Laparoskopowe usunięcie torbieli jajnika

u?ytkownik
Anka Kowalska

Witam,
W lipcu mialam usuniętą torbiel na jajniku, czy po kilku miesiącach mogę wrócić do normalnego trybu życia, np. podnoszenie ciężkich rzeczy, intensywna gomnastyka, itp. Czy też powinnam jeszcze uważać z uwagi na możliwość wystąpieniaprzepukliny?
Dziękuje za odpowiedź.
Pacjentka

Reklama
u?ytkownik
stapler

Może Pani już dawno wrócić do normalnego trybu życia. Ograniczenie co do nadmiernego obciążenia mięśni brzucha dotyczy miesiąca po zabiegu.

u?ytkownik
Ania

Ja po takim samym zabiegu juz po 3 tygodniach wrocilam do normalnego trybu zycia tj. rowerek treningowy,stepper,praca fizyczna i czulam sie swietnie.Jesli juz nie ma torbieli wiec nic Tobie nie grozi.

u?ytkownik
Ala

Wtam
16 listopada mam isc na laparoskopie na skierowaniu mam napisane niepłodność wtórna i mam mnieć usówany torbiel. Ze względu na to że kończy mi sie umowa w pracy poprosiłam o tydzień wolnego, nie mam ciężkiej pracy. Moje pytanie brzmi czy bardzo boli po tym zabieguczy ból jest znośny?

u?ytkownik
Antosia.

Witam!
Ja w chwili obecnej jestem 2 tygodnie po operacji usunięcia jajnika.Miałam mieć usuniętą torbiel,ale gdy zobaczyli w środku tę torbiel musieli usunąć cały jajnik.Na dzień dzisiejszy czuję się okropnie,boli(kłuje) mnie strasznie w okolicy odbytu,mam problemy z załatwianiem się,a kiedy zasiadam na klopie,łzy napływają mi do oczu.Jadę właśnie zaraz do lekarza,bo nie wyrabiam.Nie wiem co mi się tam narobiło,bo po 2 tygodniach powinno być tylko lepiej,a jest coraz gorzej.Pozdrawiam wszystkie kobity z problemami ginekologicznymi.Trzymajcie się.

u?ytkownik
Makria

Witam!
Podczepię się pod temat. Mam mieć niedługo laparoskopowe usunięcie potworniaka jajnika. Słyszałam na ten temat wiele sprzecznych informacji, więc proszę o odpowiedź na pytania: czy przed zabiegiem wykonuje się lewatywę i cewnikowanie? czy konieczne jest ogolenie okolic intymnych i całego brzucha oraz czy są one wykonywane? czy przy takim zabiegu wykonuje się jakieś operacje przez pochwę np. sprawdzenie drożności jajowodów przy pomocy aparatu shultzego? jak wygląda sprawa seksu przed i po zabiegu?

u?ytkownik
Atena 32

Witam!
Ja miałam przed świętami laparoskopowe usuwanego potworniaka jajnika i mięśniaka macicy .Musisz przed zabiegiem być ogolona.Przed samym zabiegiem jest też cewnikowanie,pamiętaj,żeby głęboko oddychać i najlepiej myśleć o czymś innym,wtedy jest to mnie nieprzyjemne.Lewatywę podają w syropie,trzeba wypić taki mały syrop ,a później w ciągu paru godzin wypić 2l wody,także przygotuj sobie to wcześniej.Jeżeli po zabiegu będziesz się czuć dobrze ,to seks możesz uprawiać prawie normalnie poprostu musicie zmienić pozycję tak,żeby Ci brzucha nie uciskało.Przy tym zabiegu nic przez pochwę nie będą Ci robić,ale ogolona musisz być całkiem,takie mają wymagania.Pozdrawiam serdecznie,powodzenia.

u?ytkownik
Makria

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Najchętniej jednak usłyszałabym od lekarza o standardowych i koniecznych procedurach, gdyż słyszałam i czytałam wypowiedzi wielu kobiet i wynika z nich, że każdy szpital ma inne procedury dla tego zabiegu. Nie rozumiem np. potrzeby golenia, jeżeli w powłokach ciała robi się jedynie małe nacięcia i to nie w okolicy warg sromowych, jest to potrzebne chyba tylko, gdy okaże się, że nie da się wykonać zabiegu metodą laparoskopową i trzeba rozpocząć laparotomię.

