Ból z lewej strony pod żebrami? mam powiększoną śledzionę

u?ytkownik
robert-bytom

Witam,od kilku dni boli mnie lewa strona brzucha pod zebrami,bol jest jednostajny,czasami bardziej ostry,mam problem z wydalaniem,jak kiedys nie bylo z tym problemow tak teraz jest ciezko,kiedys jak mialem robione usg lekarz powiedzial ze sledziona jest powiekszona,ale to bylo robione okolo 12 lat temu,mozliwe ze by sie powiekszyla jeszcze bardziej?nie pomagaja zadne srodki pzreciw bolowe,moze mam udac sie na ostry dyzur zeby zrobic usg?
prosze o odpowiedz.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Na pewno trzeba wykonać kontrolne USG jamy brzusznej. Śledziona może się powiększać i uciskać na sąsiadujące jelita co spowoduje zaparcia, a także bóle. Jeśli wykluczy się powiększenie śledziony należałoby ewentualnie wykonać gastroskopię i/lub kolonoskopię.

u?ytkownik
daria

Ja tez cos podobnego mam tylko ja mam 16 lat i po lewej stronie brzucha pod zebrami mnie tak boli ze bym mogla wszystkie tabletki przeciw bolowe wziasc i nic by mi to nie dalo co mam zrobic czy mam isc do lekarz z tym co to moze byc? prosze o szybka odp

u?ytkownik
Megan

Ja mam 23 lata i od 5 dni utrzymuje sie jednostajny bol w lewej gornej czesci brzucha, zaparcia a brzuszek wzdety i bolacy przy ucisku, gazy. Mam tez bol kregoslupa nieco ponizej zoladka. Zadnej biegunki czy goraczki. Tabletki nie pomagaja. Niskotluszczowa dieta i herbatki ziolowe tez. Jestem osoba od zawsze nie palaca i nie pijaca alkoholu. Jestem mama 2 letniego chlopczyka. Mieszkam w UK.Prosze o pomoc!

u?ytkownik
paaa

Te same objawy, bylem u lekaRZA POWIEDZIAŁ NERWOBÓl MIEDZYŻEBROWY podobno śledziona nie boli . A mnie jak bolało tak boli. Czyli pacjent zdrowy a boli, służba zdrowia chora a nie boli...

u?ytkownik
asds

Witam !!! mnie boli też w lewej stronie , bardziej jak dotkne.... wydaje mnie sie ze cos jest tam powiekszonego . NIestety widze że nikomu sie nie chce do nas odpisac

u?ytkownik
akinom

A ja wam powiem, że od jakiegoś czasu mam problemy zdrowotne. Chodzę do lekarzy i ostatnio usłyszałam, że mam brać leki przeciwbólowe i tyle. Poza morfologią, którą robię prywatnie, nic nie miałam robione. Służba zdrowia...

u?ytkownik
akinom

Dodam tylko,że mam 30 lat, jestem po zakażeniu połogowym. Lekarze mają mnie gdzieś, a ja ciągle czuję się źle. Gdzie się udać? Chyba zaczne studiować medycynę, może wtedy pomogę sobie sama...Zdrówka życzę:)

u?ytkownik
klaudia

Cześć wam! ja mam dokładnie to samo, czyli ból brzucha po zebrami po lewej stronie brzucha który promieniuje w stronę pleców. Byłam u lekarza i stwierdził, że mam zapalenie nerek które wiąże się z małym kamyczkiem na nerkach...*/

u?ytkownik
maja

Witam,ja też mam takie bóle ale po telefonie do lekarza jest lepiej,kazał wziąć rapacholin lub inny lek na niestrawność i mi przeszło

u?ytkownik
Tomek

Witam.. Mnie nic nie boli ale wyraźnie czuję że mam coś powiększonego z lewej strony w okolicach ostatniego żebra.. Co to może być??

u?ytkownik
Beti

Mam 20 lat i od jakiegos czasu boli mnie kolo żebra i sie bóle brzuche nasilaja co to moze byc prosze o pomoc

u?ytkownik
MK

To forum zchodzi na psy. Sami chorzy a nikt nieodpowie. Z drugiej jednak strony to sie niedziwie, bo ludzie tu wpadaja tylko jak boli. Jak juz pójdą do lekarza i dowiedza sie wiecej lub wylecza sie to juz maja gdzies i nawet nie podpowiedza innym, z którymi wczesniej skomleli. Polacy

u?ytkownik
Robpark

Służba zdrowia jest w gorszym stanie niz pacjenci.Leczyc sie w polsce to jest koniecznosc.Tez jestem obecnie w UK jak niektorzy wyzej piszacy i mam dolegliwosci zwiazane z sam nie wiem czym watroba,trzystka albo sledziona.Za dwa tygodnie wracam do Polski zobacze co mi lekarz powie...Pozdrawiam

u?ytkownik
ewelina

Ja tez cos podobnego mam tylko ja mam 27 lat i po lewej stronie brzucha pod zebrami mnie tak boli ze bym mogla wszystkie tabletki przeciw bolowe wziasc i nic by mi to nie dalo co mam zrobic czy mam isc do lekarz z tym co to moze byc? prosze o szybka odp.