalnych a część nie. Lekarz zaproponował abym kupiła sobie maść swizz medical , która znieczula . Mam nadzieję ,że przeżyję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podzielę sie moją historia :) ja jestem 5 dni po usunięciu chirurgicznym 3 fałdów, założone szwy rozpuszczlne i jesli chodzi o ból jest ok. Niestety tak jak Wam wyszły takie bąble i w sumie są większe niż fałdy :( Mam nadzieje,ze się jednak wchona. U mnie to w sumie 3 operacja - 1 operacja 7 miesiecy temu to chirurgia szczeliny + botox ( już po 3 dniach była rewelacja w porównaniu z bólem i krwawieniem przed zabiegiem) do tego usuwane hemoroidy i polip. Od szczeliny miałam fałd,ale po zabiegu się wchłonął. 2 operacja 2 miesiące temu - usuwany bardzo duży polip wyglądający jak hemoroid. Niestety po tym zabiegu zostały 3 małe fałdki, które właśnie 5 dni temu usunęłam. Po poprzednich 2 operacjach wszystko było wygojone równo po 3 tygodniach. Nie kazali nic używac oprócz octeniseptu, ale pod koniec gojenia uzywalam proktis-m i unigel. Teraz tez tylko octenisept i dokładne mycie. Ogólnie jem jak najmniej i głownie zupy, bo jednak za kazdym wyproznieniem mam wrazenie, ze stan zapalny jest wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. ciekawe o co chodzi z tymi nowymi faldami po usunieciu starych. mi wyszla jedna, w miejscu w ktorym jej wczesniej nie bylo. moze ktos ma mozliwość zapytać lekarza skad to się bierze? - od zastrzyku, opuchlizny? wyszedl mi 2 mies temu po zabiegu i juz nie zniknął... musialabym go usunać, ale obawiam się pojawienia nowej fałdy w innym miejscu */ A Ty Anka masz w miejscu starych fałd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to opuchlizna, bo to wygląda trochę inaczej niż ten fałd, który był przedtem. Tamten był podłużny, a to jest raczej w postaci bąbla. Nie pocieszyłaś mnie :( Zaczynam się bac, ze to nie zejdzie i wszystko na marne. U mnie te 3 usuwane faldy byly po 1 stronie ( po tej po której był usuwany polip) i teraz te nowe bąble są dokładnie w tym samym miejscu, a między tym widac nici... A ile Ty dochodziłas do siebie po tym zabiegu? Bo ja narazie nie wyobrazam sobie siedziec 8h w pracy... Bede niedlugo na kontroli to sie dopytam, bo po narkozie bylam srednio przytomna i nie zapytalam, a kontakt z lekarzym mam ograniczony, bo w innym miescie. Placilam sporo, ale to w ogole droga klinika. Na szczescie ubezpieczycieli zwraca kase :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze narkozę miałaś? jesli chodzi o dochodzenie do siebie to w sumie od początku bólu nie było, a spodziewałam się, że spać nie bede mogła. miejsce było bardzo tkliwe, ale dało się wytrzymać bez srodków przeciwbolowych. jesli chodzi o wyjscie z domu to myślę, że po 10 dniach jest lepiej, ale do pracy bym nie poszła, bo w moim przypadku jedynie leżenie wchodziło w grę, aby nie podrażniać rany. po 2 tyg było juz ok i chyba w pracy da się wysiedzieć, a po mies było super. co do Twoich bąbli to pewnie jest to opuchlizna, tym bardziej, że masz szwy i jesteś ledwo po zabiegu. musisz się uzbroić w cierpliwość jeszcze jakieś 2 tyg i zobaczysz czy znika. ja nie mialam i obyło się bez problemów. szkoda tylko ze po usunięciu 3 fałd pojawiła się ta nowa, bo bylo by pieknie! teraz wiem, żeby już nie przesiadywać na wc, bo to wszystko przez lata od mocnego parcia mi powychodziło + hemoroidy. dziwne, że wielu dziewczyną ten nowy fałd wychodził, ale nie kontynuowały wpisów więc nie wiadomo czy zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była taka płytka niby narkoza ( analgosedacja ) używana np. przy kolonoskopii, bo właśnie razem z tym badaniem zrobiłam zabieg :) Takie 2 w 1 :) 6 dni siedziałam w domu,ale jutro juz do pracy. Zobaczymy jak wysiedzę... Przeciwbólowych też nie biorę, ale coraz mniej mi się to podoba, mam wrażenie, że jest coraz wiecej opuchlizny :( I także wewnątrz :( A hemoroidy miałas usuwane jaką metodą? Jak rozumiem fałdy wyszły po ich usunięciu, je wycięłaś i teraz kolejne. Po tej stronie co są nowe fałdy to miałaś cos *robione*? Nie wiem czy tak faktycznie jest, ale z tego co widzę po sobie i tych 3 operacjach, to fałdy wychodzą po tej stronie, gdzie