Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropień lub przetoka przy odbycie


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,, sama nie wiem co to moze byc od conajmniej pół roku przy odbycie mam ropien /tak mi sie zdawało / ale ostatnio zaczynam sie martwic ,ciagle zbiera sie tam ropna wydzielina i krew ,,,na poczatku myslałam ze to jakas krostka ale tyle czasu sie gromadzi i wydaje mi sie ze jest wewnatrz ciała ,,,jak naciskam wycieka Krew i to dosc sporo ,,,Ostanio cieszyłam sie ze to znikło ale figa prawda kilka dni temu zaczeło bolec duze zgrubienie ,,a jak pekło wyszła spora ilosc ropy i krwi az musiałam załozyc podpaske ,,,niestety stało sie to w pracy ,,potem w domu jeszcze sporo krwi wyciekło z tego świnstwa ,A z zewnatrz nie wyglada zle tylko brunatne zgrubienie ... Nigdzie z tym nie byłam ,myslałam ze zniknie ,ale zaczynam sie martwic ze to przetoka ,,,czy takie cos jest niebezpieczne ?? Moge sobie zaszkodzic ,tym ze nie ide do lekarza .... niedawno miałam krwawienia z odbytnicy ale nie ustalono przyczyny ,,poniewaz jestem po kilku operacjach ,nie mozna było wykonac kolonoskopi ..... Czy taki ropien sam przejdzie ,,dezynfekuje go ,oczyszczam ,smaruje a to powraca ,,moze jest na to jakaś odpowiednia masc !! Dziekuje za odpowiedz .Weronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli to ropień to leczy się go za pomocą otwarcia i drenażu. Przetokę natomiast poprzez usunięcie kanału przetoki. Najlepiej aby zmianę obejrzał lekarz, ponieważ może to być zakażona szczelina odbytu ewentualnie inna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ,a wiec lekarza raczej trzeba odwiedzic ,,czy to moze byc gastrolog ,? Nie dam sobie sama z tym rady ,,,szkoda ,,tak szczerze to chyba sie wstydze isc z taka błachostka ,,moze ja przesadzam ,niemam w sobie odwagi ,postaram sie dziekuje za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja miałam przetokę obok odbytu , była długa i umiejscowiona dość głęboko, lekarz zrobił mi operację i teraz jest na razie dobrze, ale musiałam przez cztery miesiące chodzić na podciągnięcie gumek przy odbycie, nie miałam przeprowadzonej kolonoskopii tylko jakieś prześwietlenie ( kontrast). pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marku nie da się lubić przetoki,ale nie możesz być biernym bo sobie zaszkodzisz,każdy praktycznie z przetoką jest kaleką,ale należy z tym walczyć,nie poddawaj się,szukaj bardzo dobrego proktologa ,niektórzy są po nastu operacjach,ale w końcu musi się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×