Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopowe usunięcie torbieli jajnika


Gość Anka Kowalska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anka Kowalska

Witam, W lipcu mialam usuniętą torbiel na jajniku, czy po kilku miesiącach mogę wrócić do normalnego trybu życia, np. podnoszenie ciężkich rzeczy, intensywna gomnastyka, itp. Czy też powinnam jeszcze uważać z uwagi na możliwość wystąpieniaprzepukliny? Dziękuje za odpowiedź. Pacjentka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam 16 listopada mam isc na laparoskopie na skierowaniu mam napisane niepłodność wtórna i mam mnieć usówany torbiel. Ze względu na to że kończy mi sie umowa w pracy poprosiłam o tydzień wolnego, nie mam ciężkiej pracy. Moje pytanie brzmi czy bardzo boli po tym zabieguczy ból jest znośny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja w chwili obecnej jestem 2 tygodnie po operacji usunięcia jajnika.Miałam mieć usuniętą torbiel,ale gdy zobaczyli w środku tę torbiel musieli usunąć cały jajnik.Na dzień dzisiejszy czuję się okropnie,boli(kłuje) mnie strasznie w okolicy odbytu,mam problemy z załatwianiem się,a kiedy zasiadam na klopie,łzy napływają mi do oczu.Jadę właśnie zaraz do lekarza,bo nie wyrabiam.Nie wiem co mi się tam narobiło,bo po 2 tygodniach powinno być tylko lepiej,a jest coraz gorzej.Pozdrawiam wszystkie kobity z problemami ginekologicznymi.Trzymajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podczepię się pod temat. Mam mieć niedługo laparoskopowe usunięcie potworniaka jajnika. Słyszałam na ten temat wiele sprzecznych informacji, więc proszę o odpowiedź na pytania: czy przed zabiegiem wykonuje się lewatywę i cewnikowanie? czy konieczne jest ogolenie okolic intymnych i całego brzucha oraz czy są one wykonywane? czy przy takim zabiegu wykonuje się jakieś operacje przez pochwę np. sprawdzenie drożności jajowodów przy pomocy aparatu shultzego? jak wygląda sprawa seksu przed i po zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja miałam przed świętami laparoskopowe usuwanego potworniaka jajnika i mięśniaka macicy .Musisz przed zabiegiem być ogolona.Przed samym zabiegiem jest też cewnikowanie,pamiętaj,żeby głęboko oddychać i najlepiej myśleć o czymś innym,wtedy jest to mnie nieprzyjemne.Lewatywę podają w syropie,trzeba wypić taki mały syrop ,a później w ciągu paru godzin wypić 2l wody,także przygotuj sobie to wcześniej.Jeżeli po zabiegu będziesz się czuć dobrze ,to seks możesz uprawiać prawie normalnie poprostu musicie zmienić pozycję tak,żeby Ci brzucha nie uciskało.Przy tym zabiegu nic przez pochwę nie będą Ci robić,ale ogolona musisz być całkiem,takie mają wymagania.Pozdrawiam serdecznie,powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Najchętniej jednak usłyszałabym od lekarza o standardowych i koniecznych procedurach, gdyż słyszałam i czytałam wypowiedzi wielu kobiet i wynika z nich, że każdy szpital ma inne procedury dla tego zabiegu. Nie rozumiem np. potrzeby golenia, jeżeli w powłokach ciała robi się jedynie małe nacięcia i to nie w okolicy warg sromowych, jest to potrzebne chyba tylko, gdy okaże się, że nie da się wykonać zabiegu metodą laparoskopową i trzeba rozpocząć laparotomię. Wszelkie głosy kobiet, które przeszły ten zabieg mile widziane i czekam na wypowiedź lekarza (chyba nie zaglądają do starych wątków, więc będę musiała założyć nowy :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 17 lat i jestem 3 dni po zabiegu usuniecia torbieli prawego jajnika(ok.8 cm x6 cm) +przydatków czyli jajnika i jajowodu(tez prawego) metodą laparoskopową. Wczesniej dwa razy przyjmowałam primolut jednak torbiel prawie w ogole sie nie zmiejszyla-wiec konieczna byla operacja. Po operacji tego samego dnia wiekszosc czasu spalam po narkozie, wiec nie odczulam tak tego bolu nie moge chodzic(niestety brzuch bolal).Nastepne dni są o niebo lepsze, mozna siedziec, chodzić troszkę.Dzisiaj zostalam wypisana do domu. Na brzuchu mam lekki obrzek, no i jeszcze troche mnie boli przy duzym wysiłku(np. jak sie mocno smieje). Moge pani udzielic wiecej szczegolow pulka1@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego co napisala Atena 32.U mnie wygladalo to tak ze w dniu przyjecia moglam zjesc tylko zupe na obiad potem dostalam czopka na wyproznienie, wieczorkiem lewatywa do odbytu. Nastepnego dnia rano, w dniu operacji, znow rano lewatywa. Ja osobiscie nie mialam zakladanego cewnika-pewnie ze wzgledu na to ze nie ma bardzo duzych problemow z poruszaniem sie po operacji. Panie, ktore lezaly tez w szpitali co były tak konkretnie cięte (np. usuniecie wszystkich narzadow ukladu rodnego) mialy zakladane cewniki i naprawde czuly sie duzo , duzo gorzej. Prosily o kroplowki przeciwbolowe. Ja dostalam tylko dwie w dniu operacji, a potem nawet nie czulam potrzeby zeby dostawac cos przeciwolowego. Przy laparoskopi naprswde nie jest zle *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mając torbiela test ciążowy może być pozytywny, mimo iż nie spałam w ostatnim czasie z nikim, jak można go usunąć, oprócz laserowo czy laparoskopią.... jakie tabletki zwalcza i usuną torbiela....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monia_432