wewnątrz był jakiś stan zapalny, czyli np. po operacji. Myślisz o tym, zeby ta nowa usunąc? Zaczynam się zastanawiac, czy to ma sens bo skoro wychodza nowe... Przeraża mnie wizja, zeby z tym życ :( Mój lekarz mi odradzał, mówił że to taki defekt kosmetyczny, jak zmarszczki, ale ja się uparłam... No właśnie, szkoda, że nikt nie napisał co dalej:( Dziewczyny! Dajcie znac czy udało Wam się pozbyc tych fałdów pooperacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, daj sobie jeszcze czas. u mnie po miesiacu miejsce nadal bylo tkliwe, ale dopiero wtedy zniknela opuchlizna. to bardzo wrazliwa okolica, tym bardziej, że miałaś kilka zabiegów, teraz musisz dojść do siebie. to cały czas gojąca się rana, może nawet swedzieć jak bedzie sie goić. ja hemoroidy mialam usuwane przez gumki barrona, a fałdy wyszły mi przez to ze wlasnie hemoroidy wypchnely skóre. lekarz powiedział, że były małe a mimo to spowodowały fałdy. mialam 3 - tyle ile hemoroidow. usunełam je przy jednym zabiegu po wczesniejszych umkowaniach. po czasie az samej mi sie nie chce wierzyć ze sie na to zdecydowalam. mam wrazenie ze ten nowy powstał wlasnie przez stan zapalny i obrzek spowodowany dość sporą ingerencją. nie jest az tak rażący i widoczny jak poprzednie, ale zła jestem ze w ogole sie pojawił, bo okolica wyglada naprawde jak kiedys. w przyszłości planuję go usunąć, jednak dolegliwości i koszty tych wszystkich zabiegów były tak wysokie, że daję sobie troche czasu *) Twoj lekarz powiedział, że te fałdy są naturalne jak zmarszczki, ciekawe czy wiele kobiet się z nimi boryka... ja znalazłam jedynie ten watek gdzie się o tym mowi, myslalam ze to nie jest zbyt czesta przypadłość. ale chyba wiekość osob z hemoroidami ma wypchnietą skóre przy odbycie. a Twoje problemy skąd się wzięły? rodziłaś już? ja miałam od dlugiego przesiadywania w wc, zaparć i braku swiadomości do czego to wszystko może doprowadzić. teraz naprawde dbam o to, żeby znowu mnie nie spotkały hemoroidy i wiem ze się da zapobiec, jedyne czego się obawiam to ciąza i porodu naturalnego - że ponownie ta okolica ulegnie *deformacji* *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5 tygodni od zabiegu. TEN BĄBEL SIE WCHŁANIA - nie martwcie się. U mnie się wchłaniał 4 tyg i byłam przerażona. W tej chwili jest super ale czasem coś jeszcze się wysuwa ze środka ale ja mam wciąż ranę (mimo,że byłam szyta) , która przy oddawaniu stolca jest naruszana. Co jakiś czas lekko krwawię. Czasem przy twardym stolcu odczuwam lekki ból. Mimo to funkcjonuję normalnie, nic nie boli na codzień i przede wszystkim ...zamiast przyklejonego do odbytu orzecha włoskiego mam w końcu tam gwiazdkę jak należy :) A o to chyba właśnie nam chodzi , prawda? Faktem jest ,że goję się dość długo ale lekarz powiedział ,że miałam bardzo duże te fałdy i wcześniej takich dużych nie operował - tak więc ma się co goić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cierpiących z powodu swoich tylkow. Dziś miałam zabieg usuwania faldow po przebytej zakrzepicy czyli chyba po hemoroidach. Sluchajcie jest tragedia. Dramat. Poprostu ból nie do wytrzymania. Biorę ketonal i tramal ale nic nie pomaga. A za 2 dni do pracy a tryb pracy siedzący,az się boję. Miałam 2 fałdy. Jedna duża druga mała. Mdm szwy rozpuszczalne. Robiłam w W-wie Wilanów skj chyba taki skrót przychodni. Koszt 1500zl. A miało być od 500-1000zl. Nie sądzę ze było az tak dużo żeby podnieść cenę indywidualnie gla mnie. No mniejsza o to. Wyje z bólu nie wyobrażam sobie nawet oddawać gazów a co dopiero wypóżnienie . Gdybym wiedziala ze to tfk boli to w życiu zw nic bym tego nie zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niezdecydowana

cześć. mój problem jest mały, ale siedzi mi w głowie od tygodnia, ponieważ go czuję. byłam na konsultacji w tym samym miejscu co Malina i zapisałam się na przyszły tydzień na usunięcie chirurgiczne na życzenie - czytając to forum nachodzą mnie jednak wątpliwości, nie chcę pogorszyć sytuacji. może dam sobie więcej czasu, żeby zobaczyć jak dalej będę z tym żyć. Malina czy mogłabyś za jakiś czas dać znać jak efekt? będę wdzięczna, pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×