Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadżerki rozproszone w okolicy esicy i dwunastnicy


Gość Elizka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . mialam robiona kolonoskopie wykryto nadżerki rozproszone w okolicy esicy i dwunastnicy, dostalam lek duspatalin, po uplywie miesiaca mam okropne krwawienia podczas wypróżniania sie, ostatnio nie moglam zatamowac krwawienia. Krew jest żywoczerwona a kał jesy wydalany wraz ze śluzem, co to może oznaczać ? dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wykryto u Pani nadżerki w esicy oraz w dwunastnicy samo leczenie duspatalinem jest niewystarczające. Powinny być zastosowane inne leki typu inhibitory pompy protonowej oraz mesalazyny. Prawdopodobnie doszło do zaostrzenia stanu zapalnego raczej w jelicie grubym. Trzeba jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nadżerki świadczą o stanie zapalnym. W takim wypadku konieczny jest nadzór lekarza. To może być nieswoiste zapalenie jelit (wrodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna) czy np. zapalenie jelit. Konieczna jest dalsza diagnostyka tych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tzw. rozpoznaniem. Jeden dr mówi, że jelito drażliwe więc nie myśleć o tym, bo co ta za problem krwawe biegunki, złuszczająca się śluzówka a w rektoskopii odkrył tylko silne przekrwienie ścian jelita. Schudłam 10 kg z 60 przy wzroście 170 cm. Pomijając krórtkotrwałe epizody na Sulfasalazynie byłam 8 lat. Jak się uczuliłam to wstawiono mnie na Metypred 4 mg. Widocznie to było za mało bo w pażdzierniku moje jelito znów zamieniło się w wyrzutnię rakietową : najpierw ropa a prze kolejne trzy fni kwawe biegunki ze śluzówką. Zabrało mnie pogotowie. Po kolonoskopii stwierdzono też silne wybroczyny krwawe i bardzo rozbudowana siatka naczyń - w wypisie *zapalenie jelita grubego nadżerkowe. Reumatolog wściekły wogule na kolono a nie rektoskopię bo stwierdza colitis ulcerosa. Wypisano mnie w stanie dobrym po 9 dniach na kroplówach i herbatce z aleceniem Salofalk 500 2 x 1. No i w domu zaczęło się na nowo. I właśnie po zaleceniach reumatologa, że odstawia mi wszystkie leki krążeniowe, npz i methotreksat. 12,5 mg i w to miejsce wprowadzaAsamax 500 3 x 2, Metypred 32 mg w dwóch dawkach po 16 mg / druga do 14.00/ prze 2 tygodnie, póżniej 16 przez tydzien i 8 przez tydzien. I na tych 8 mg wszystko zaczęło się od nowa. Więc powrót na 16 mg . Tak przez miesiąc. No i dieta ubogoresztkowa, i zadnego mleka i tym podobnych. Teraz schodzę na 12 mg Metypredu/tydzień/ i później 8 mg. Zobaczymy co będzie.N ie wolno za długo siedzieć, bo brzuch boli jak diabli ani też nic dźwigać bo śluzówa zaraz leci. Dłuższe chodzenie też daje taki wynik a chodzę wolno, bo o kulach. Co dalej nie wiem - na tej 12-ce już czuję bolące mięśnie, chodzę jeszcze gorzej ale trzeba najpierw ratować jelito - nie mogę brać nic przeciwbólowego. Teraz schodłam tylko 8 kg ale nie chudnę bardziej od 3 tygodni. i nie cierpię już tera diabelskiego bólu odbyu po oddaniu stolca - biorę na noc czopek Salofalk 500. Za pól roku kontrolna rektoskopia. Acha - do kawy Inki dolewam kozie mleko i nie szkodzi mi to. serek też jadam kozi. Znika jakby tem metaliczny smak w ustach. Czasami w zaostrzeniu choroby czułam . smrodek samej siebie. I jedno co mnie nurtuje, to to czy moje chore jelito jest współistniejącą chorobą przy reumatoidalnym zapaleniu stawów na które choruję od 22 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś lekarz podał przyczynę Pani schorzeń? Zakładam, że nie, więc dlaczego Panią *leczą*, skoro nie znają przyczyn Pani chorób? Bo *leczą* (czt. likwidują) objawy choroby, a nie jej przyczyny. Pani objawy są niepokojące i świadczą o tym, że Pani organizm jest w bardzo złej kondycji. Jakkolwiek wyda się to Pani dziwne, znam przyczynę Pani problemów zdrowotnych. Jest ona jedna i ta sama w przypadku wszystkich Pani schorzeń. Czy zdziwi się Pani jeśli powiem, że RZS można skutecznie wyleczyć? Ja wyleczyłem się z RZS i RZSK (reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa) w kilka miesięcy bez żadnych leków i jak się Pani domyśla bez pomocy lekarzy, którzy - oczywiście podobnie jak w Pani przypadku, nie potrafili mi pomóc. Chciałbym wiedzieć w jakim jest Pani wieku, bo od tego będzie zależał czas Pani powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×