Witam! Miałam robioną laparoskopię 19 stycznia (torbiel lewego jajnika). U mnie wyglądało to tak, że dzień przed zabiegiem było robione badanie ginekologiczne, wieczorkiem lewatywa do odbytu, tabletka uspokajająca żeby się lepiej spało, no i to golenie. Rano o godz. 6 założono cewnik i podłączono kroplówkę. Cewnik nie bolał mnie nic (może dlatego, że źle mi go założyli i dopiero lekarz na sali operacyjnej go poprawiał). Samo przygotowanie do zabiegu wspominam dobrze i bez stresu :) Po zabiegu czułam się dobrze, jedynie wymiotowałam po tym znieczuleniu ale poprosiłam o coś i podłączyli mi jakąś kroplówkę i przeszło. Po 7 dniach byłam ściągnąc szwy, a dziś mam tylko 3 malutkie blizny Dziewczyny laparoskopia nie jest taka zła! Też się bałam przed zabiegiem tak samo jak Wy bo nie wiedziałam co mnie czeka ale teraz wiem jak to jest i naprawdę wszystko będzie dobrze. Jeśli macie jakies pytania to piszcie chętnie odpowiem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem 3 tygodnie po laparoskopi prawego jajnika. Obecnie czuje się ok. Czuje jeszcze miejsca nacięćałam ale nie znaczni. Też bardzo się bałam operacji a zwłaszcza usypiania. 1 dzień w szpitalu podali mi do wypicjia płyn po którym ciągle biegałam do łazienki i piłam wodę. To było przygotowanie do operacji. Przed operacją dostałam jakiś proszek bo się strasznie denerwowałam. Po operacji po narkozie jak za zwyczaj było mi strasznie zimno i troszke wymiotowałam. Przez dzień po operacji i w nocy miałam podłączony cewnik (nie bolał) i nie mogłam się zbytnio ruszać bo mnie bolało. Dostałam jeszcze zastrzyk w brzuch. Rano przewieźli mnie na zwykłą sale było troszke lepiej a brzuch bolał przy wstawaniu i przy ruszaniu się, lecz nie bolało tak bardzo żebym musiała brać leki przeciwbulowe. Następnego dnia została wypisana. Niestety jestem panikarą i nie wspominam fajnie pobytu chociażby ze względu na zastrzyki i kroplówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina

ja mam pytanie, ile po zabiegu usuwania torbiela z jajnika poprzez laparoskopie trzeba wstrzymywać się od stosunków i uprawiania sportu? gdzies wyczytałam że ze sportem około miesiąca, a co z sexem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrycja

hej.ja też się boję mam torbiel na lewym jajniku 4 i pól cm. dostałam tabletki ale nie wiem czy pomogą bo wszystkie dziewczyny które znam to miały usuwane opracyjnie. czy mam czekać 3 miesiące????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasia****

