Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu i jąder


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 22 lata i od około 3 lat mam problem zwiazany ze świadem. Szczególnie kiedy spie w okolicach odbytu ( na posladku) meczy mnie swędzenie zarówno po prawej jak i po lewej stronie. Pojawiły sie takze małe guzki. Ostatnio zobserwowałem równiez ze w okolicach odbytu ( tam gdzie koncza sie jądra) pojawiła sie żyła. Dodam ze miejscem swiadu jest równiez miejsce pood jadrami. Stosowałem juz rózne mascie na swiad i hemoridy niestety nic nie pomoglo.Lekarz stwierdził u mnie żylaki jader , czy moge one wiazac sie ze świadem. Prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żylaki powrózka nasiennego (nie ma żylaków jąder) nie powodują świądu, tym bardziej na pośladkach czy w okolicy odbytu. Radziłbym z tym problemem skonsultować się z dermatologiem. Leczenie świądu w tej okolicy jest zazwyczaj bardzo problematyczne i długotrwałe. A z żylakami powrózka nasiennego skontaktuj się z urologiem. On doradzi czy należy je operować czy tylko obserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość włosek88

miałem to samo. byłem u lekarza dawno temu i co do jąder to zapisał odpowiednie maści. A ogółem stwierdził (o ile dobrze pamiętam), że jest to pochodzenia neurologicznego, ja to rozumiem tak, że swąd bierze się samoistnie przez to jak bardzo te okolice są ukrwione. Dodatkowo powiedział, żeby po prostu się nie drapać w tamtym miejscu. Wydaje się banalnie proste, ale na początku było to nie do zniesienia, bo to aż **zarzuca** człowiekiem, ale jak skonczyły się maści to przeszło po jakimś czasie po prostu od zaprzestania drapania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 33 lata i mam taki świąd od 6 czy 7 lat byłem u dermatologów, proktologów, robiłem 100 tyś badań na grzyba, pasożyty i inne i nic nie wyszło, cały czas smaruję się sudocremem to łagodzi swędzenie, ale nie likwiduje, a od roku mam jeszcze na dodatek żadkie stolce, ale to już może inna historia, niedawno badałem też wątrobę, ale wyszło wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 37 lat od około 6-7miesięcy męczy mnie uporczywy świąd i tu dziwne tylko lewej strony odbytu wstydzę się pójść do lekarza ,stosuje różne środki dostępne w aptekach nic nie pomaga, hemoroidów nie mam, nie wiem jak mam z tym dokuczliwym swędzeniem sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTEK.P

Panowie walczyłem kilka ładnych lat ( maśćcie rożnego rodzaju, aloes, oliwa z oliwek posypki dla niemowlaków etc) nic nie pomagało - chwilowe ulgi. Od jakiegoś czasu smaruję okolicę odbytu świeżym własnym moczem, na początku mały i lekki dyskomfort, ale co za ulga !!!!! polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od wielu lat straszne świąd w okolicy jąder i odbytu oraz pachwin nie mogę dalej żyć z tym dbam cały czas o siebie skąd tak uporczywe świństwo mam drapię się robią się rany stosowałem wiele maści anty grzybicznych i nic z tego robiłem wymaz wszystko Ok nie wiem co jest proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Emeryt - wrzesień 2020

Najlepsze - sprawdzone leki na świąd między moszną a odbytem, zaczerwienienie i swędzenie moszny itp.

 

Leczenie trwa ok. 2 tygodni do całkowitego wyleczenia.

1. TRIDERM maść 15g na receptę (silny antybiotyk na bazie gentamycyny przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i przeciwświądowy)                - smarować miejsca zaczerwienione/swędzące - rano i wieczorem ok .7 - max 10 dni.                                                                                            Już po 4  dniach swędzenie całkowicie zanika.

2. CHLORCHINALDIN H maść 5g na receptę (działa bakteriobójczo na bakterie) - stosować po pkt.1, w celu wyciszenia powyższego, smarować te miejsca rano i wieczorem przez kilka dni wg. potrzeb, do zniknięcia ewentualnych minimalnych pozostałości.  

3. PROCTO-GLYVENOL SOFT (żel do higieny intymnej z ruszczykiem dla osób z hemoroidami - na stany zapalne, łagodny)                             - mosznę i odbyt myć rano i wieczorem a następnie spłukać wodą.

Podczas kuracji - nie stosować do podmywania żeli, mydeł, które mogą drażnić te miejsca.

Życzę powodzenia - sukces/całkowite wyzdrowienie jest w zasięgu ręki.

 

Pozdrawiam

Włodek - emeryt  wrzesień 2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×