Wszelkie głosy kobiet, które przeszły ten zabieg mile widziane i czekam na wypowiedź lekarza (chyba nie zaglądają do starych wątków, więc będę musiała założyć nowy :( ).

u?ytkownik
Julia

Witam, mam 17 lat i jestem 3 dni po zabiegu usuniecia torbieli prawego jajnika(ok.8 cm x6 cm) +przydatków czyli jajnika i jajowodu(tez prawego) metodą laparoskopową. Wczesniej dwa razy przyjmowałam primolut jednak torbiel prawie w ogole sie nie zmiejszyla-wiec konieczna byla operacja. Po operacji tego samego dnia wiekszosc czasu spalam po narkozie, wiec nie odczulam tak tego bolu nie moge chodzic(niestety brzuch bolal).Nastepne dni są o niebo lepsze, mozna siedziec, chodzić troszkę.Dzisiaj zostalam wypisana do domu. Na brzuchu mam lekki obrzek, no i jeszcze troche mnie boli przy duzym wysiłku(np. jak sie mocno smieje). Moge pani udzielic wiecej szczegolow pulka1@o2.pl

u?ytkownik
Julia

Apropo tego co napisala Atena 32.U mnie wygladalo to tak ze w dniu przyjecia moglam zjesc tylko zupe na obiad potem dostalam czopka na wyproznienie, wieczorkiem lewatywa do odbytu. Nastepnego dnia rano, w dniu operacji, znow rano lewatywa. Ja osobiscie nie mialam zakladanego cewnika-pewnie ze wzgledu na to ze nie ma bardzo duzych problemow z poruszaniem sie po operacji. Panie, ktore lezaly tez w szpitali co były tak konkretnie cięte (np. usuniecie wszystkich narzadow ukladu rodnego) mialy zakladane cewniki i naprawde czuly sie duzo , duzo gorzej. Prosily o kroplowki przeciwbolowe. Ja dostalam tylko dwie w dniu operacji, a potem nawet nie czulam potrzeby zeby dostawac cos przeciwolowego. Przy laparoskopi naprswde nie jest zle *)

u?ytkownik
Aniaaaa

Czy mając torbiela test ciążowy może być pozytywny, mimo iż nie spałam w ostatnim czasie z nikim, jak można go usunąć, oprócz laserowo czy laparoskopią.... jakie tabletki zwalcza i usuną torbiela....

u?ytkownik
Julia

Z tego co wiem to mozna laparoskopią usuwać torbiel chyba do 12 tygodnia ciąży. Ja miałam wypisany Primolut(niestety mi nie pomogl), najlepiej zglosic sie do lekarza.

u?ytkownik
monia_432

Witam!
Miałam robioną laparoskopię 19 stycznia (torbiel lewego jajnika). U mnie wyglądało to tak, że dzień przed zabiegiem było robione badanie ginekologiczne, wieczorkiem lewatywa do odbytu, tabletka uspokajająca żeby się lepiej spało, no i to golenie. Rano o godz. 6 założono cewnik i podłączono kroplówkę. Cewnik nie bolał mnie nic (może dlatego, że źle mi go założyli i dopiero lekarz na sali operacyjnej go poprawiał). Samo przygotowanie do zabiegu wspominam dobrze i bez stresu :)
Po zabiegu czułam się dobrze, jedynie wymiotowałam po tym znieczuleniu ale poprosiłam o coś i podłączyli mi jakąś kroplówkę i przeszło. Po 7 dniach byłam ściągnąc szwy, a dziś mam tylko 3 malutkie blizny
Dziewczyny laparoskopia nie jest taka zła! Też się bałam przed zabiegiem tak samo jak Wy bo nie wiedziałam co mnie czeka ale teraz wiem jak to jest i naprawdę wszystko będzie dobrze.
Jeśli macie jakies pytania to piszcie chętnie odpowiem
Pozdrawiam

u?ytkownik
Ana

Witam, jestem 3 tygodnie po laparoskopi prawego jajnika. Obecnie czuje się ok. Czuje jeszcze miejsca nacięćałam ale nie znaczni. Też bardzo się bałam operacji a zwłaszcza usypiania. 1 dzień w szpitalu podali mi do wypicjia płyn po którym ciągle biegałam do łazienki i piłam wodę. To było przygotowanie do operacji. Przed operacją dostałam jakiś proszek bo się strasznie denerwowałam. Po operacji po narkozie jak za zwyczaj było mi strasznie zimno i troszke wymiotowałam. Przez dzień po operacji i w nocy miałam podłączony cewnik (nie bolał) i nie mogłam się zbytnio ruszać bo mnie bolało. Dostałam jeszcze zastrzyk w brzuch. Rano przewieźli mnie na zwykłą sale było troszke lepiej a brzuch bolał przy wstawaniu i przy ruszaniu się, lecz nie bolało tak bardzo żebym musiała brać leki przeciwbulowe. Następnego dnia została wypisana. Niestety jestem panikarą i nie wspominam fajnie pobytu chociażby ze względu na zastrzyki i kroplówki. Pozdrawiam.

u?ytkownik
s

Witam,
mam pytanie, gdzie najlepiej zgłosić się na zabieg laparoskopowy?