Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z lewej strony pod żebrami? mam powiększoną śledzionę


Gość robert-bytom

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert-bytom

Witam,od kilku dni boli mnie lewa strona brzucha pod zebrami,bol jest jednostajny,czasami bardziej ostry,mam problem z wydalaniem,jak kiedys nie bylo z tym problemow tak teraz jest ciezko,kiedys jak mialem robione usg lekarz powiedzial ze sledziona jest powiekszona,ale to bylo robione okolo 12 lat temu,mozliwe ze by sie powiekszyla jeszcze bardziej?nie pomagaja zadne srodki pzreciw bolowe,moze mam udac sie na ostry dyzur zeby zrobic usg? prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba wykonać kontrolne USG jamy brzusznej. Śledziona może się powiększać i uciskać na sąsiadujące jelita co spowoduje zaparcia, a także bóle. Jeśli wykluczy się powiększenie śledziony należałoby ewentualnie wykonać gastroskopię i/lub kolonoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez cos podobnego mam tylko ja mam 16 lat i po lewej stronie brzucha pod zebrami mnie tak boli ze bym mogla wszystkie tabletki przeciw bolowe wziasc i nic by mi to nie dalo co mam zrobic czy mam isc do lekarz z tym co to moze byc? prosze o szybka odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 23 lata i od 5 dni utrzymuje sie jednostajny bol w lewej gornej czesci brzucha, zaparcia a brzuszek wzdety i bolacy przy ucisku, gazy. Mam tez bol kregoslupa nieco ponizej zoladka. Zadnej biegunki czy goraczki. Tabletki nie pomagaja. Niskotluszczowa dieta i herbatki ziolowe tez. Jestem osoba od zawsze nie palaca i nie pijaca alkoholu. Jestem mama 2 letniego chlopczyka. Mieszkam w UK.Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że od jakiegoś czasu mam problemy zdrowotne. Chodzę do lekarzy i ostatnio usłyszałam, że mam brać leki przeciwbólowe i tyle. Poza morfologią, którą robię prywatnie, nic nie miałam robione. Służba zdrowia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko,że mam 30 lat, jestem po zakażeniu połogowym. Lekarze mają mnie gdzieś, a ja ciągle czuję się źle. Gdzie się udać? Chyba zaczne studiować medycynę, może wtedy pomogę sobie sama...Zdrówka życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam! ja mam dokładnie to samo, czyli ból brzucha po zebrami po lewej stronie brzucha który promieniuje w stronę pleców. Byłam u lekarza i stwierdził, że mam zapalenie nerek które wiąże się z małym kamyczkiem na nerkach...*/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum zchodzi na psy. Sami chorzy a nikt nieodpowie. Z drugiej jednak strony to sie niedziwie, bo ludzie tu wpadaja tylko jak boli. Jak juz pójdą do lekarza i dowiedza sie wiecej lub wylecza sie to juz maja gdzies i nawet nie podpowiedza innym, z którymi wczesniej skomleli. Polacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służba zdrowia jest w gorszym stanie niz pacjenci.Leczyc sie w polsce to jest koniecznosc.Tez jestem obecnie w UK jak niektorzy wyzej piszacy i mam dolegliwosci zwiazane z sam nie wiem czym watroba,trzystka albo sledziona.Za dwa tygodnie wracam do Polski zobacze co mi lekarz powie...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez cos podobnego mam tylko ja mam 27 lat i po lewej stronie brzucha pod zebrami mnie tak boli ze bym mogla wszystkie tabletki przeciw bolowe wziasc i nic by mi to nie dalo co mam zrobic czy mam isc do lekarz z tym co to moze byc? prosze o szybka odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiktoria, Warsawa, 21.02.2012

Ból po lewej stronie, pod żebrami, znalazłam troche informacji i okazuje się że w tym miejscu jest właśnie śledziona. Boli mnie zawsze po wysiłku fizycznym. Najgorsze jest to że jak wracam do domu i po przejściu ok 200m nawet nie wiem czy nie więcej mam straszne bóle ! jest to troche dziwne bo nawet na spacer nie można pójść w tym tyg. jade do lekarza . czy ktos miał podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki ból pod żebrem z lewej strony- od pół roku tak mam. Normalnie jak co dzień mam wrażenie jak by coś mi się tam nie mieściło albo jak bym coś tam miał w środku. Czasem ten ból objawia się uciskiem (skurczem?) albo kłuciem. Co ciekawe takie bóle mam tylko gdy siedzę, czy to przed komputerem czy to gdziekolwiek indziej. Lekką ulgę przynosi wyprost/zrobienie kilku kroków. Nie wiem też czy to ma znaczenie ale zauważyłem, że gdy mam takie bóle to w tym samym momencie pod lewą pachą pojawia się swędzenie, nieraz drapanie, a nieraz także lekkie krótkotrwałe rwanie co jakiś czas. Kilka razy gdy bardziej mnie boli biorę nospę- ból pod żebrem znika i pozostaje tylko uczucie *niemieszczenie się* czegoś w środku. Lekkie ale odczuwalne kłucie pojawia się natomiast w lewej dolnej części brzucha. Może to jelito ale nie mam żadnych problemów z wydalaniem i niczego niepokojącego nigdy nie zaobserwowałem. Do tego wszystkiego jeszcze dodam, że 2-3 razy tygodniu biegam po kilka kilometrów. Wszystkie bóle, kłucia i złe odczucia całkowicie znikają bo takim biegu. Nie wiem co mi jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.. Mam 23 lata i od dłuższego czasu (ok 2 mies) mam problem z bólem pod dolnymi zebrami z lewej strony, dodam ze ból znajduje sie POD ZEBRAMI bezposrednio a nie ponizej zeber.. Straszny, kłujący ból.. Czasami nie pozwala mi siedziec czy tez lezec na boku, tylko w pozycji prostej na plecach.. W pierwszym okresie kiedy bolało mnie w tym miejscu miałam tez silne bole na plecach rowniez po lewej stronie na tej samej wysokosci, ale po jakims czasie ból na plecach ustał.. Niestety nie przebywam w Polsce i jest troszke trudniej dostac sie do lekarza aby stwierdzic co to jest..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×