Witam, ja miałam robioną laparoskopię 6 dni temu. jak na razie czuję się dobrze. W przeddzień miałam robioną 2x lewatywę, dostałam jakiś proszek do wypicia i 8 sztuk ESPUMISANU. byłam też golona na sucho, więc radzę byście zrobiły to same w domu, nic przyjemnego. Ostatni posiłek lekkostrawny- SUCHAR zjadłam o 16. Wode mogłam pić do 22. W dzień operacji 0 4:40 zostałam zbudzona na kolejną lewatywę, już nic nie mogłam pić i jeść. O 7 dostałam tabletkę *Głupiego Jasia*, po której czułam spokój i nawet udało mi się zasnąć.Na pół świadoma przeszłam na drugie łóżko i pojechałam na blok operacyjny. Tam dostałam zastrzyk i po przeliczeniu do 3 mnie nie było. Po operacji 2 godziny leżałam na OIOM-ie, dochodziłam do siebie, już wtedy zaczęłam wymiotować. I tak już zostało do wieczora, mimo iż dostawałam dożylnie leki przeciwwymiotne. Nie spałam najlepiej, wszystko mnie bolało, ale ten ból był do przeżycia, mało istotny. Na następny dzień było już lepiej, chociaż nie czułam się super. Kobiety!!!Jesteśmy w stanie znieść wszystko. Operacja LAPAROSKOPII nie jest taka straszna. Dacie radę!!!! Mam nadzieję, że teraz już będzie wszystko ok. A co miałam zrobione podczas operacji?: 1. usunięcie torbieli endometrialnej z lewego jajnika 2. usunięcie torbieli okołojajnikowej prawostronnej 3. diagnostyka drożności jajowodów 4. uwolnienie zrostów Kochane, życzę Wam zdrówka i szybkich powrotów do zdrowia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobitki! Własnie sie dowiedziałam, że bedę miala laparoskopie. Jak na razie nie wiem kiedy, musze się najpierw zaszczepić na żółtaczkę. najbardziej sie boję, że będę miała problemy z zajściem w ciążę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc kobitki. mialam torbiel juz dwa razy za pierwszym udało sie bez skalpela za pomoca lekow a teraz mialam laparoskopie lewego jajnika.ja przyjechalam do szpitala juz z krwawiemiem i po diagnozie od razu poszlam na blok operacyjny bez zadnej lewatywy itp. rzeczy bo bylam na czczo. mialam znieczulenie ogolne .po *zabiegu* przespalam caly dzien . szwy sciagneli mi po 5 dniach. powiedzcie mi tylko czy po tym *zabiegu* trudno jest zajsc w ciaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Dziewczyny *D ... miałam usuwaną laporoskopem cystę z lewego jajnika / ok.4 cm/ , zostawili mi 1/3 owegoż jajnika, sprawnie pracującą w swej roli, na drugiej tez mam rosnące widoczne 3 cysty, największa okolo 3cm, mam 34 lata, do tej pory nie starałam sie zajsc w ciążę, więc chcę zaczekać z operacją na prawym, do momentu podjęcia w przyszłych latach decyzji o ciąży, ... nawet jesli zostanie wam cześć jednego jedynego jajnika nie warto tracic nadziei, próbujcie! co do środków ostrożności po zabiegu to warto przez miesiąc wstrzymac się od sportu i wysilku fiz., z sexem bycc baaardzo delikatnym, odzywiac sie zdrowo i lekko / mozecie miec problemy z wypróżnianiem ponieważ z powodu bólu i dla dobra brzucha nie mozecie się napiąć *) / . TO zawsze igerencja w ciało więc będziecie czuć ból jeszcze długo , warto o siebie szczegónie zadbac w tym czasie! pozdrwm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny...czeka mnie niedlugo wlasnie laparoskopia i im blizej do terminu zaczynam troche sie bac...dobrze jest czasem poczytac jak to wszystko wyglada .U mnie stwierdzono juz dawno temu torbiel endometrialna lewego jajnika dluuugo nic z tym nie robilam ale...przypadkiem trafilam do szpitala i okazalo sie ze z moim zdrowiem nie jest za dobrze ...ciekawi mnie jak po zabiegu wyglada sprawa z sexem bo to niestety istotne czy dlugo trzeba zachowac jakas ostroznosc ....pozdrawiam wszystkie dzielne dziewczyny przed i po zabiegu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×