Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ogniska hypoechogeniczne w płacie tarczycy i powiększony węzeł chłonny pod pachą


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

TO MÓJ DZISIEJSZY WYNIK BADANIA ..TARCZYCA DWUPŁATOWA NIEPOWIĘKSZONA. Płat prawy63,1*15,9*15,3mm lewy płat 63,5*15,6*12,2mm. Cieśń grubości 2,9mm . Miąższ gruczołu normoechogeniczny .W płacie prawym dwa hypoechogeniczne ogniska 3,6 mm i 2,8 mm . Powiększony węzeł chłonny pod prawą pachą w okolicy piesi po prawej stronie . Prosze sprostować mi prośćiej te wyniką są złe czy dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki oznaczają, że w prawym płacie tarczycą są dwie ogniskowe zmiany, bardzo niewielkie o charakterze zwyrodnieniowym typu torbielek. Do obserwacji klinicznej czyli konsultacji endokrynologicznej i ewentualnego okresowego badania USG. Powiększony węzeł chłonny w prawej pasze może wymagać dokładnego badania piersi, aby wykluczyć zmiany guzowate, a także zapewne i USG piersi. Dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem. Najczęściej powiększone węzły chłonne w pachach są związane z goleniem pach (odczyn zapalny na podrażnienie skóry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sporo minęło nie byłam u lekarza robiłam tsh 1,67 ft3 5,33 ft4 13,62 norma ale czuje ucisk na szyj mam bardzo mocno powiększone wezły z prawej strony .Chyba cos zaczyna się dziać w czwartek pierwsza wizyta u endy...Mam niskie ciśnienie np. 90na 60 rzadko kiedy mam powyżej 100,poce się jestem nerwowa senna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×